Zastosowanie drukarki etykiet w domu

Autor

Kinga Petrus

Drukarki etykiet są mi znane od lat. Używałam ich w firmach w których kiedyś pracowałam. Służyły do drukowania informacji adresowych lub oznaczania segregatorów z dokumentami. Dzisiaj drukarki etykiet są bardzo popularne i znajdują się w większości gospodarstw domowych.

Poniżej pokażę Wam kilka zastosowań i mam nadzieję, że Was zainspiruję.

ETYKIETY W KUCHNI

Bardzo lubię mieć porządek w szufladach w kuchni, bo wtedy łatwo znajduje to, czego potrzebuję. Zamiast trzymać przyprawy i produkty sypkie w oryginalnych opakowaniach, wolę korzystać z pojemników. Każdy z nich ma identyczną etykietę, która mówi o tym, jaka przyprawa się w nim znajduje. Wygląda to bardzo estetycznie i wprowadza porządek w naszych szafkach.

LEKARSTWA

Opisywanie leków może się przydać dla osób starszych, które mają problem z zapamiętaniem częstotliwości dawkowania. Informacja umieszczona bezpośrednio na leku, ułatwi im ich przyjmowanie.

Sami ostatnio dużo chorowaliśmy, a w związku z tym w domu pojawiło się dużo nowych leków. Od lekarza otrzymałam rozpisane pory ich przyjmowania, a tę informację umieściłam na każdym opakowaniu przyklejając etykietę wydrukowaną na drukarce Brother

OZNACZENIE KABLI

Znasz to uczucie, gdy szukasz kabla do ładowarki do ubrań lub ładowarki do telefonu i nie potrafisz go odnaleźć wśród innych kabli? Większość telefonów ma inną ładowarkę, to samo dotyczy słuchawek, których używam. Dlatego od kilku lat w naszym domu wszystkie ładowarki są oznaczone etykietami i nie mamy problemu z odnalezieniem właściwego.

Jeśli pracujesz przy biurku i korzystasz z monitora, komputera, drukarki, niszczarki do papieru i wszystkie wtyczki są włączone, to oznaczenie każdego kabla może bardzo pomocne. Gdy zechcesz odłączyć niszczarkę, bo akurat z niej nie korzystasz, a chcesz podładować telefon, to oznaczony etykietą kabel znajdziesz bez problemu.

OGRÓD

Etykiety są również dobrym pomysłem na oznaczenie doniczek z roślinami lub ziołami poprzez wpisanie nazwy gatunku i odmiany, a także szczegółów dotyczących pielęgnacji. Drukarka etykiet sprawdzi się zarówno w domu jak i w ogrodzie.

PORZĄDEK W SZAFIE I W POKOJACH DZIECI

Od najmłodszych lat należy uczyć dzieci porządku. Już nawet 2-3 letnie dzieci powinny być angażowane do prac domowych, do których zaliczyć można: sprzątanie zabawek, wycieranie rozlanego soku czy wyrzucanie śmieci do kosza.

Etykiety ułatwiają organizację w domu i można je wykorzystać właśnie w pokoju malucha przy organizacji miejsca na zabawki.

Starszemu dziecku, które potrafi czytać, oznaczenie etykietą półki w szafie czy szuflady pomoże przy codziennym sprzątaniu.

DRUKARKA ETYKIET

Aktualnie używam drukarki Brother P-touch PT-H107, która obsługuje taśmy o szerokości 6, 9 i 12 mm, które można kupić oddzielnie w zależności od potrzeb.

Dzięki drukarce można wydrukować etykiety o różnej długości i użyć 3 wielkości liter. Do nadruku można dodać ramki, znaczki i symbole, dzięki którym etykieta będzie się dobrze prezentowała.

Etykiety mogą być bezbarwne lub białe z czarnym nadrukiem, a nawet fluorescencycje, które spodobają się dzieciom. Można również wybrać taśmę naprasowankę, którą wykorzystasz do oznaczania ubrań.

W ofercie sklepu strefadrukarek.pl znajdziesz również taśmy wstążki na których nadrukujesz dowolny napis lub grafikę. Wstążkę możesz użyć do pakowania prezentów, do projektów DIY i drobnych upominków.

Moim zdaniem drukarka etykiet jest urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym domu, a jej wykorzystanie zależy już tylko od Twojej kreatywności. Możesz wykorzystać ją w kuchni, w domowym biurze lub pokoju dziecka. Mężczyźni znajdą jej zastosowanie przy organizowaniu miejsca z narzędziami lub ważnych dokumentów.

Powyżej pokazałam tylko kilka zastosowań drukarki etykiet, ale jeśli będziesz obserwować mój profil na Instagramie, to znajdziesz tam mnóstwo inspiracji.


* wpis powstał w ramach współpracy z firmą strefadrukarek.pl

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem