Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki

Autor

Kinga Petrus

Czasem zdarza się, że w naszej lodówce zaczyna brzydko pachnieć. Któryś z produktów zaczyna się psuć, a nie zorientowaliśmy się wcześniej co się dzieje. Wystarczy kilka godzin, noc by w naszej lodówce pojawił się nieprzyjemny zapach.

 

jak usunac brzydkie zapachy z lodowki

 

Pierwsze co robimy, to wyciągamy wszystkie produkty z, wyrzucamy zepsute i myjemy lodówkę. Możecie to zrobić przy pomocy ekologicznego płynu do mycia lodówki. Przepis znajdziecie na blogu klikając w aktywny link obok.

Poniżej znajdziecie link do dostępnych na rynku płynów do mycia lodówki. Sama jestem ciekawa jakich środków do mycia lodówki używacie.

 

 


 

Jeśli niedawno myliśmy lodówkę i tylko jedne produkt powoduje nieprzyjemny zapach, to wystarczy go usunąć z lodówki. Pozbycie się produktu czasem nie wystarczy, a jeśli nie macie już czasu na umycie lodówki to skorzystajcie z kilku moich poniższych rad. Dzięki nim szybko pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu używając produktów, które macie w domu.

 

JAK USUNĄĆ NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z LODÓWKI

 

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, włóż do lodówki pojemnik z sodą. Soda pochłonie wszystkie zapachy z lodówki w krótkim czasie.

Możesz też użyć mielonej kawy. Wsyp ją do pojemnika i podobnie jak sodę oczyszczoną włóż do lodówki. To jeden z moich ulubionych sposobów na pozbycie się zapachów. Mimo, że nie lubię kawy, to idealnie radzi sobie z powyższym problemem.

 

jak usunac brzydkie zapachy z lodowki

Inne sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów to umieszczenie w lodówce:

– zwykłej gazety (zwinięta w kulkę, by nie zabierała zbyt dużo miejsca)
– połówki jabłka
– soku z cytryny

 

PORADY

 

 • żeby uniknąć pleśni na produktach, nie trzymaj ich w workach foliowych
 • trzymaj produkty na odpowiedniej półce w lodówce, każdy produkt wymaga innej temperatury
 • jeśli na produkcie pojawi się pleśń wyrzuć go. Nawet jeśli jest to malutka kropka i żal nam całego produktu, to niestety musimy tak zrobić. Toksyczne substancje znajdują się już w całym produkcie i możesz nawet trafić do szpitala, jeśli spożyjesz taki produkt.
 • kupuj małe porcje produktów, które mogą się psuć. Lepiej iść codziennie lub co dwa dni po świeże owoce, niż wyrzucać te, które spleśniały. Szkoda naszego zdrowia i pieniędzy.

 

A ty jakie masz sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z lodówki?

Udostępnij wpis

0 Responses

 1. Anonymous pisze:

  W lnianym bądź bawełnianym woreczku można umieścić węgiel drzewny lub zwykły węgiel leczniczy (carbo medicinalis), też będzie wchłaniał zapachy.

 2. Quendir. pisze:

  słyszałam ze można jeszcze postawic proszek do pieczenia w jakiejs miseczce 🙂

 3. Sprzątanie Lublin pisze:

  Ja jeszcze słyszałem, że umieszczenie kociego żwirku wewnątrz lodówki również usunie nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci z lodówki? Ktoś testował?

 4. joasiapow pisze:

  Dzięki za wpis, pomocny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem