Jak przechowywać zimowe ubrania

Autor

Kinga Petrus

Powoli możemy powiedzieć, że zima odeszła i przyszła wiosna. Zdarza się, że noce i poranki są jeszcze bardzo zimne, ale reszta dnia wskazuje na to, że z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

Warto zatem zacząć chować zimowe ubrania i zastąpić je lżejszymi.


OD CZEGO ZACZĄĆ

Zanim schowamy ubrania należy je wyprać. Brudne ubrania są siedliskiem bakterii i mogą być przenoszone z tkaniny na tkaninę. Dlatego nigdy nie chowamy niewypranych ubrań do szafy, a co najważniejsze do pojemników w których przechowujemy ubrania przez kilka miesięcy.

O tym Jak prać kurtki puchowe pisałam już na blogu i można to robić samemu jeśli stosuje się do kilku zasad. Resztę ubrań pierzemy zgodnie ze wskazówkami zawartymi na metkach.W CZYM PRZECHOWYWAĆ UBRANIA ZIMOWE


WORKI PRÓŻNIOWE

To jeden z produktów, który bardzo lubię i który pozwala przechować dużą ilość ubrań nie zajmując przy tym dużej przestrzeni.

Worki próżniowe kupuję w Ikei lub Tchibo. Są dobrej jakości i nic się z nimi nie dzieje, nawet po latach używania. Przestrzegam Was przed zakupem najtańszych worków np. na Allegro. Kiedyś kupiłam, skusiła mnie cena, ale są nieszczelne i niestety używam ich jako zwykły worek do przechowywania niektórych rzeczy.


jak przechowywać zimowe ubrania
jak przechowywać zimowe ubrania


SPECJALNE POKROWCE NA UBRANIA

Kurtki i płaszcze zimowe staram się przechowywać z specjalnych pokrowcach. Ubrania można przechowywać również w foliach, w których odbieramy ubrania z pralni.

Dobre pokrowce powinny mieć otwór na wieszak oraz powinny być wykonane z przewiewnego materiału.

Swoje pokrowce kupuję w Ikei lub Jysku.

jak przechowywać zimowe ubrania


PUDEŁKA NA BUTY

Buty trzymam w pudełkach w których je zakupiłam, a jeśli takich nie posiadam to kupuję takie, które są dostępne np. w Jysk, Ikea, BRW lub Leroy Merlin.

W wyżej wymienionych sklepach kupicie pudełka dopasowane do wielkości butów.


jak przechowywać zimowe ubrania


Pamiętaj, by przed schowaniem buty oczyścić i wypastować. Można wypchać je gazetami, które wchłoną wilgoć i zapachy, ale zapobiegną też deformacji obuwia.

A Ty jak przechowujesz zimowe ubrania?


Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

 1. Agata pisze:

  Worki próżniowe – najlepsze 🙂

 2. Anka pisze:

  Nigdy nie używałam worków próżniowych. Czy przechowywane w nich ubrania, np. kurtki, nie są wygniecione po wyjęciu?

  1. Kinga Petrus pisze:

   Trochę niestety są, bo powietrze jest wysysane i kurta się zgina.

 3. Ewa pisze:

  Dzięki za pomocny artykuł. W workach próżniowych odświeżam kołdrę.

 4. Weronika pisze:

  Naprawdę super patenty, gdy przychodzi ten długo wyczekiwany moment, gdy zrzucamy ciepłe płaszcze i zimowe kurtki, a sięgamy po lekkie wiosenne płaszczyki i kurteczki, pojawia się jeden problem – gdzie upchnąć te wszystkie ciepłe ubrania i buty? Warto poprawnie przechowywać takie ubrania, by w kolejnym sezonie wyglądały równie dobrze.

 5. Anna pisze:

  Uwielbiam takie rady dotyczące organizacji mieszkania. Bardzo się cieszę, że trafiłam na tego bloga, ponieważ można na nim znaleźć wiele inspirujących wpisów. Ucieszyłabym się również na artykuł dotyczący osuszania budynków, ponieważ od dłuższego czasu muszę zmagać się z tym problemem. Mam nadzieję, że po świętach znajdę fachowców, którzy mi z tym pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem