Jak ułatwić sobie sprzątanie – nowe produkty

Już nie raz pisałam Wam o tym, że magiczna gąbka jest jednym z produktów „must have”. Zaczynałam od produktu kupowanego na Aliexpress, aż w końcu dotarłam do tych, które tworzone są przez firmę specjalizującą się w produkcji produktów do sprzątania.

O padach z melaniny pisałam już na blogu. Więcej informacji znajdziecie we wpisie „Porównanie magicznych gąbek”, ale napiszę tylko tyle, że wyposażony jest w czyścik, który bardzo ułatwia sprzątanie.

Miesiąc temu otrzymałam od producenta nowe gąbki z melaminy. Nie zawierają czyścika. Możemy je dowolnie docinać nożem, by uzyskać odpowiednią wielkość, która jest nam potrzebna do sprzątania.

Jest to duże ułatwienie, dzięki któremu zużywamy dokładnie tyle gąbki ile potrzebujemy w danym momencie.

DO CZEGO UŻYĆ MAGICZNĄ GĄBKĘ

O tym, że świetnie czyści fugi, okap i nawet białe trampki już pisałam. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak radzi sobie z piekarnikiem.

Nie lubię myć piekarnika. Zawsze podczas pieczenia coś kapnie, coś się przypali i bardzo często nie czyszczę tego od razu. Efekt jest taki, że po jakimś czasie trudno jest te zabrudzenia doczyścić.

Mogłabym użyć ostrej chemii, która bardzo dobrze poradziłaby sobie z tego typu zabrudzeniami. Jednak od bardzo długiego czasu staram się całkowicie wyeliminować chemię z domu. I mimo, że czyszczenie bez chemii zajmuje więcej czasu, to wolę to niż wdychanie szkodliwych substancji.

Poniżej zobaczycie efekty czyszczenia gąbką z melaminy. Jak widzicie na zdjęciu znajduje się pad z melaniny ( z czerwoną powierzchnią) i gąbka z melaniny. Przycięłam ją do bardzo małego rozmiaru i w zupełności wystarczyła.

Ostatnio przypaliłam też blaszkę i udało się ją doczyścić bez problemu.

Jeśli chcecie wiedzieć do czego jeszcze wykorzystać magiczną gąbkę / gąbkę z melaniny do obejrzyjcie poniższy film.

Gąbki z melamimy można kupić w dwóch rozmiarach. Pakiet 2 gąbek w rozmiarze 350 mm x 110 mm x 38 mm lub 1 gąbka w rozmiarze 210 mm x 110 mm x 38 mm.

MOP ZE SPRYSKIWACZEM

W prywatnych wiadomościach lub w grupie dyskusyjnej na Facebooku, kilka razy pojawiał się temat mopa ze spryskiwaczem. Nie byłam w stanie wypowiedzieć się na temat produktu, bo nigdy go nie miałam. Wszystko zmieniło się niedawno.

Mop ułatwia sprzątanie dzięki zbiornikowi, który ma wbudowany. Dzięki temu nie muszę ciągnąć za sobą wiadra. Dlatego mop ze spryskiwaczem jest u mnie w domu do zadań specjalnych. Myję nim schody lub podłogę w łazience przed snem.

Więcej na temat produktu przeczytacie w ulotce, którą przygotowała firma Kastell -> LINK. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem mopa ze spryskiwaczem, to zachęcam do kontaktu z firmą.

A Wy jakie nowe sprzęty lub akcesoria do sprzątania ostatnio nabyliście i chętnie byście polecili?

Jedna odpowiedź do “Jak ułatwić sobie sprzątanie – nowe produkty”

  1. Roksana pisze:

    Mnie w domu zastępują roboty. Roomba, zmywarka, suszarka. Nie wyobrażam sobie życia bez tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.Close
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
This error message is only visible to WordPress admins

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.