Warsztaty z Quick Step

Autor

Kinga Petrus

Jakiś czas temu pojechałam do Warszawy, by wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez markę Quick Step. Przyznam się Wam, że chwilę zastanawiałam się nad tym czy wziąć w nich udział. Nie prowadzę bloga związanego z wnętrzami, ale w zeszłym roku na blogu pojawił się cykl związany z urządzaniem kawalerki na wynajem. Powiem Wam też w sekrecie, że w planach mam również zakup kolejnego mieszkania na wynajem, dlatego interesuję się tematami związanymi wykończeniem domów. Poza tym nigdy na takich warsztatach nie byłam, a dodatkowo mogłam poznać inne osoby.

Warsztaty były bardzo interesujące, ale o wszystkim czego się na nich dowiedziałam i co dokładnie tam robiłam, opiszę Wam krok po kroku.

Źródło inspiracji – jak projektuje się podłogi

Na Warsztatach poznaliśmy Oke Nollet – jest to główna projektantka i dyrektor artystyczna marki Quick Step. Opowiedziała nam w jaki sposób zostały zaprojektowane najnowsze kolekcje paneli i skąd czerpała inspirację.

 

oke nollet

 

Jak twierdzi Oke projektowanie rozwiązań podłogowych Quick-Step zawsze zaczyna się od inspiracji. Niezależnie, czy to najnowszy trend w modzie, rozwiązanie architektoniczne, czy coś z codziennego życia – inspiracja to punkt wyjścia do dalszych badań, analiz i twórczej burzy mózgów. Wybierając najbardziej obiecujące projekty nawiązujące do aktualnych trendów, Quick-Step tworzy projekty, które stają się klasykami jutra.

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrz, projektanci Quick Step prognozują silny wpływ trendów z wybiegów modowych, w szczególności wykorzystanie ciepłych metalicznych kolorów.

 

panele quick step warsztaty

 

Jak mówi Oke Nollet: „Na wybiegach całego świata zaczęły pojawiać się połączenia złota z różnymi odcieniami brązu. To sprawiło, że sama zaczęłam szukać równowagi między tymi barwami – rozwiązania, które idealnie łączyłoby się z teksturą drewna”.

 

Wybór odpowiedniej podłogi

Wybierając podłogę do domu głównie patrzymy na jej kolor i zastanawiamy się, czy pasuje nam do wymyślonej koncepcji. Poza wyglądem, warto wziąć pod uwagę to, w jaki sposób będziemy korzystać z podłogi, w jakim pomieszczeniu będzie zamontowana i kto będzie z niej korzystał. Jeśli nie wiecie jakiej podłogi użyć do łazienki, kuchni lub pokoju dziecinnego, to na stronie Quick Step znajdziecie podpowiedzi i znajdziecie idealne rozwiązania dla każdego typu pomieszczenia.

Do swojego pierwszego mieszkania wybrałam ciemne panele. Dzisiaj podobne, ale dużo ładniejsze wprowadza na rynek Quick Step. Znajdziecie je pod nazwą Dąb Złoty, biel ołowiowa metaliczna. Jest to podłoga drewniana, a jej dodatkowym atutem jest to, że jest wodoodporna. Podłoga ta bez problemu może być stosowana w łazienkach.

 

panele quick step warsztaty

 

Jako ciekawostkę napiszę Wam, że aby dobrać odpowiedni odcień złotego, do wcześniej wybranego brązu, w laboratorium powstało aż 50 pigmentów, z których tylko jeden idealnie zaprezentował się na laminacie.

 

panele quick step warsztaty

 

Jeśli dzisiaj miałabym wybrać podłogę to wybrałabym jasną podłogę i zastanawiałabym między tymi, które widzicie poniżej.

 

panele quick step warsztaty

 

Podłoga winylowa Ambient Marble Carrera White jest produktem flagowym firmy. Podłoga inspirowana kamieniem jest doskonałym jego naśladowcą. Odporność na ścieranie i wilgoć sprawia, że doskonale nadaje się do kuchni. W podłodze podoba mi się to, że nie widać łączeń paneli i stanowią jedną całość. Jest to doskonała alternatywa dla drogiego, ciężkiego i zimnego kamienia.

 

Warsztaty z blogerami

Warsztaty były organizowane tylko dla blogerów. Po części, w której pracownicy firmy opowiedzieli nam o pasji tworzenia paneli i o nowościach, które pojawią się w tym roku w sklepach, przyszła pora na część praktyczną.

Blogerzy lubią Instagram i prawie każdy ma swoje konto. Quick Step przygotował nam “tła” z paneli firmy i na nich miałyśmy tworzyć kompozycje. Czekało na nas wiele przedmiotów, które mogłyśmy do tego wykorzystać.

 

panele quick step warsztaty

panele quick step warsztaty

 

A poniżej znajduje się moja i Ani z bloga Od inspiracji do realizacji kompozycja na panelach winylowych, marmurkowych o których pisałam Wam wyżej. A także pozostałych blogerek, które stworzyły całkiem fajne aranżacje.

 

panele quick step warsztaty

panele quick step warsztaty

panele quick step warsztaty

 

Warsztaty były bardzo udane i dziękuję organizatorowi za zaproszenie. Przy okazji poznałam wiele ciekawych osób.

 

panele quick step warsztaty

 

Od lewej Ania i Michał z bloga odinspiracjidorealizacji.com

Asia z bloga 66mkwadrat.com

Magda i Piotr z bloga wnetrzazewnetrza.pl

i wielu innych, których może poznajecie ze zdjęcia 🙂

 

panele quick step warsztaty

 


wpis powstał w ramach współpracy z marką Quick Step #LoveMyQuickStep

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

  1. Anna pisze:

    Miło nam było Cię poznać 🙂
    Pozdrawiamy Ania i Michał

  2. Kasia pisze:

    Wow zazdroszczę udziału. Super że opublikowałaś relację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem