Każdy z nas używa ręczników papierowych. Znamy wiele ich zastosowań w domu. Pomocne są przy porządkach, są użyteczne w kuchni oraz łazience.
Niedawno pisałam Wam o zastosowaniu ręczników papierowych przy czyszczeniu opiekacza/tostera/sandwicha.
Namawiam Was też do przygotowania własnych mokrych chusteczek do sprzatania z wykorzystaniem ręczników papierowych.
Oprócz tych podstawowych zastosowań ręczników papierowych, są też inne, które warto poznać.
KUCHNIA
- Jeśli kupiłeś za dużo chleba i chcesz zatrzymać jego świeżość na dłużej, zamroź go w papierowej torbie. Przed zamrożeniem włóż do torby papierowy ręcznik, gdy wyjmiesz chleb z zamrażarki ręcznik pochłonie wilgoć, a chleb będzie świeży.
- Jeśli znajomi zapowiedzieli się z wizytą w ostatnim momencie, a napoje stoją ciepłe w spiżarce, to istnieje metoda na szybkie ich schłodzenie. Ręcznik papierowy namocz w wodzie i owiń go wokół butelki z napojem/piwem i włóż do zamrażarki na 20 minut. To wystarczy by przyspieszyć proces chłodzenia, a do przyjścia znajomych będziemy dobrze przygotowani.
- Jeśli skończyły Ci się filtry do kawy, użyj ręcznika papierowego. Doskonale wchłonie wilgoć i pomoże przygotować nam nasz ulubiony napój.
- Aby nasze patelnie się nie niszczyły, gdy trzymamy je w szafce jedna na drugiej, przełóż je ręcznikiem papierowym. Unikniesz dzięki temu zarysowań. To samo możemy zrobić z talerzami.
- Ręczniki kuchenne doskonale redukują tłuszcz ze smażonych potraw. Po smażeniu, ryb albo kotletów na głębokim oleju, połóżmy je na chwilę na ręczniku papierowym, wchłonie nadmiar tłuszczu, a potrawa będzie zdrowsza.
- Aby przedłużyć świeżość warzyw, które trzymamy w lodówce, należy owinąć je w ręcznik papierowy, który wchłonie wilgoć i spowolni psucie się produktów. Będą dłużej świeże.
- Połóż na wiszących szafkach w kuchni ręczniki papierowe. Kurz i brud będzie osadzał się na ręcznikach, a nie bezpośrednio na szafkach. Ułatwi nam to sprzątanie – wystarczy wyrzucić ręcznik, przetrzeć szafkę czystym listkiem i położyć nowy.
ŁAZIENKA
- Kamień z kranu usuniesz przy pomocy ręcznika papierowego i octu. Namocz ręczni papierowy w occie, przyłóż do miejsca w którym nagromadził się kamień i zostaw na 1-2 godziny. Następnie umyj kran jak zawsze, a kamień zniknie.
- Ręczniki papierowe są bardzo chłonne. Użyj ich do suszenia włosów, wchłoną nadmiar wody zanim użyjesz suszarki do włosów. Niektórzy mówią, że delikatniejsza tekstura ręcznika papierowego nie niszczy włosów tak bardzo jak tradycyjny ręcznik kąpielowy.
- Trzymaj ręczniki papierowe blisko prysznica, najlepiej w szafce pod umywalką. Po każdej kąpieli użyj ściągaczki wody, a następnie przetrzyj kabinę ręcznikiem papierowym do sucha. Dzięki temu kabina będzie zawsze czysta i unikniemy osadzania się mydła i kamienia, które później trudno usunąć.
- Jeśli do sprzątania łazienki używasz ręcznika papierowego i trzymasz go w widocznym miejscu, użyj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego na rolkę ręcznika papierowego. Stworzysz naturalny odświeżacz powietrza, a ręcznik nie straci swoich właściwości.
SALON
- Jeśli zdarzy Ci się plama z wosku na dywanie, użyj do jej usunięcia ręcznika papierowego i żelazka. Połóż ręcznik papierowy na plamie, przeprasuj ręcznikiem. Wosk zamieni się w ciecz i zostanie całkowicie wchłonięty przez ręcznik.
- Jeśli wylejesz wodę na gazetę lub książkę, przełóż strony książki ręcznikami papierowymi. Dzięki temu kartki aż tak bardzo się nie pofalują.
- Długie świece używamy okazjonalnie i zazwyczaj przechowujemy je w komodzie stojącej w salonie, tak by mieć łatwy do nich dostęp. Jeśli zużyjesz ręczniki papierowe, zostaw rolkę wokół której były owinięte, użyjesz jej do schowania świec. By ochronić je przed złamaniem, zawiń świece w ręcznik papierowy, a następnie włóż do rolki i tak przechowuj w komodzie.
- Z pewnością każdy z nas ma dużo kwiatków w domu, które rosną w doniczkach. Wykorzystaj ręczniki papierowe do ich nawodnienia. Na dnie doniczki połóż kilka listków ręcznika papierowego, który wchłonie wodę. Dzięki temu utrzymamy glebę dłużej wilgotną, aż do kolejnego podlewania kwiatka.
- Do czyszczenia sadzy na szklanych drzwiach kominka użyj ręcznika papierowego i popiołu. Wilgotny ręcznik papierowy włóż do popiołu, a następnie pocieraj nim brudną szybę. Czynność powtórz do uzyskania pożądanego efektu. Czystą szybę wypoleruj suchym
ręcznikiem papierowym.
Znacie inne ciekawe rady z wykorzystaniem ręczników papierowych?
14 Responses
wow! ale super, o większości bym nie pomyślała nawet! dzięki! rewelacyjne ten Twój blog, dobra robota 🙂
Bardzo się cieszę 🙂 Dziękuję i zaglądaj częściej 🙂
wow! ale super, o większości bym nie pomyślała nawet! dzięki! rewelacyjne ten Twój blog, dobra robota 🙂
Bardzo się cieszę 🙂 Dziękuję i zaglądaj częściej 🙂
Ja często schładzam napoje w taki sposób ,polecam 🙂
Ja często schładzam napoje w taki sposób ,polecam 🙂
O wielu spośród zastosowań nie miałam pojęcia, ale będę musiała wypróbować. Za to dodałabym jeszcze jedno zastosowanie ręczników papierowych – mam problemową skórę i często robią mi się pryszcze, dlatego nie używam standardowych ręczników do twarzy. Po umyciu wycieram buzię ręcznikiem papierowym. Jest jednorazowy, więc nie rozwijają się w nim bakterie (połączenie wilgoci i naskórka w ręcznikach materiałowych), no i co za tym idzie nie infekuję sobie twarzy. Niestety bardzo dużo ręczników u mnie w domu schodzi i często trzeba dokupywać nowe, więc ja już nie kupuję nigdzie indziej, niż tylko przez internet: http://www.higiena.net.pl/produkty/systemy-higieniczne/reczniki-papierowe,2,9695
Podobny post, tyle że sponsorowany przez ręczniki Foxy, powstał niedawno i tam jest opisywana przez Ciebie metoda. To bardzo dobry sposób, gdy ma się problemy z cerą. Bardziej higieniczne jest używanie jednorazowych listków 🙂
https://perfekcyjnawdomu.pl/jak-wykorzystac-reczniki-papierowe-nowe-pomysly/
Dokładnie i to samo dotyczy higieny intymnej.
O wielu spośród zastosowań nie miałam pojęcia, ale będę musiała wypróbować. Za to dodałabym jeszcze jedno zastosowanie ręczników papierowych – mam problemową skórę i często robią mi się pryszcze, dlatego nie używam standardowych ręczników do twarzy. Po umyciu wycieram buzię ręcznikiem papierowym. Jest jednorazowy, więc nie rozwijają się w nim bakterie (połączenie wilgoci i naskórka w ręcznikach materiałowych), no i co za tym idzie nie infekuję sobie twarzy. Niestety bardzo dużo ręczników u mnie w domu schodzi i często trzeba dokupywać nowe, więc ja już nie kupuję nigdzie indziej, niż tylko przez internet: http://www.higiena.net.pl/produkty/systemy-higien…
Podobny post, tyle że sponsorowany przez ręczniki Foxy, powstał niedawno i tam jest opisywana przez Ciebie metoda. To bardzo dobry sposób, gdy ma się problemy z cerą. Bardziej higieniczne jest używanie jednorazowych listków 🙂
https://perfekcyjnawdomu.pl/jak-wykorzystac-reczni…
Super wpis! Ale dodaj koniecznie punkt o którym ktoś już wspomniał w komentarzu, ręczniki papierowe to zbawienie dla problematycznej cery! Naprawdę od kiedy zaczęłam stosować je w ten sposób moja cera nigdy nie miała się lepiej!
Można je wykorzystać na wiele sposobów. Naprawdę ciekawe. Uważam, że zdecydowanie warto.