Najwyższa półka, której temperatura ma ok. 7 stopni, służy do przechowywania produktów o długiej trwałości.
Na niższej półce, gdzie temperatura wynosi 4-5 stopni, przechowujemy nabiał (kefiry, sery, jogurty, ciasta), wędliny, dania gotowe, które wystarczy podgrzać.
PAMIĘTAJ
Nabiał nie powinien być przechowywany w zbyt niskiej temperaturze, tzn. na najniższej półce – może to doprowadzić do wytwarzania się bakterii gnilnych i tym samym do psucia się produktów.
Dolna półka (nad szufladą) przeznaczona jest na trzymanie świeżego mięsa i ryb. Na tej półce jest najniższa temperatura – ok. 2 stopnie.
Szuflady służą do przechowywania warzyw i owoców. Pamiętajmy, by nie przechowywać ich w folii, powinny mieć dostęp do powietrza. Na dnie szuflad gromadzi się wilgoć, aby temu zapobiec można położyć na dnie kuchenne ręczniki papierowe.
Drzwi lodówki – jest to miejsce, w którym przechowujemy ketchup, musztardę, masło, jajka, soki. Te produkty wymagają jedynie lekkiego schłodzenia.
Ja przechowuję produkty w lodówce prawidłowo, a Ty?
6 Responses
Nie znam takiej wyściółki, ale poszukam i może spróbuję 🙂
Wow, naprawdę przydatny artykuł. Myślę, że wielu osobom by się przydał, ponieważ wiele osób po prostu o tym nie wie.
Gdzieś kiedyś słyszałam w jakimś programie, że w lodówce powinno układać się taką odwróconą piramidę żywienia. W przypadku lodówki bez schowka na warzywa, mięso na samym dole, nabiał na środku, wyżej warzywa. Nie stosuje się jednak do tej zasady bo na stancji mam malutką lodówkę na 6 osób, a do dyspozycji malutka półeczka na dwie osoby 🙁
Nie cierpię sprzątać lodówki 😄 Ale przynajmniej nauczyłam się jak i co ma leżeć, choć zawsze coś dziwnym trafem zmieni miejsce zamieszkania , a też zawsze pamiętam o ręcznikach na dno szuflady warzywa są dłużej świeże . Artykuł bardzo fajny ….😚
Polecam skorzystać ze zgrzewarki próżniowej. Dzięki niej mam o wiele więcej miejsca – produkty od Food Saver są super niezawodne!