Kolejnym urządzeniem, które moim zdaniem powinno znaleźć się w domu, jest golarka do ubrań.
Poruszam temat przy okazji Porządków w szafie, które ostatnio wykonałam. To właśnie dzięki golarce do ubrań, uratowałam kilka swoich ubrań i nie musiałam ich wyrzucać.
Urządzenie szczególnie przydaje się w okresie jesienno-zimowym. Nosimy wtedy dużo swetrów, a te noszone pod płaszczem szybko się mechacą
JAK DZIAŁA GOLARKA DO UBRAŃ
Golarka do ubrań zbudowana jest małych ostrzy, które mają za zadanie “golić” nasze ubrania. Część goląca jest okrągła i zawiera małe otwory. Zmechacenia przedostają się przez nie, a następnie zostają ucięte. Nasze ubranie odzyskuje swój dawny wygląd.
Są jednak różnice pomiędzy golarkami do ubrań i chciałabym Wam o nich napisać, zanim wybierzecie odpowiednie urządzenie dla Was.
MOJA PIERWSZA GOLARKA DO UBRAŃ
Pierwsza golarkę kupiłam w Lidlu za niecałe 20 zł. Nie służyła mi długo, bo powierzchnia, którą goliła ubrania była mała i nie odpowiadało mi ciągłe zmienianie baterii.
Można oczywiście kupić akumulatorki i sprawa ciągłego zakupu baterii się rozwiązuje, ale używałam jej tak często, że postanowiłam kupić coś lepszego. Chciałam kupić takie urządzenie, którego powierzchnia golącą będzie większa.
EFEKTY DZIAŁANIA GOLARKI DO UBRAŃ
Model który aktualnie używam to ELDOM GDS4. Kosztuje niecałe 30 zł i spisuje się bardzo dobrze.
Wyposażona jest w akumulator i mogę używać ją gdy się ładuje lub wtedy, gdy akumulator jest w pełni naładowany.
Nie wiem dokładanie jaki jest czas działania golarki, bo nigdy nie używałam jej tak długo. Jednak byłam w stanie wyczyścić cały sweter i akumulator się nie rozładował.
Jakie są efekty działania golarki? Poniżej zobaczycie zdjęcia swetra przed i po i sami oceńcie czy warto kupić taki sprzęt do swojego domu. Oczywiście pokazałam Wam fragment wyczyszczonego swetra, by można było dostrzec różnicę.
JAKĄ WYBRAĆ GOLARKĘ DO UBRAŃ
Na rynku jest bardzo dużo modeli, ale różni je kilka parametrów technicznych.
ZASILANIE
Tak jak pisałam powyżej zrezygnowałam z golarki na baterie na rzecz takiej, która posiada wbudowany akumulator. Na rynku dostępne są 3 rodzaje golarek do ubrań w zależności od zasilania:
- sieciowe – czyli takie, które działają po podłączeniu jej do prądu. Tutaj przy zakupie zwróćcie uwagę na długość kabla
- akumulatorowe – działa tak długo jak dużą pojemność ma akumulator. Po rozładowaniu trzeba ją ponownie naładować. Przy zakupie sprawdźcie jaki jest czas działania golarki po naładowaniu.
- bateryjne
WIELKOŚĆ GOLARKI DO UBRAŃ
Wielkość i kształt jest bardzo ważny. Miałam małą golarkę i wiem jak się nią pracuje. Im większa powierzchnia, którą golimy ubrania, tym krótszy czas pracy. Poza tym większą golarkę lepiej trzyma się w dłoni. Zwróćcie na to uwagę podczas zakupu. Są też na rynku golarki, które posiadają specjalny uchwyt – moja siostra taką posiada i jest to bardzo wygodne.
Moim zdaniem najlepsza golarka to taka, która wyposażona jest w pojemny akumulator, duży pojemnik oraz ostre, dobrej jakości noże.
ZESTAWIENIE GOLAREK DO UBRAŃ DOSTĘPNYCH NA RYNKU
Przejrzałam golarki dostępne na rynku i zrobiłam dla Was zestawienie tych, które są warte uwagi. Pod zdjęciem znajdziecie linki do golarek.
1 – ELDOM GDS4
2 – CAMRY CR 9606
3 – PHILIPS GC026/0
5 – PHILIPS GC026/30
6 – MPM LR-027-84
7- ELDOM GDS5
Warte uwagi są też modele, które znajdziecie w Lidlu lub w Biedronce. Śledźcie gazetki bo często pojawiają się golarki do ubrań w promocyjnych cenach.
Czy używacie golarkę do ubrań?
A jeśli tak to proszę napiszcie jaki model i czy jesteście zadowoleni 🙂