Suchy szampon – ratunek dla zapracowanych i leniuchów

Autor

Kinga Petrus

Chcesz być perfekcyjna w domowych obowiązkach, a co z Twoim wyglądem? Bądź doskonała w każdym szczególe. A jeśli czasem powinie Ci się noga i nie wyrabiasz na zakrętach, skorzystaj z pomocy suchego szamponu. Niewielki, ale potrafi odmienić fryzurę, i to w kilkanaście sekund.

Która z nas nie docenia posprzątanej i dobrze zaplanowanej przestrzeni, gdy każdy przedmiot ma swoje miejsce. Czyste i uporządkowane mieszkanie to spokojna głowa, dlatego starasz się, by nigdy chaos nie wtargnął do Twojego życia. Z pewnością cenisz mądre i sprytne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić zarówno czas podczas codziennych obowiązków, jak i miejsce wokół Ciebie. Czasami jednak nie wszystko układa się po Twojej myśli, a doba nie jest z gumy, nie rozciągnie się dla Ciebie. Wykonujesz więc priorytetowe zadania z listy kosztem swojego wyglądu. A przecież chcesz prezentować się na piątkę
z plusem. Tak rewolucyjny kosmetyk, jak suchy szampon to idealne rozwiązanie na miarę kobiety XXI wieku. Poratuje w nagłych przypadkach, gdy nie masz warunków do umycia głowy, a musisz wyjść z domu. Nie traktuj tego jako kolejnej fanaberii i próbę naciągnięcia na zakup niekontrolowany, lecz raczej jako inwestycję we fryzurę na gorsze dni.

Jak działa suchy szampon?

Kluczem do błyskawicznej poprawy wyglądu włosów jest zastosowany w składzie produktu suchy proszek. Jest nim najczęściej skrobia ryżowa, ziemniaczana lub kukurydziana. I to ona odpowiada za pochłanianie sebum oraz zanieczyszczeń z powierzchni pasm, a także maskowanie nieprzyjemnych zapachów. Po spryskaniu głowy aerozolem produkt tworzy coś w rodzaju bibułki matującej, dzięki której kosmyki są puszyste, świeże i uniesione u nasady. Oczywiście efekt nie trwa wiecznie i zazwyczaj już po kilku godzinach uczesanie na powrót staje się oklapnięte i przetłuszczone. Jednak do tego czasu możesz prezentować się z dumnie uniesionym czołem.

ABC stosowania suchego szamponu

Przede wszystkim dokładnie wyszczotkuj włosy, bo tylko wtedy suchy proszek dobrze się do nich przyczepi. Następnie unoś po kolei partie pasemek i spryskuj tuż przy nasadzie aerozolem z odległości ok. 20–30 cm. Gdy już pokryjesz całą głowę szamponem, odczekaj chwilę, by zdążył się wchłonąć. Twoje pasemka mogą być lekko oszronione, co jest rzeczą naturalną po użyciu produktu. Na zakończenie wyczesz resztki preparatu grzebykiem. Gotowe! Możesz dowolnie ułożyć fryzurę lub pozostawić ją swobodnie. Pamiętaj, by na koniec dnia lub następnego umyć dokładnie włosy w celu pozbycia się resztek suchego szamponu. W przeciwnym razie pasma będą wyglądały jeszcze gorzej, a doprowadzenie ich do ładu zajmie Ci więcej czasu.

Wybierz swojego ulubieńca

Na sklepowych półkach znajdziesz dziesiątki kolorowych opakowań suchych szamponów. Może Cię
zastanawiać ta różnorodność, ale prawda jest taka, że produkty te często oprócz kluczowego zadania,
jakim jest odświeżenie i zmatowienie pasm, dodatkowo zwiększają objętość fryzury, utrwalają uczesanie
niczym lakier (np. luźne upięcie czy koński kocyk), a nawet pomagają okiełznać niesforne i trudne w
układaniu pukle, tak jak robią to kosmetyki kondycjonujące. Szeroki wybór tych ostatnich posiada marka
Garnier.

Korzystaj z głową!

Jeśli zafascynowało Cię działanie suchego szamponu i postanowiłaś dać mu szansę, pamiętaj o tym, by nie stosować go zbyt często, a jedynie w nagłych przypadkach. Nie zastąpi on tradycyjnego mycia głowy z dodatkiem normalnego kosmetyku w płynie lub kostce.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem