Jak przedłużyć abonament Cookidoo – krok po kroku

REJESTRACJA NA PORTALU COOKIDOO.PL

Z abonamentem Cookidoo® masz dostęp do ponad 42 000 sprawdzonych i przetestowanych przepisów i kolekcji z całego świata. Na dzień 26.03.2020 ilość polskich przepisów wynosi 3552.

Gdy zarejestrujesz się na platformie Cookidoo® otrzymujesz 30-dniowy bezpłatny abonament, dzięki któremu masz bezpłatny dostęp do całej treści Cookidoo®.

Jeśli właśnie zakupiłeś Thermomix – otrzymasz dodatkowo 6 miesięcy gratis, czyli możesz mieć łączenie 7 miesięcy bezpłatnego korzystania z platformy Cookidoo.

Po upływie 30 dni od rejestracji lub 7 miesięcy od zakupu Thermomix, chcąc mieć dostęp do Cookidoo®, należy wykupić abonament za 139 PLN na kolejne 12 miesięcy.

PRZEDŁUŻENIE ABONAMENTU COOKIDOO KROK PO KROKU

Abonament możemy przedłużyć logując się na swoje konto cookidoo w przeglądarce na telefonie lub komputerze czy tablecie.

Nie jest możliwe przedłużenie abonamentu w aplikacji cookidoo na telefonie.

 • Zaloguj się w przeglądarce do swojego konto na stronie cookidoo.pl
 • Jeśli logujesz się na komputerze to kliknij w nazwę użytkownika, a następnie KONTO UŻYTKOWNIKA
 • Jeśli logujesz się w przeglądarce telefonu lub na tablecie, to kliknij w MENU, a następnie KONTO UŻYTKOWNIKA
 • Następnie wybieramy zakładkę ABONAMENT
 • kliknij w zielony przycisk SUBSKRYBUJ
 • Gdy pojawi się informacja o korzyściach płynących z wykupienia abonamentu oraz kwota roczna z przeliczeniem na miesiące, klikamy WYBIERZ i wypełniamy pola swoimi danymi
 • po kliknięciu KONTYNUUJ wybieramy opcję płatności.

  Poniżej wyjaśnię czym różnią się te dwie metody i dlaczego nie trzeba się bać opcji PAYPAL

PŁATNOŚĆ KARTĄ KREDYTOWĄ – VISA I MASTERCARD

Firma trochę mylnie, przy pierwszej opcji płatności, napisała KARTA KREDYTOWA i wielu użytkowników uważa, że będzie miało problem z płatnością.

Tuż obok widnieje znaczek Mastercard – czyli karty kredytowej lub debetowej i znaczek Visa – czyli normalnej karty płatniczej.

Jeśli posiadasz jedną z tych dwóch kart, to bez problemu zapłacisz nią za abonament Cookidoo.

Gdy skorzystamy z opcji płatności kartą Visa podajemy imię i nazwisko właściciela karty, nr karty , datę ważności oraz kod CVV.

Następnie klikamy KONTYNUUJ i jeśli mamy środki na koncie, to kwota 139 zł jest pobierana, a abonament zostaje przedłużone o kolejne 12 miesięcy.

Jeśli system odrzuci Wam płatność to powody mogą być dwa:

 • nie macie włączonej opcji płacenia kartą w internecie
 • nie macie włączonej opcji płacenia kartą za granicą (tutaj jesteśmy obciążeni przez zagraniczny oddział Vorwerk)

W moim banku, muszę wejść w zakładkę karty => limity transakcyjne i wtedy widoczne są następujące opcje:

Jeśli limity płatności kartą w internecie i za granicą wynoszą 0, to nie opłacisz abonamentu Cookidoo. Zmień je np. w taki sposób:

PŁATNOŚĆ PAYPAL

Drugą opcją zapłaty za abonament Cookidoo jest płatność poprzez system PAYPAL.

PayPal to darmowy (dla kupujących czyli osób które płacą), łatwy i bezpieczny system płatności internetowych. Ponieważ serwis PayPal czyni zakupy online szybszymi, bardziej komfortowymi i bezpiecznymi dla kupujących, stał się najbardziej popularnym rozwiązaniem tego rodzaju na świecie.

Na stronie paypal.com należy się zarejestrować – założyć swoje konto. Podajemy dane adresowe, a następnie podajemy dane karty VISA.

Wprowadzamy informacje tylko raz podczas zakładania konta PayPal. Następnie podczas płacenia za wybrany przedmiot wystarczy się już tylko zalogować z wybranym hasłem i potwierdzić płatność jednym kliknięciem.

Konto możemy wykorzystać do płatności za abonament Cookidoo ale nie tylko. Skorzystamy z konta i podpiętej karty podczas robienia zakupów w prawie każdym sklepie internetowym.

WAŻNE!

Po zakończeniu obowiązywania wykupionego abonamentu, nie musisz pamiętać o jego odnowieniu. Wszystko odbywa się automatycznie przez obciążenie karty płatniczej powiązanej z kontem PayPal użytkownika lub karty kredytowej/debetowej podanej w => Konto użytkownika => Abonament => Metoda płatności.

Aktualnie nie posiadam żadnej metody płatności, do przedłużenia abonamentu korzystałam do tej pory z Voucherów.

jak przedłużyć abonament Cookidoo krok po kroku

VOUCHER – przedłużenie konta Cookidoo

Gospodarzom prezentacji Party za zorganizowanie prezentacji, na której przynajmniej jeden z gości zakupi Thermomix, firma oferuje prezent z katalogu.

Jednym z nich jest Voucher przedłużający ważność konta Cookidoo o 6 miesięcy.

Aby zrealizować Voucher należy wejść do MENU => VOUCHERY. Wpisujemy kod i następnie klikamy zrealizuj. Ważność konta zostanie wydłużona o 6 miesięcy.


CZĘSTE PYTANIA

1. Czy trzeba być zarejestrowanym na platformie Cookidoo by korzystać z Thermomix TM6?

Nie. Możemy korzystać tylko z przepisów z książki, która otrzymaliśmy podczas zakupu urządzenia. Jest to łącznie 187 podstawowych przepisów.

Możemy też korzystać z przepisów na stronie przepisownia.pl.

jak przedłużyć abonament Cookidoo krok po kroku

2. Co się stanie z zapisanymi przeze mnie przepisami, gdy abonament wygaśnie?

Twoje utworzone, zapisane i dodane do zakładek przepisy i kolekcje zostają zachowane przez 30 dni po wygaśnięciu abonamentu.

Wszystkie inne przepisy, które były dostępne tylko w okresie abonamentu, będą się wyświetlać na szaro/zostaną dezaktywowane i nie będą już dostępne.

Po 30 dniach – przepisy, które zostały dodane do zakładek i kolekcje i które zostały utworzone i zapisane przez użytkownika zostają zachowane, jednak pełna treść przepisów nie jest dostępna.


Jeśli chcesz umówić się na bezpłatną prezentację to przeczytaj moją historię z urządzeniem i poznaj szczegóły związane z Thermomix Party – LINK

skontaktuj się ze mną: 604 403 180 lub napisz thermomix@perfekcyjnawdomu.pl

2 odpowiedzi na “Jak przedłużyć abonament Cookidoo – krok po kroku”

 1. Tomasz pisze:

  Abonament możemy przedłużyć logując się na swoje konto cookidoo w przeglądarce na telefonie lub komputerze czy tablecie.

  Nie jest możliwe przedłużenie abonamentu w aplikacji cookidoo na telefonie. O co tu chodzi?????? To można (dalsza treść mówi o logowaniu w telefonie) czy nie można???????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.