Jak zapakować pierniczki na prezent

Jak zapakować pierniczki na prezent

W tym roku pieczenie pierników zaczęłam dość wcześnie. 1 grudnia odbył się Jarmark, na który przygotowałam kilka ozdób i między innymi oryginalnie zapakowane pierniczki.

PRZEPIS NA PIERNICZKI

Najpierw trzeba mieć pierniki, żeby moc myśleć o ich pakowaniu. Korzystam przeważnie z przepisu na szybkie pierniki ze strony mojewypieki.com. W tym roku jednak skorzystałam z przepisu Magdy ze strony slodkipomysl.pl.Magdzie ufam, bo dzięki niej przygotowałam swój pierwszy w życiu tort i wiedziałam, że jej przepis na pierniczki będzie równie udany 🙂PRZEPIS


JAK ZAPAKOWAĆ PIERNICZKI NA PREZENT


Do zrobienia mikołajkowych doniczek potrzebne będą:

  • doniczka biała lub brązowa (plastikowa ok. 1,5 zł / szt.)
  • wełna biała i czerwona
  • klej na gorąco
  • czarne guziki
  • folia
  • pierniczkijak zapakować pierniczki na prezent


Zaczynamy przyklejanie włóczki od dołu. Ja przykleiłam tylko ok. 4 rzędy, a później nawijałam dokładnie, by nie było przerw. Następnie kleiłam na końcu, by wszystko ładnie się trzymało.

Na końcu przyklejamy czarne guziki i mamy płaszczyk mikołajowy. Potem wkładam folię, wrzucam zrobione własnoręcznie pierniczki i zawiązuję wstążką.

jak zapakować pierniczki na prezent


Prezent będzie idealny dla dziecka, Mamy, Taty czy Babci i Dziadka. Przyjaciółka również będzie zadowolona. Moim zdaniem jest to prezent uniwersalny, a doniczkę, po zjedzeniu pierniczków, można wykorzystać jako dekorację.

jak zapakować pierniczki na prezent


Jak Wam się podobają moje mikołajkowe doniczki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.