DIY Kalendarz Adwentowy – inspiracje

W zeszłym roku przygotowałam swój pierwszy kalendarz adwentowy. Był prosty, ale dokładnie taki jak sobie wymarzyłam. Jego przygotowanie nie zajęło mi dużo czasu. Najdłużej trwało wymyślenie tego, co do niego włożyć. Jednak szybko wypełniłam go zadaniami, ozdobami na choinkę i innymi drobiazgami dla Ani.

kalendarz adwentowy

Dzisiaj mogę szczerze przyznać, że Ania była za mała i nie rozumiała o co w tym wszystkim chodzi. Największą radość z niego miałam ja, chociaż wiedziałam dokładnie co znajduje się środku. W tym roku również planuję przygotowanie takiego kalendarza pełnego niespodzianek, ale powiem Wam szczerze, że jeszcze do końca nie wiem jak będzie wyglądał. Dlatego przygotowałam dla Was i dla siebie zbiór inspiracji.

KALENDARZE ADWENTOWE Z BRĄZOWYCH LUB BIAŁYCH TOREBEK

Taka forma kalendarzy adwentowych króluje ostatnio na Instagramie i Pintereście. Modny już od dawna jest minimalizm i prostota. Poza tym wykonanie takiego kalendarza jest bardzo tanie. Wystarczy kupić torebki śniadaniowe, klamerki, zerwać gałązkę i kalendarz gotowy.

KALENDARZE ADWENTOWE DLA DZIECI

W zeszłym roku zrobiłam kalendarz, który najbardziej podobał się mnie samej i pasował nam do wnętrza domu. Przeglądając inspiracje w tym roku, coraz bardziej jestem przekonana, że chcę zrobić typowy kalendarz dla dzieci. Chciałabym, by Ania się cieszyła i by ten kalendarz podobał się właśnie jej, bo w końcu dla niej będzie przeznaczony.

Poniżej zobaczycie kilka inspiracji kalendarzy dla dzieci. Który podoba Wam się najbardziej?

POZOSTAŁE KALENDARZE

Poniższe kalendarze pokazują, że wcale nie trzeba wydawać majątku na to, by przygotować kalendarz adwentowy. Nie zawsze muszą to być prezenty lub zadania do wykonania. Drugie zdjęcie przedstawia mikołaja, któremu codziennie obcinamy kawałek brody, aż do Wigilii – według mnie bardzo pomysłowe i przypadnie do gustu każdemu dziecku.

Zastanówcie się jakie produkty macie w domu i co możecie wykorzystać do przygotowania własnego kalendarza. Może się okazać, że wszystkie materiały macie pod ręką. Trzeba będzie tylko poświęcić jeden wieczór na jego wykonanie. Polecam, bo każdy będzie miał z tego radość i duży i mały.


Możecie mnie również obserwować na Pintereście – mam tam swoje konto i oprócz moich wpisów znajdziecie tam zapisane wpisy innych osób, które akurat wpadły mi w oko.

pinterest perfekcyjnawdomu


KALENDARZ ADWENTOWY INSPIRACJE

Zawsze szukam inspiracji na Pintereście i często korzystam z czyjegoś pomysłu, delikatnie go modyfikując. Poniżej zobaczycie te kalendarze, które bardzo mi się podobają i na ich podstawie wybiorę ten, który będzie inspiracją do kalendarza mojej Ani.

KALENDARZ ADWENTOWY ZE SKLEPU

Jeśli nie macie pomysłu lub czasu na przygotowanie własnoręcznie takiego kalendarza, to możecie skorzystać z gotowych produktów, które znajdziecie w sklepach. Kilka z nich widziałam na żywo i są naprawdę bardzo ładne.

Poniżej znajdziecie tylko kilka przykładów kalendarzy adwentowych, jeśli wiecie w jakich sklepach można je jeszcze kupić, to piszcie w komentarzach 🙂

Kalendarze w Sephorze obserwuję już od jakiegoś czasu i ciągle pojawiają się nowe promocje. Niestety ani razu nie udało mi się kupić takiego kalendarza, bo szybko zostaje wyprzedany. Może Wam się uda 🙂

kalendarz adwentowy sephora

link do kalendarzy

link do kalendarzy

LINK DO KALENDARZY

DIY Kalnedarz adwentowy inspiracje

LINK DO KALENDARZY

DIY Kalnedarz adwentowy inspiracje

LINK Z PROGRAMU AFILIACYJNEGO

DIY Kalnedarz adwentowy inspiracje


Przygotowujecie w tym roku Kalendarz Adwentowy? Jak będzie wyglądał? 


2 odpowiedzi na “DIY Kalendarz Adwentowy – inspiracje”

  1. facebook-profile-picture Kinga Petrus pisze:

    Zdrowe lizaki, ozdoby choinkowe, zadania: list do mikolaja, ubieranie choinki, bilety na disneya, zakup misia z TvN 🙂 i takie podobne 🙂

  2. Ola pisze:

    Cześć Kinga, mnie ciekawi co powkładałaś do kalendarza dla Ani? Mój synek jest w tym samym wieku i pomysłu mi brak…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.