Sposoby na przechowywanie zdjęć

Autor

Kinga Petrus

W domu mam pełno zdjęć. Nie wszystkie znalazły swoje miejsce w albumach. Trzymam je w szufladzie i od dłuższego czasu zastanawiam się co z nimi zrobić, jak przechowywać, by ich nie zniszczyć.
Wywołane zdjęcia, które posiadam, pochodzą z czasów dzieciństwa, okresu liceum i odrobina z okresu studiów, ale już chyba wtedy miałam swój pierwszy aparat cyfrowy. Od tego momentu mój dysk zapełniony jest ogromną liczbą zdjęć i nigdy nie ma czasu, by te zdjęcia wywołać.
Poniżej chciałabym Wam przedstawić kilka pomysłów na przechowywanie zdjęć.

1. Tradycyjne albumy

Wywołane zdjęcia z dzieciństwa trzymam luzem lub w albumach. Jeden taki album dostałam od mamy na 18 urodziny. Są w nim zdjęcia na których miałam parę dni, miesięcy, po takie na których widać nastolatkę. Uwielbiam sięgać po ten album, super pamiątka na lata.
 Tak to ja 😉
2. Organizacja zdjęć przed wywołaniem
Mowa tu o zdjęciach cyfrowych, zapisanych na naszych dyskach. Zanim je wywołamy, należy je uporządkować. Każdy opisujemy datą, miejscem, gdzie byliśmy. Postarajmy się też usunąć zdjęcia, które nie są łądne. Wiem, że to jest trudne, ale sami wiecie, ile takie zdjęcia zajmują miejsca.
3. Backup zdjęć
Nie trzymajmy zdjęć w komputerze, na którym pracujemy. Róbmy tak zwany backup zdjęć na dysk zewnętrzny lub płyty CD/DVD. To samo tyczy się innych, ważnych dla nas plików.
4. Fotoksiążki
 
Ostatnio należą do moich ulubionych. Odkąd poznałam mojego męża, staram się każdy ważny i dłuższy wyjazd upamiętnić właśnie w fotoksiążce.
Tradycyjne albumy mają swoją wartość sentymentalną, lekko zniszczone zdjęcia mają swój niepowtarzalny klimat, ale technika się rozwija i cieszę się, że powstały fotoalbumy.

 

5. Inne pomysły znalezione w sieci
Pudełka ze zdjęciami z przegródkami.
Nagrane i nadrukowane płyty CD

 

A jak Wy najchętniej przechowujecie swoje zdjęcia? Może macie inne pomysły?

źródła zdjęć

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

7 Responses

 1. My mamy zdjęcia na googlowskim dysku:)

 2. Chabrowa Ania pisze:

  Bardzo inspirujące pomysły 🙂

 3. Damian pisze:

  Ja na najładniejsze fotografie mam ramki na zdjęcia a na mniej przeze mnie cenione mam pudełka. Generalnie mam bardzo dużo fotografii porozstawianych, chyba wręcz za dużo.

 4. Damian pisze:

  Ja na najładniejsze fotografie mam ramki na zdjęcia a na mniej przeze mnie cenione mam pudełka. Generalnie mam bardzo dużo fotografii porozstawianych, chyba wręcz za dużo.

  1. Karolina Knap pisze:

   A możesz polecić gdzie (skąd) wywołujesz zdjęcia do ramek? Zastanawiam się nad https://fotojoker.pl/ ale widziałam też, że sporo osób wywołuje w empik foto i nie wiem za bardzo, który wybrać. Jak włożę do albumu, to pewnie na jedno wyjdzie, bo nie będzie widać, ale w ramkach już to coś innego.

   1. Ja zamawiam w empiku. Ale masz rację i jedna i druga firma robią dobre zdjęcia. Co do ramek to jednak wybierz fotojokera 🙂 widziałam u koleżanki różnicę 🙂

 5. cinemakjohn pisze:

  Zamówiłem w Empiku. Ale masz rację, obie firmy poradziły sobie bardzo dobrze. Natomiast jeśli chodzi o ramkę, wybierz Photo Poker🙂 Widzę różnicę od kolegi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem