Co zrobić, by ręczniki ładnie pachniały

Co zrobić, by ręczniki ładnie pachniały

Wiele osób zgłasza mi problem brzydko pachnących ręczników. Nie wiedzą co jest przyczyną, że np. po dwóch dniach ich ręczniki nie są już świeże.

Oczywiście są osoby, które wymieniają ręczniki codziennie, ale są też takie, które robią to rzadziej. To sprawa indywidualna i nie należy nikogo oceniać. Jednak pod moim wpisem i wystąpieniem w DDTVN rozgorzała dyskusja na ten temat i każdy miał inne zdanie – możecie zerknąć.

Aby ręczniki służyły nam latami i były świeże, należy przestrzegać kilku zasad.

WIESZAJ RĘCZNIKI PO KAŻDYM MYCIU

Nie zostawiaj ręcznika zwiniętego i powieszonego niedbale. Wilgoć powoduje rozwój bakterii i pleśni. Ręcznik musi być dobrze powieszony, by umożliwić cyrkulację powietrza. Dobrze powieszony ręcznik schnie szybciej.


Co zrobić by ręczniki ładnie pachniały
Tak nie jest dobrze, ręcznik nie wyschnie szybko i zacznie brzydko pachnieć


PIERZ RĘCZNIKI W CONAJMNIEJ 60 STOPNIACH

Aktualnie mówi się, że są takie detergenty, które umożliwiają pranie w niskich temperaturach. O ile można tę zasadę stosować w stosunku do ubrań, to nie róbcie tego z ręcznikami.

Pranie ręczników w niskiej temperaturze i użycie krótkiego programu prania doprowadzi do tego, że ręczniki zaczną brzydko pachnieć. Pranie w 40 stopniach zabija jedynie ok. 20% bakterii i wirusów.

Ta zasada tyczy się również ubrań -nigdy nie wrzucamy do kosza na pranie mokrych rzeczy.


UŻYWAJ DOBRYCH DETERGENTÓW I ODPOWIEDNIJ ILOŚCI PROSZKU

Stosuj dobrej jakości detergenty i przy praniu ręczników użyj takiej ilości jakbyś prał bardzo brudne rzeczy. Instrukcję na temat dozowania Twojego proszku znajdziesz na opakowaniu.


Co zrobić by ręczniki ładnie pachniały
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NIE WRZUCAJ MOKREGO RĘCZNIKA DO KOSZA NA PRANIE

Jeśli użyjesz ręcznika ostatni raz i chcesz go wrzucić do kosza na pranie, to najpierw go wysusz. Na mokrym ręczniku rozwinie się pleśń, która przejdzie na pozostałe rzeczy w koszu na pranie.Co zrobić by ręczniki ładnie pachniały


DZIEŃ PRANIA RĘCZNIKÓW

Tworząc harmonogram porządków ustaliłam sobie, że w jeden dzień w tygodniu piorę ręczniki i jest to przeważnie sobota. Zbieram tego dnia wszystkie ręczniki i piorę. Dzięki temu nikt nie wrzuca mokrych do kosza na pranie

DBAJ O PRALKĘ

Twoja pralka również może powodować brzydki zapach ręczników. Dlatego należy po każdym praniu zostawiać drzwi pralki otwarte.

Warto też dowiedzieć się jak czyścić pralkę. Czyszczenie poszczególnych elementów pralki należy wykonywać regularnie. Dzięki takim zabiegom będzie nam służyła bardzo długo.

KUPUJ DOBRE JAKOŚCIOWO RĘCZNIKI

O dobrej jakości ręczników świadczy materiał z jakiego jest wykonany oraz barwniki jakie zostały użyte do produkcji.

Gramatura to waga ręcznika i informacja ile materiału (w gramach) zostało zużytego na m2. Dla niektórych to właśnie gramatura jest wyznacznikiem jakości, a tak nie jest.

Ja kupuję ręczniki w IKEA i w JYSK. Bardzo dobrej jakości i w fajnych cenach znajdziecie ręczniki w TKMAXX. Wiele moich czytelników poleca również Home and You – zerknijcie do nich.
A Wy narzekacie na brzydki zapach swoich ręczników? A może na to, że nie są tak miękkie jak na początku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.