Wieniec Świąteczny z bombek

Parę dni temu na moim profilu na Facebooku pokazywałam Wam film, który pokazywał jak zrobić wieniec z bombek. Początkowo myślałam, że to jest trudne i wymaga użycia dużej ilości bombek, ale przekonałyście mnie w komentarzach, że w niektórych sklepach bombki są tanie i warto spróbować.

 

 

Do przygotowania takiego wianka użyłam cienkiego wieszaka, który powinniście mieć w domu, jeśli kiedykolwiek oddaliście ubranie do pralni.

 

wieniec wianek świąteczny z bombek na stół lub drzwi

 

Na bombki wydałam ok. 30-40 zł. Wybrałam 3 rozmiary bombek: od tych najmniejszych po takie o średnicy ok. 4 cm.

 

wieniec wianek świąteczny z bombek na stół lub drzwi

 

Z wieszaka należy uformować okrąg, bo takiego kształtu są wieńce, które wieszamy na drzwiach. Jeśli macie miękki wieszak to zajmie Wam to chwilę. Mój niestety wymagał użycia większej siły, ale dałam radę i finalnie wieszak wyglądał tak.

 

 

wieniec wianek świąteczny z bombek na stół lub drzwi

 

Kolejnym krokiem jest nawlekanie bombek i układanie ich według uznania. Starajcie się zachować kształt okręgu, bo mimo że używamy wieszaka w tym kształcie nie gwarantuje, że stworzycie idealne koło. Nałóżcie kilka bombek i sprawdźcie jak wygląda Wasz wieniec, a jeśli będzie krzywo to poprawcie i nakładajcie dalej bombki.

 

wieniec wianek świateczny z bombek na stół lub drzwi

 

Swój wieniec powiesiłam na drzwiach wejściowych i stanowi bardzo ładną dekorację. Jednak po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że najlepiej będzie się prezentował na stole, a na drzwiach powieszę inny wieniec, który pokażę Wam niebawem.

 

EFEKT KOŃCOWY

 

wieniec wianek świateczny z bombek na stół lub drzwi

 

Wykonanie zajęło mi 1,5 godziny bo nie mam wprawy w robieniu takich rzeczy, ale może Wam uda się szybciej.

Jak Wam się podoba taki wieniec? Według mnie wygląda bardzo ładnie, ale wszystko zależy też od koloru bombek, które wybierzecie do jego wykonania.

 

wieniec wianek świateczny z bombek na stół lub drzwi

 

A jakie wianki będą wisiały na Waszych drzwiach lub leżały na stole?

 

2 odpowiedzi na “Wieniec Świąteczny z bombek”

  1. Gunia pisze:

    Ja też będę robić taki wieniec 🙂 W tym roku robimy ekologicznie- choinka z plastikowych butelek :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.