2 tygodnie do Świąt – plan działania

Autor

Kinga Petrus

Zostały już niecałe 2 tygodnie do Świąt. Nadrabiam zaległości, które mam i niestety już teraz wiem, że nie wykonam wszystkich zadań, które znajdują się na liście mojego Harmonogramu Sprzątania. Ale nie czuję się z tym bardzo źle. Najważniejsze, że prawie wszystkie prezenty mam kupione, wracamy do zdrowia, a w Wigilię wszyscy usiądziemy przy stole i podzielimy się opłatkiem.

W Planerze Świątecznym przygotowałam Wam plan działania na każdy tydzień.

Zadania do wykonania na ten tydzień:

 • zrobić lub kupić wieniec i powiesić go na drzwiach – to bardzo ładna dekoracja domu
 • wysłać kartki świąteczne
 • posprzątać kuchnię zgodnie z Harmonogramem
 • przygotuj ubrania na Święta, a jeśli czegoś potrzebujesz to kup
 • zamów produkty spożywcze przez internet

WIENIEC NA DRZWI

Rok temu pokazałam Wam jaki wieniec wykonałam do naszego domu i wpis był hitem. Jeśli chcecie zrobić wieniec z bombek to kliknijcie TUTAJ.

ZAKUPY

W zeszłym tygodniu pisałam Wam o tym, by zarezerwować sobie termin dostawy produktów spożywczych przed Świętami. Terminy są już dostępne nawet na Sylwestra, ale powoli się kończą. Przynajmniej u mnie w mieście zostało już tylko kilka terminów wolnych jeśli chodzi o dostawę produktów do domu z Tesco. Dlatego też spieszcie się jeśli chcecie, by dostawca przywiózł Wam jedzenie do domu.

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W tym roku nie będę robiła kartek świątecznych, bo niestety zabrakło mi czasu. Jutro wybieram się na zakupy i wybiorę kilka, które wyślę do najbliższych. Sama dostałam w tym roku póki co jedną kartkę – od Mamy 🙂

PORZĄDKI

W tym tygodniu należy wykonać:

 • umyć kontakty i włączniki
 • umyj drzwi i klamki
 • uporządkuj przedpokój/wiatrołap
 • odkurz ściany
 • posprzątaj salon

Zadania są proste, myślę że najgorsze już za Wami 🙂 W zeszłym tygodniu była do posprzątania kuchnia i jeśli czegoś nie udało Wam się zrobić to możecie to nadrobić w tym tygodniu lub w nadchodzący weekend.

2 tygodnie do Świąt lista zadań

16 grudnia są urodziny Ani i mam jeszcze do przygotowania obiad dla rodziny na sobotę i babeczki na piątek do żłobka. Może podpowiecie mi co mogłabym zrobić na obiad dla 10 osób, tak abym nie musiała stać w kuchni cały dzień 🙂

Jak przebiegają Wasze przygotowania do Świąt?

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

 1. Basia pisze:

  U mnie powoli idzie do przodu, dzięki temu że niedawno brałam udział w wyzeaniu uporzadkuj przestrzeń wokół siebie zrobiłam sporo dodatkowych prac, dzięki temu mimo chorób nie jest źle. Święta spędzamy w ścisłym gronie więc bez swiatecznej gorączki spokojnie przygotowujemy się do odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem