Domowe obowiązki metodą na spalanie kalorii

Autor

Kinga Petrus

Przyznam się Wam, że miałam ogromny problem, by wrócić do codzinnych obowiązków po Świętach. Ale prawda jest taka, że Święta już dawno się skończyły i czas zabrać się do pracy. Pogoda jest w kratkę, jak przystało na kwiecień i nie nastraja pozytywnie. W weekend zapowiadają poprawę, może wtedy naładuję akumulatory i wróci mi energia do życia 🙂

Czy myśleliście kiedyś o tym, że wykonując domowe obowiązki dbacie o kondycję i spalacie zbędne kalorie? Nie trzeba tylko jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery, jeżdzić do klubu fitness, by się trochę poruszać i zadbać o sylwetkę.

Żyjemy w  czasach, kiedy jesteśmy ciągle zabiegani, zapracowani,  a mimo wszystko chcemy mieć ład i porządek w domu. Możemy połączyć trening z porządkami domowymi i wcale nie trzeba chodzić na siłownię, by dobrze się czuć i dobrze wyglądać.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Wystarczy sięgnąć po odkurzacz, mopa lub płyn do spryskiwania szyb. Podczas godziny odkurzania spalamy 135 kcal. Niewiele mniej, bo 120 kilokalorii, spalimy podczas mycia okien czy podłogi. Trochę więcej energii musimy zużyć na pranie ręczne (150 kcal). Jednak najbardziej efektywne jest szorowanie podłogi, podczas którego spalimy aż 213 kcal.

Prasowanie

Prasowanie może być idealną czynnością do tego, aby wyszczuplić nogi i wzmocnić mięśnie rąk. Wystarczy postawić miskę z wypranymi ubraniami na podłodze obok deski do prasowania. Następnie stań wyprostowana i rozstaw stopy na szerokość bioder. Sięgając po ubranie zrób przysiad (nie odrywaj pięt od podłogi). Podczas prasowania unoś pięty w górę napinając mięśnie łydek. Prawda, że jest to łatwe do wykonania? Jeśli będziesz prasować w ten sposób, monotonne i nudne domowe zajęcie może zmienić się w przynoszące efekty ćwiczenie.

domowe obowiązki metodą na spalanie kalorii

Jeśli chcemy połączyć sprzątanie z treningiem pamiętajmy o kilku zasadach:

Kiedy sięgasz po przedmioty znajdujące się na podłodze (np. miska lub mop) zamiast pochylać się na wyprostowanych nogach, wykonuj przysiad. Jeśli będziesz trzymać się tej zasady, znacznie wzmocnisz efektywność ćwiczeń podczas sprzątania.

Angażuj podczas sprzątania zarówno lewą jak i prawą rękę. Wzmacnianie jednej strony ciała może powodować skrzywienia kręgosłupa albo bóle. Zawsze pilnuj, żeby prawa i lewa ręka w miarę możliwości pracowały równomiernie.

Sprzątanie potrafi być wyczerpujące, dlatego nie przesadzaj. Zrób sobie przerwę po godzinie sprzątania, a nawet wcześniej.

Należy pamiętać, że sprzątanie nie zastąpi nam treningu, ale może być uzupełnieniem aktywnego życia lub dobrym bodźcem do wstania z kanapy. Jak wszyscy wiemy, ruch to endorfiny, a endorfiny to szczęście. Nawet po umyciu łazienki możemy się czuć dużo lepiej.

nuty_muzyka_podczas_sprzatania

Żeby umilić sobie czas poświęcony na sprzątanie, zadbajmy także o odpowiednią muzykę – na pewno pomoże to nadać rytm wykonywanym czynnościom, a co ciekawe pół godziny śpiewania to spalenie kolejnych 60 kcal i ćwiczenie przepony.

 

A Wy staracie się łączyć przyjemne z pożytecznym i od czasu do czasu, podczas sprzątania, wykonujecie dodatkowe ćwiczenia?

źródło: 1/2/3

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem