Jak myć okap kuchenny z Inoxu

Inox jest to stal nierdzewna, którą wybieramy ze względu na połysk. Moje sprzęty kuchenny wykonane są właśnie z inoxu.
W Internecie znajdziemy różne opinie na temat dbania o ten materiał. Jedni uważają, że jest bardzo prosty w utrzymaniu, a  inni nie potrafią sobie z nim poradzić.

 

Do tej pory wydawało mi się, że radzę sobie z czyszczeniem mojego okapu, jednak z czasem okazało się, że ten materiał wymaga większej pielęgnacji i już wiem jak sobie z nim radzić, by nie było na nim smug, gdy przetrę go wilgotną szmatką.

 

Tuż po zakupie takiego urządzenia, dbanie o niego jest proste. Wystarczy przetrzeć go od czasu do czasu. Problem zaczyna się po dłuższym użytkowaniu, w momencie gdy zaważamy, że na naszym okapie pojawiają się smugi i zwykłe użycie wilgotnej szmatki nie pomaga. Na okapie dostrzec można również czarny nalot.

 zdjęcie wykonane komórką (wieczorem), stąd kiepska jakość

Regularnie, do czyszczenia powierzchni typu Inox, używajmy pianki do stali szlachetniej. Jeśli jednak rzadko dbamy o nasz okap, wtedy z pomocą przyjdzie nam mleczko do stali szlachetniej – jest skuteczniejsze.

 

 

Ja osobiście bardzo lubię produkty Dr. Beckmanna i tym razem zakupiłam produkty tej firmy. Nie wiem jak produkty innych firm radzą sobie z tego typu powierzchniami, ale myślę, że równie skutecznie.

Jeśli już jakiś czas nie czyściliście swojego okapu, należy użyć niewielkiej ilości mleczka i dokładnie wytrzeć okap.

 

 

Zobaczcie jak wygląda papierowy ręcznik, którego użyłam. Uwierzcie mi, że robię to regularnie, a mimo to okap tak wygląda.

jak myć okap kuchenny z inoxu

Całość poprawiłam jeszcze  pianką, a na koniec przetarłam wilgotną szmatką.

 

Okap jest czysty. Myłam go wczoraj, a dzisiaj ponownie przetarłam go wilgotną szmatką i nie ma smug. Trzeba to robić regularnie, wtedy okap będzie nam służył latami i nie zniszczy się.
jak myć okap kuchenny z inoxu
jak myć okap kuchenny z inoxu
A Wy jak często czyścicie okap? Macie może problemy z utrzymaniem porządku na swoim okapie? A może polecicie mi środki, których używacie do jego wyczyszczenia? 🙂

18 odpowiedzi na “Jak myć okap kuchenny z Inoxu”

 1. HappyOla pisze:

  Akurat kupiłam to mleczko właśnie w celu uporania się z okapem i nie tylko 😉 Jeszcze go nie testowałam, ale po przeczytaniu postu widzę, że jest duża szansa powodzenia 😉 Mam taki sam okap i na początku był super, wystarczyło przetrzeć szmatką i tyle. Teraz (po 2 latach) powyłaziły takie jakby zacieki i plamy, myślałam, że to tylko z moim okapem coś jest nie tak, ale teraz widzę, że one chyba tak mają. Czekam na koniec budowy i wtedy zaczynam generalne porządki – będę miała okazję wypróbować ten specyfik 😉 Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych! 🙂

 2. Shattered pisze:

  A co z tą ściereczką, która jakiś czas temu była recenzowana na blogu? Podobno radziła sobie z inoxem.

 3. Danuta Rz pisze:

  A ja mam pytanie o filtry do okapów. Jestem przed zakupem i na razie jestem „zielona” w tym temacie. Czy do wszystkich okapów potrzebny jest filtr? Czy wszystkie te będą pasowały do wybranego okapu?

  • Musisz sprawdzić jakie Ty masz w swoim okapie, bo w linku, który jest w komentarzu są róźne rodzaje. Przeważnie są to cienkie kawałki, które się docina. Zobacz jaki masz okap i sprawdz w internecie jakie ma filtry.

 4. Danuta Rz pisze:

  A ja mam pytanie o filtry do okapów. Jestem przed zakupem i na razie jestem "zielona" w tym temacie. Czy do wszystkich okapów potrzebny jest filtr? Czy wszystkie te będą pasowały do wybranego okapu?

  • Kinga pisze:

   Musisz sprawdzić jakie Ty masz w swoim okapie, bo w linku, który jest w komentarzu są róźne rodzaje. Przeważnie są to cienkie kawałki, które się docina. Zobacz jaki masz okap i sprawdz w internecie jakie ma filtry.

 5. Agnieszka Zielińska pisze:

  Czy ktoś wie gdzie można kupić to mleczko? Piankę znajduję bez problemu ale mleczka nie ma nawet na stronie producenta.

 6. rafal pisze:

  moim zdaniem nie ma sensu wydawać fortuny. Doskonale sprawdziło mi się mleczko Inox firmy Dr OK, pół litra za niecałe 11 zeta (19 w wersji z nanotechnologią) Żadnych śladów, błyszczy aż miło popatrzeć …

 7. rafal pisze:

  moim zdaniem nie ma sensu wydawać fortuny. Doskonale sprawdziło mi się mleczko Inox firmy Dr OK, pół litra za niecałe 11 zeta (19 w wersji z nanotechnologią) Żadnych śladów, błyszczy aż miło popatrzeć …

 8. Kinga pisze:

  Faktycznie jest problem z mleczkiem, poszukałam w internecie i nigdzie nie ma. Zobaczę w markecie i jak znajdę to dam znać.

 9. Kinga pisze:

  Multiściereczka radzi sobie z drobnymi zabrudzeniami, ale po jakimś czasie na inoxie robi się osad, z którym poradzą sobie tylko środki chemiczne.

 10. Ania pisze:

  Jestem Ci mega wdzięczna za ten artykuł. Udało mi się kupić mleczko i piankę – potraktowałam nimi okap i piec – wszystko inox i jestem mega zadowolona z efektów – zero smug czy mazów – naprawdę warto. A przyznam, że wcześniej próbowałam wielu innych produktów i mazy zawsze zostawał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.Close