Żelazko – jak czyścić

Po dłuższym korzystaniu z żelazka, jego stopa brudzi się. Czasem zdarzy się nam przypalić żelazko, kładąc je na czym, do czego się przyklei. Poniżej znajdziecie kilka rad, które pomogą Wam z zabrudzeniami

Gdy spód żelazka jest brudny najlepiej wyczyścić go szmatką maczaną w occie, a następnie w soli.Jeśli boimy się, że porysujemy stopę żelazka, podgrzejmy wodę z octem i solą, do całkowitego jej rozpuszczenia.

Użyjmy do tego celu:

– pół szklanki octu,
– 2-3 łyżki soli.

 
Inny sposób, który znajdziecie w internecie i jest często polecany, to rozsypanie soli na kartce i „wyprasowanie” jej. Wiem z doświadczenia, że metoda ta nie jest zbyt skuteczna, a dodatkowo może porysować nam stopę żelazka.
 
 
jak wyczyścić żelazko

9 odpowiedzi na “Żelazko – jak czyścić”

 1. Kinga pisze:

  Nie znałam, kiedyś wypróbuję 🙂

 2. Magdalena pisze:

  Ja mam inny sposób, skuteczny, ale nieekologiczny i trochę niebezpieczny. Na szmatkę lub ręcznik papierowy nakładam trochę żelu albo pianki do golenia. Żelazko czyszczę NA GORĄCO, szmatka musi być gruba żeby się nie poparzyć. Wszystko schodzi.

 3. Anonymous pisze:

  Wyprasowałem sól na gazecie .I myłem szmatką zamoczoną w occie .Trochę pomogło ale nie całkiem.

 4. Anonymous pisze:

  a jak nic nie działa z w/w porad

 5. Ja mam problem z teflonowym żelazkiem- Czym je wyczyścić?

 6. Anonymous pisze:

  Witam,moja niania załatwiła mi żelazko nie na żarty. Probowałam w/w sposobów ale na takie zabrudzenie są nie skuteczne, błagam o pomoc. Mam stację parową i nie stać mnie na "wyrzucanie" takich sprzetów.

 7. susziisusz pisze:

  do żelazka omyłkowo wlałam słodką wodę przez co żelazko ma cały brudny spód i dodatkowo brudzi ubrania mimo że woda została wylana, jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem ??:((

 8. K. pisze:

  Trzeba przeczyścić generator pary. Często na żelazkach jest funkcja czyszczenia – proszę z niej skorzystać. By żelazko się nie psuło i taka zardzewiała woda nie wylatywała z niego najlepiej do prasowania używać wody przegotowanej lub destylowanej.

 9. Anonymous pisze:

  a jeśli z żelazka aż taka zardzewiała woda wyleciała? co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.