Zastosowanie oleju podczas porządków

OLEJ POMOCNY PODCZAS PORZĄDKÓW DOMOWYCH

 

Czy używacie oliwy z oliwek do sałatek? Pewnie większość z Was używa – jest nie tylko zdrowa, ale dobrze smakuje i jest świetnym dodatkiem do przygotowywanych dań. A czy macie w domu olej? Też pewnie odpowiecie że tak, bo używacie go do smażenia potraw. A czy zastanawialiście się kiedyś na tym do czego jeszcze można użyć oliwy lub oleju? Czy wiecie, że można ich użyć podczas porządków w domu?

Ja do tej pory używałam oliwy lub oleju ,do zabezpieczenia mojej drewnianej deski do krojenia. Możecie o tym przeczytać TUTAJ

Niedawno na mojej grupie dyskusyjnej na Facebookujedna z czytelniczek poleciła czyszczenie szafek kuchennych za pomocą oleju. Postanowiłam to wypróbować. Zabrałam się za czyszczenie szafek kuchennych na górze, by usunąć zgromadzony tam brud. Użyłam wody i octu, ale brud nie schodził dobrze i zostawały kulki kurzu i brudu. Wtedy pomyślałam, że użyję oleju. Powiem Wam, że efekt był zadowalający. Na meblach nie została duża ilość oleju, bo większość została wchłonięta przez ręcznik papierowy. Ta cienka warstwa jest dodatkowo warstwą ochronną dla mebli.

 

zastosowanie oliwy podczas porządków

 

Zachwycona efektem zabrałam się za czyszczenie okapu z inoxu, z którym mam wielki problem i pisałam o tym TUTAJBez użycia chemii nie dawałam sobie z nim rady, zawsze zostawały smugi. Później zaczęłam używać magicznej gąbki i efekt jest bardzo dobry, ale musiałam go długo czyścić, by efekt był taki jak chciałam. Najlepiej spisał się właśnie olej, który bardzo szybko poradził sobie z brudem i powiem Wam, że nigdy nie miałam tak czystego okapu jak teraz 🙂

 

CO MOŻNA WYCZYŚCIĆ PRZY POMOCY OLEJU

 

Do czyszczenia  urządzeń i przedmiotów ze stali nierdzewnej – okap, kuchenka, lodówka – w moim przypadku się sprawdziło i polecam.

Do czyszczenia przypalonych garnków i patelni – używamy odrobinę oleju i parę ziaren soli gruboziarnistej – szorujemy szczotką i gotowe.

Do pozbycia się śladu po naklejkach – używam też masła – smaruję brudne miejsce, czekam parę 1-2h i gotowe. Można również ogrzać to miejsce suszarką i pod wpływem ciepła ślad po naklejce będzie łatwy do usunięcia.

Do czyszczenia mebli – szafek kuchennych, drewnianych mebli tj. stół kuchenny – olej będzie dodatkowym zabezpieczeniem. A jeśli na meblach będą dodatkowe rysy to oliwa sprawi, że nie będą widoczne. Pamiętajcie jednak, że olej może przyciemnić drewno.

Użyj oliwy do wyczyszczenia butów, nie ma nic lepszego niż naturalna oliwa zamiast pasty do butów. Dodatkowo jeśli na butach są drobne ryski to znikną pod wpływem polerowania.

Jeśli nie możesz domyć rąk z farby to użyj oliwy, dodatkowo nawilży Twoje dłonie.

 

Polecam Wam oliwę do codziennych porządków. Dajcie znać czy używacie, a jeśli tak to do czego?

 

 


Jeśli chcesz otrzymywać ode mnie co tydzień newsletter, w którym będę pisała o moich planach blogowych i prywatnych. Czasem podam wskazówki dotyczące porządków lub zorganizuję konkurs z fajnymi nagrodami. Podaj swoje imię i adres email, a w najbliższy poniedziałek otrzymasz ode mnie wiadomość.

 

zdjęcie główne: /1/

5 odpowiedzi na “Zastosowanie oleju podczas porządków”

  1. Sandra-Laura pisze:

    Uwielbiam ten blog, Pani Kingo. 🙂 Uważam, że ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób został skomponowany. Czyta się go nader przyjemnie, a kolorystyka jest nie tylko kobieca (choć nie przesłodzona!), jak również wprowadza poczucie świeżości, elegancji połączonej z uporządkowaniem i wręcz sprawia wrażenie subtelnego zapachu, jak gdyby mógł się on przenosić poprzez łącza Internetowe. 😉 Jak gdyby wszędzie u Pani znajdowały się sezonowe kwiaty w wazonach umilające czas każdemu z gości. Trafiłam tutaj przypadkiem. Moja kariera ze sprzątaniem zaczęła się intensywnie parę miesięcy temu, kiedy to zostałam etatową sprzątaczką za granicą (cóż – jakże to brzmi…), a jednocześnie zaczęłam prowadzić już zupełnie, zupełnie samodzielne życie. Przewertowałam cały Pani blog w zaledwie trzy popołudnia i z każdym postem nie mogłam się doczekać, czego też nowego dowiem się w sprawie prowadzenia domu. Oczywiście to nie do końca tak, że nie miałam o niczym pojęcia, bardziej nie przywiązywałam uwagi do pewnych kwestii. Od paru tygodniu jestem zdania, że wszystko można wyczyścić, jedynie trzeba wiedzieć, jak do sprawy podejść, a o ileż bardziej satysfakcjonujące jest, kiedy dba się regularnie o dany przedmiot lub rzecz! Przeglądałam różne blogi, może nawet wszystkie o sprzątaniu, jakie znalazłam w Internecie, jednakże Pani zachwycił mnie najbardziej. Panuje tutaj taka… taka miła, entuzjastyczna atmosfera. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów. ;D
    Sandra-Laura

    PS Co do oliwy – jestem na etapie wprowadzania jej do użytku dla konserwacji mebli oraz czyszczenia innych struktur.

  2. Magia Zapachów pisze:

    A ja oliwy a dokładniej olejów roślinny np. arganowego czy wcześniej oliwki dla dzieci używam do czyszczenia i konserwacji mebli skórzanych nawet tych ze skóry ekologicznej. Czasem na podłodze zostają czarne smugi z gumy (buty, odkurzacz) – tłuszcz doskonale sobie z nimi radzi ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.