Tydzień do Wielkanocy – plan działania

DZIAŁANIA W MOICH SOCIAL MEDIACH

W tym roku Wielkanoc wypada bardzo późno i miałam nadzieję, późniejsza data będzie oznaczała, że Wielkanoc będzie ciepła i słoneczna. Jednak prognozy są różne – raz podają, że będzie ochłodzenie, a raz, że będzie ładnie. Wszystko okaże się już niedługo.

Na portalach, blogach możecie czytać o porządkach wiosennych, które zawsze wypadają właśnie przed Wielkanocą.Gruntowne porządki zrobiłam w grudniu i od tamtej pory starałam się sprzątać na bieżąco. Jednak na moim INSTAGRAMIE i GRUPIE NA FACEBOOKU trwa wyzwanie: Porządki wiosenne.

Codziennie publikuję jedno lub dwa zadania do wykonania. Odzew jest duży, co bardzo mnie cieszy 🙂


CO ZROBIŁAM DO TEJ PORY – MOJE PORZĄDKI


Sama niedawno wysprzątałam wszystkie szuflady i wymieniłam wkłady, by bardzo się nie brudziły. Grube ubrania umieściłam na wyższych półkach  i na niższych leżą teraz lżejsze, wiosenne ubrania. Lodówkę myję regularnie, o zmywarkę też staram się dbać, tak by służyła nam jeszcze wiele lat.

Jest poniedziałek i mam 5 dni na to, by przygotować się na Wielkanoc. Czy to dużo? Niewiele, ale wystarczy, by w domu zrobiło się pięknie i można było zaprosić najbliższych gości. Trzeba posprzątać wszystko to, co jest widoczne gołym okiem. Resztę posprzątacie, kiedy będziecie mieć więcej czasu lub po prostu sprzątajcie na bieżąco.

tydzień do wielkanocy plan działania


POSPRZĄTAJ KUCHNIĘ

Zapewne spędzacie w niej większość czasu, a w okolicach świąt jeszcze dłużej. Warto umyć lodówkę zanim zrobimy większe zakupy. Z pewnością będziecie piec dużo ciastek, ciast dlatego radzę porządnie umyć piekarnik.

Warto umyć szafki na górze i położyć czyste gazety, a dzięki temu łatwiej będzie się nam sprzątało. Umyjcie również fronty szafek, oraz okap. Wszystkie te rzeczy możecie wyczyścić oliwą spożywczą albo oliwką dla dzieci. To moje najnowsze odkrycie. Więcej o sprzątania przy użyciu oliwy przeczytacie – TUTAJ

POSPRZĄTAJ SALON I JADALNIĘ

Należy odkurzyć i umyć podłogę. Wytrzeć kurze z mebli oraz sprzętów AGD. Nie zapomnijcie o lampach i żarówkach oraz obrazach i zdjęciach.


UMYJ OKNA

Najwyższy czas, by umyć okna 🙂 Jeśli jeszcze tego nie robiliście po zimie to warto to zrobić. Przez czyste okna wpadnie do domu więcej światła i w domu zrobi się przyjemniej.
UMYJ ŁAZIENKĘ

Łazienkę myjemy regularnie, ale tuż przed Świętami należy ją ponownie dokładnie posprzątać. Wymieńmy ręczniki, uzupełnijmy zapas mydła. Włóż kostkę zapachową do toalety lub postaw nowy zapach, który może być dodatkową dekoracją.


WYMIEŃ POŚCIEL I RĘCZNIKI

Każdy robi to wtedy kiedy uważa za stosowne, ale ja zawsze przed Świętami wymieniam pościel na nową. Nawet jeśli robiłam to tydzień temu, to zawsze tuż przed Świętami robię to znowu. Po prostu tak lubię 🙂


POSPRZĄTAJ W OGRODZIE LUB NA BALKONIE

Jeśli masz jeszcze chwilę przed Wielkanocą to posprzątaj na balkonie lub w ogrodzie. Warto pozamiatać, wyrzucić stare liście. Kupić nowe kwiaty i postawić je w widocznym miejscu.
UDEKORUJ DOM

Najprzyjemniejsza część przed Świętami. Warto wtedy  kupić nowe kwiaty, wymienić poduszki dekoracyjne na nowe, bardziej kolorowe. W sklepach znajdziecie wiele ładnych ozdób, które kojarzą się z Wielkanocą.  Jeśli nie wiecie jak udekorować dom to skorzystajcie z pinterest.com – to jest największa skarbnica inspiracji.

Jutro przyjdą do mnie nowe dekoracje do domu i jak najszybciej pokażę Wam jak drobiazgami można urozmaicić wnętrze.

To jest mój plan minimum na ten tydzień. Nie chodzi o to, by całe dnie sprzątać, a w Święta nie mieć siły na to, by spędzać miło czas z najbliższymi. Jednak w czystym domu żyje się przyjemniej, a goście z pewnością docenią nasze starania.

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące sprzątania, bo nie radzisz sobie z pewnymi rzeczami to zapraszam Cię do mojej grupy dyskusyjnej na Facebooku. Grupa liczy ponad 7,5 tyś osób i panuje tam bardzo miła atmosfera.

grupa dyskusyjna o sprzątaniu
https://www.facebook.com/groups/perfekcyjnawdomu/

A Ty jak jaki masz plan na ten tydzień?

2 odpowiedzi na “Tydzień do Wielkanocy – plan działania”

  1. Anna pisze:

    Czy pinterest.com to bezpieczny portal?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.