Mój sposób na czysty dom

Nie jestem zwolenniczką „sobotnich porządków”. Po pierwsze dlatego, że jest to weekend i ten czas mam na odpoczynek. Po drugie wolę te kilka godzin poświęcić rodzinie.

Pewnie zastanawiasz się kiedy i jak sprzątam – dzisiaj zdradzę mój sposób na czysty dom pokazując jak sprzątam łazienkę.

SPRZĄTAM KAŻDEGO DNIA

Brzmi absurdalnie, bo mogłabym przecież sprzątać tylko np. w sobotę, a nie przez cały tydzień. Niestety sprzątanie tylko w ciągu jednego dnia nie rozwiązuje problemu. Codziennie nam się kurzy w domu i wszystko osiada na meblach i podłodze.

Z łazienki, tak jak z innych pomieszczeń, korzystamy codziennie więc musimy o nią dbać każdego dnia. Naprawdę nie trzeba poświęcaj temu dużej ilości czasu.

Sama jestem zwolenniczką sprzątania 15-30 minut dziennie. Nie odczuwam tego, a w domu panuje względny porządek.

SPRZĄTANIE PRZY OKAZJI ROBIENIA INNYCH CZYNNOŚCI

Często mówi się, że kobieta potrafi robić milion rzeczy w tym samym momencie i coś w tym jest. Dlatego warto wykorzystać tę umiejętność, gdy robimy porządki.

Sprzątam łazienkę podczas kąpieli dzieci. Gdy Ania ma chwilę na zabawy w wannie, ja czyszczę umywalki i toaletę. Gdy mąż kąpie Stasia ja również wykorzystuję tę chwilę na prace domowe.

Czasem bywa tak, że ogarniam łazienkę zanim pójdę spać np. podczas mycia zębów.

Pojawił się nawet taki post na moim instagramie, w którym napisałam co zdarza mi się umyć podczas tej czynności.

https://www.instagram.com/p/BuCRL9mg3-y/

DOBRY SPRZĘT TO PODSTAWA

Zawsze staram się ułatwić sobie życie i korzystam ze sprzętów, które mi to umożliwiają.

Kocham zmywarkę, suszarkę do ubrań i odkurzacz, który sam sprząta. W dbaniu o dom pomaga mi mop ze spryskiwaczem do szybkiego ogarnięcia schodów czy też mop parowy do zadań specjalnych.

Ale są też mniejsze i tańsze produkty, które powodują, że sprzątanie może trwać krócej.

Od dłuższego już czasu pozbywam się chemicznych środków do sprzątani i na ich miejsce pojawiają się produkty ekologiczne.

Soda, ocet, kwasek cytrynowy – bez niech nie wyobrażam sobie życia. Dodatkowo przy da się dobra ściereczka do sprzątania, a najlepiej kilka w różnych kolorach i do różnych pomieszczeń lub urządzeń.

Dobra ścierka to taka, która jest:

  • ekologiczna – proces jej produkcji powinien być neutralny dla środowiska
  • ekonomiczna – kupujmy ścierki dobrej jakości, które posłużą nam na dłużej
  • najlepiej jakby czyściła bez detergentów i mogła wyczyścić każdą powierzchnię

Czy taka ściereczka istnieje?

Dokładnie 7 lat temu przeprowadzałam test Multi-Ściereczki na swoim blogu i szczerze powiem, że pozbyłam się jej dopiero w zeszłym roku.

Miesiąc temu otrzymałam ją ponownie do testu. Firma poszerzyła ofertę o ściereczki w dodatkowych kolorach i rozmiarach. Ściereczka nadal świetnie się spisuje. Przypomniałam sobie jak to jest sprzątać tylko przy użyciu wody i jak cudownie jest umyć okno w ciągu 5 minut.

Przetarcie lustra czy baterii łazienkowych trwa tylko chwilę, a efekt jest dużo lepszy niż przy użyciu chemicznych środków.

Multi- Ściereczka nie zostawia smug, a po przetarciu okna czy baterii łazienkowych pozostawiamy je do wyschnięcia. Bez polerowania i używania dodatkowej szmatki.

Bardzo cenię sobie takie gadżety. Już nie raz przekonałam się, że inwestycja w dobre sprzęty zawsze procentuje i sprawia, że sprzątanie jest przyjemniejsze i trwa krócej.

SPRZĄTAM JA I SPRZĄTASZ TY

Pamiętajmy, że oprócz nas mieszkają w domu też inni domownicy. Oni też mają obowiązek o niego dbać.

Od najmłodszych lat uczmy dzieci dbania o swój pokój, angażujmy je w różne czynności domowe pokazując, że w domu nie tylko się bawimy.

To zaprocentuje na przyszłość, gdy będą miały swój dom i swoją rodzinę.


Sponsorem wpisu jest Multi-Ściereczka, która wykonana jest z opatentowanego materiału MiraFiber®. Materiał ten nie zawiera żadnych chemikaliów i do sprzątania nią nie potrzeba żadnych detergentów.

Zachęcam Was do zakupu Multi-Ściereczki dzięki której posprzątacie dom szybko i bez drażniących środków chemicznych.

Możecie ją kupić w dwóch miejscach:

  • na allegro korzystając z wysyłki w pakiecie SMART

Link do białej ściereczki – LINK

Lin do kolorowej ściereczki – LINK

Jedna odpowiedź do “Mój sposób na czysty dom”

  1. Aniela pisze:

    Ja wolę posprzątać codziennie po troszku niż zwalać sobie wszystko na głowę. ja robię tak, że puszczam roombę, obowiązkowo myję toaletę i staram się, żeby odkładać wszystko na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.