Jak czyścić lampy?

W domu każdy z nas posiada różne lampy.  Plecione, drewniane, plastikowe, szklane, papierowe itp. Nie zawsze wiemy jak je czyścić.

 

Jeśli producent nie poinformował nas jak czyścić lampy, najbezpieczniej do zebrania kurzu użyć odkurzacza.

Małego poręcznego i bezprzewodowego lub normalnego. Jeśli Wasz odkurzacz posiada regulację mocy ssania to zmniejszcie ją, żeby niektórych lamp nie poniszczyć np. papierowych.

 

Plastikowe, szklane i kryształowe elementy lamp, które uda nam się oddzielić,  możemy myć w wodzie. Użyjmy do tego delikatnego środka do mycia, spłuczmy wodą z odrobiną octu – wyeliminujemy powstanie zacieków.  Elementy szklane i kryształowe trzeba wypolerować.

 

 

Jeśli mamy w domu lampy plastikowe tego typu, jak to przedstawia zdjęcie poniżej (ja takie posiadam), to idealnie czyści się je na sucho przy pomocy odkurzacza. Na mokro próbowałam, ale zostają na niej zrolowane wałeczki brudu.
 
Jeśli niewygodne jest dla nas odkurzanie lamp wiszących odkurzaczem, są na to inne metody.

Kiedyś posiadałam miotełkę do kurzu, ale przy przeprowadzce się zapodziała. Właśnie szukam nowej i znalazłam idealną, którą można przypiąć do odkurzacza. Nie jest to reklama, więc pod zdjęciami umieszczam link, dla tych, którzy chcą zobaczyć co wybrałam. Dzięki takiej miotełce szybko i sprawnie pozbędziemy się kurzu. Zamienię dzięki temu odkurzacz na szczotkę elektrostatyczną.

 
„Zbiera kurz dzięki siłom elektrostatycznym, po za kończonej pracy wystarczy wsunąć ją z powrotem do stożkowego pojemnika i załączyć funkcję odwirowania, a cały kurz zostanie zassany po przez rurę do wnętrza odkurzacza.”

W sobotę odkurzałam lampy i wymyśliłam jeszcze jedna – bardzo tanią metodę. Pamiętacie jak pisałam o wałku czyszczącym ? Znalazłam jeszcze jedno jego  zastosowanie – szybkie czyszczenie lamp.

Oto dowód, że działa:

Czyszcząc lampy nie zapomnijmy o kablu – tam też zbiera się kurz.

A Wy jak czyścicie lampy?

6 odpowiedzi na “Jak czyścić lampy?”

 1. Sylwia Jędrzejewska pisze:

  wypróbowałam ten sposób z wałkiem i działa owszem, a ja jeszcze użyłam go na dywanik na przedpokój gdyż tam przebywa pies i chciałam zobaczyć czy usunie sierść z dywanów. rewelacja teraz się zastanawiam nad takim wałkiem ale większym właśnie na dywan

 2. Sylwia Jędrzejewska pisze:

  wypróbowałam ten sposób z wałkiem i działa owszem, a ja jeszcze użyłam go na dywanik na przedpokój gdyż tam przebywa pies i chciałam zobaczyć czy usunie sierść z dywanów. rewelacja teraz się zastanawiam nad takim wałkiem ale większym właśnie na dywan

 3. Czyszczenie lamp to jest to czego nie cierpię robić. Zawsze mam z tym problem. Dzięki za artykuł.

 4. Kinga B. pisze:

  znalazłam informację, że do electroluxów tylko

 5. MAURYCY pisze:

  Ta miotełka pasuje tylko do electroluxów czy jest uniwersalna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.