Jak przechowywać zimowe ubrania

Powoli możemy powiedzieć, że zima odeszła i przyszła wiosna. Zdarza się, że noce i poranki są jeszcze bardzo zimne, ale reszta dnia wskazuje na to, że z dnia na dzień będzie coraz cieplej.

Warto zatem zacząć chować zimowe ubrania i zastąpić je lżejszymi.


OD CZEGO ZACZĄĆ

Zanim schowamy ubrania należy je wyprać. Brudne ubrania są siedliskiem bakterii i mogą być przenoszone z tkaniny na tkaninę. Dlatego nigdy nie chowamy niewypranych ubrań do szafy, a co najważniejsze do pojemników w których przechowujemy ubrania przez kilka miesięcy.

O tym Jak prać kurtki puchowe pisałam już na blogu i można to robić samemu jeśli stosuje się do kilku zasad. Resztę ubrań pierzemy zgodnie ze wskazówkami zawartymi na metkach.W CZYM PRZECHOWYWAĆ UBRANIA ZIMOWE


WORKI PRÓŻNIOWE

To jeden z produktów, który bardzo lubię i który pozwala przechować dużą ilość ubrań nie zajmując przy tym dużej przestrzeni.

Worki próżniowe kupuję w Ikei lub Tchibo. Są dobrej jakości i nic się z nimi nie dzieje, nawet po latach używania. Przestrzegam Was przed zakupem najtańszych worków np. na Allegro. Kiedyś kupiłam, skusiła mnie cena, ale są nieszczelne i niestety używam ich jako zwykły worek do przechowywania niektórych rzeczy.


jak przechowywać zimowe ubrania
jak przechowywać zimowe ubrania


SPECJALNE POKROWCE NA UBRANIA

Kurtki i płaszcze zimowe staram się przechowywać z specjalnych pokrowcach. Ubrania można przechowywać również w foliach, w których odbieramy ubrania z pralni.

Dobre pokrowce powinny mieć otwór na wieszak oraz powinny być wykonane z przewiewnego materiału.

Swoje pokrowce kupuję w Ikei lub Jysku.

jak przechowywać zimowe ubrania


PUDEŁKA NA BUTY

Buty trzymam w pudełkach w których je zakupiłam, a jeśli takich nie posiadam to kupuję takie, które są dostępne np. w Jysk, Ikea, BRW lub Leroy Merlin.

W wyżej wymienionych sklepach kupicie pudełka dopasowane do wielkości butów.


jak przechowywać zimowe ubrania


Pamiętaj, by przed schowaniem buty oczyścić i wypastować. Można wypchać je gazetami, które wchłoną wilgoć i zapachy, ale zapobiegną też deformacji obuwia.

A Ty jak przechowujesz zimowe ubrania?


3 odpowiedzi na “Jak przechowywać zimowe ubrania”

  1. facebook-profile-picture Kinga Petrus pisze:

    Trochę niestety są, bo powietrze jest wysysane i kurta się zgina.

  2. Anka pisze:

    Nigdy nie używałam worków próżniowych. Czy przechowywane w nich ubrania, np. kurtki, nie są wygniecione po wyjęciu?

  3. Agata pisze:

    Worki próżniowe – najlepsze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.