Kreatywne zabawy z dziećmi – malowanie koszulek i czapeczek

Autor

Kinga Petrus

W czasie deszczu dzieci się nudzą, a w czasie upałów? Myślę, że też mogą jeśli nie zorganizujemy im czasu. Oprócz pływania w basenie, jazdy na rowerze, czy skakania na trampolinie proponuję zorganizować naszym maluchom bardziej kreatywne zabawy.

Tym razem, wspólnie ze sklepem Atakto.plwymyśliliśmy, że zorganizujemy dzieciakom malowanie czapeczek i koszulek, które później będą nosić.

Sklep dostarczył nam materiały, w tym mazaki Sharpie, o których już nie raz wspominałam na blogu.

 

 

Do dyspozycji mieliśmy Markery Sharpie, które dedykowane do zdobnicznego stosowania na tkaninach. Świetnie sprawdzają się np. do nadawania nowego charakteru zniszczonych jeansom, nudnym tenisówkom, sfatygowanym koszulkom, plecakom, portfelom etc. Plusem markerów jest to, że nie zmywają się podczas prania.

Dzieci zaczęły od malowania czapeczek. Czapeczki z daszkiem w rozmiarze dziecięcym możecie kupić na portalu aukcyjnym za 5zł sztuka. Przydadzą się podczas letnich upałów. Ochronią głowę naszego dziecka przed słońcem.

Maja w tym roku idzie do szkoły. Bardzo dobrze radzi sobie z malowaniem i kolorowaniem. Doskonale wiedziała jak chce udekorować swoją czapkę.

 

 

Kamil dopiero co skończył 3 lata, ale również dla niego była to fajna zabawa. Postanowił udekorować tylko daszek swojej czapki. Myślę że też doskonale wiedział co robi i to nie było przypadkowe 🙂

 

 

Gdy czapeczki były gotowe, przyszła pora na malowanie koszulek. Koszulki w rozmiarze dziecięcym to koszt 6-7 zł za sztukę. Możecie też zaproponować dzieciom pomalowanie koszulki dla Taty lub Mamy np. na prezent z okazji lub bez okazji. Z pewnością to będzie duża niespodzianka i ogromna radość dziecka i rodzica.

 

 

Jak to bywa z małymi dziećmi szybko się nudza. Kamil po skończonym malowaniu znalazł sobie inne wykorzystanie mazaków. Jak powiedziała mi jego mama, uwielbia oglądać filmiki z Fingers Family i stąd inspiracja 🙂

 

 

A oto efekty pracy dzieciaków:

 

 

Jakie mazaki były użyte do malowania? Zobaczcie:

 

 

Metaliczne markery Sharpie to niezastąpione narzędzie do klarownego oznaczania ciemnych i jasnych powierzchni. Są nieprzeźroczyste, a metaliczny tusz zapewnia wyrazistą i błyszczącą linię pisania. Markery świetnie sprawdzą się również przy ozdabianiu zaproszeń, kartek okolicznościowych, dekoracji etc.

W przyszłości użyję ich do przygotowania projektów związanych z Bożym Narodzenie, ale tym razem rysunek na koszulce prezentował się bardzo dobrze.

 

 

Co myślicie na temat tak spędzonego czasu z dziećmi? Przekonały Was mazaki Sharpie?

Ja używam ich do wielu projektów, będę Wam je pokazywała na blogu od czasu do czas. Mazaki Sharpie są dobrej jakości, nie zawierają szkodliwych składników i co najważniejsze nie spierają się. Więcej zastosowań zobaczycie jutro.

Wpis powstał w ramach współpracy z serwisem:

 

Atakto.pl - wyposażenie biuro

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

  1. anet pisze:

    świetny pomysł ;p

  2. anet pisze:

    świetny pomysł ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem