Jak wyczyścić sokowirówkę i inne drobne sprzęty AGD

Autor

Kinga Petrus

Kilka razy otrzymywałam od Was prośby dotyczące tego, by napisać jak czyszczę robota kuchennego, sokowirówkę i inne drobne sprzęty AGD. Pokażę Wam jak to robię na przykładzie sokowirówki.

 

 

Pamiętajmy, że trzeba trzymać się kilku prostych zasad, używać pewnych sprzętów, a dzięki temu nasze produkty będą zadbane.

Swoją sokowirówkę i robota kuchennego w jednym otrzymałam od mojej mamy w zeszłym roku. Jestem z niego bardzo zadowolona. Za fajną cenę mam dwa sprzęty  i bardzo dobrze się spisują. Problem jest w ich czyszczeniu.

Po zdjęciu części, która jest sokowirówką mój sprzęt wygląda tak:

 

 

Nie tylko sokowirówka nadaje się do czyszczenia, część będąca robotem, mocą dla sprzętu, też nadaje się do przetarcia. Wycieramy sprzęt wilgotną szmatką. Pamiętajmy o wszystkich zakamarkach.

 

 

Po kolei czyścimy wszystkie części pod bieżącą wodą.

 

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Część będąca sokowirówką zbudowana jest z trzech części: pokrywki, sitka i pojemnika, w którym zbierają się resztki owoców.

 

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Resztki jedzenia wyrzucam do kosza, a następnie płuczę części pod bieżącą wodą.

jak_wyczyscic_sokowirowke_male_agd_1c

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Sitko myję zwykłą gąbką do mycia naczyń, gdyż wymaga szorowania.

 

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Do mycia pozostałych części używam szczotki do zębów.  Ostatnio zakupiłam też szczotkę do mycia butelek, która w zestawie zawiera mniejszą, idealną szczotkę nadającą się do czyszczenia “dziubka” sokowirówki, którym leci sok. To tam zbiera się najwięcej resztek, które są idealnym miejscem dla bakterii.

 

jak wyczyścić sokowirówkę

jak wyczyścić sokowirówkę

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Po wstępnym umyciu sprzętu wkładam go do zmywarki i dzięki temu jest idealnie czysty.

 

jak wyczyścić sokowirówkę

 

Myjąc drobne sprzęty AGD należy pamiętać o:

  1. Myjemy sprzęty na bieżąco po wyciśnięciu soku, wyrobieniu ciasta itp. Nie dopuszczajmy do zaschnięcia produktów, które używaliśmy. Gdy tak zrobimy czyszczenie będzie trudniejsze i wymagało odmoczenia zaschniętych części.
  2. Używajmy gąbki do mycia naczyń, szczotki do zębów, szczotek do butelek. Wszystkiego co ułatwi nam pracę i dostanie się do trudno dostępnych miejsc.
  3. Myjmy sprzęty w zmywarce. Zanim to jednak zrobimy przeczytajmy w instrukcji, czy producent zaleca mycie poszczególnych elementów w zmywarce, czy jednak nie służy im wysoka temperatura.

 

Mycie których sprzętów sprawia Wam najwięcej trudności i zabiera najwięcej czasu? 

Udostępnij wpis

0 Responses

  1. Grupa PSC pisze:

    Zaproponowałabym jeszcze przed myciem w zmywarce, dezynfekcję powierzchni, w których zbierają się bakterie. Są na rynku środki (głównie alkoholowe), które służą do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością.

    1. To nawet nie wiedziałam o ich istnieniu. Możecie polecić jakiś konkretny?

  2. Grupa PSC pisze:

    Zaproponowałabym jeszcze przed myciem w zmywarce, dezynfekcję powierzchni, w których zbierają się bakterie. Są na rynku środki (głównie alkoholowe), które służą do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością.

    1. Kinga pisze:

      To nawet nie wiedziałam o ich istnieniu. Możecie polecić jakiś konkretny?

  3. agdwarszawa pisze:

    Bardzo ciekawy post 🙂 O szczoteczce do zębów nie pomyśleliśmy, a przecież to jest tańsza opcja, niż profesjonalna szczotka do butelek 😉 Ale równie ważną rzeczą jest odkażanie specjalnymi środkami tych części, w których zalegają resztki, zwłaszcza gdy ktoś nie ma w domu zmywarki.

    1. perfekcyjnawdomu pisze:

      Dziękuję 🙂 Szczotka przydaje się do wielu rzeczy jeśli chodzi o sprzątanie 😀

  4. gebe pisze:

    Jeśli chodzi o zmywarkę to najpierw radziłbym sprawdzić czy producent przypadkiem nie odradza czy zakazuje wręcz mycia w zmywarce.

    1. Kinga pisze:

      W osobnym poście o myciu zmywarki informuję o tym, by czytać instrukcję. Dziękuję za uwagę, z pewnością ważna sugestia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem