VIDEO SPONSOROWANE: Domestos UNICEF — Tańcz i bądź szczęśliwy

Autor

Kinga Petrus

Szukając informacji na temat UNICEF natknęłam się na informację (nie wiedziałam o tym wcześniej), że organizacja powstała z inicjatywy Polaka dr Ludwika Rajchmana w 1946roku. Głównym jej celem  jest pomoc dzieciom w różnym zakresie: od wyżywienia, ochrony zdrowia, ochrony przed przemocą i wykorzystywanie aż po edukację. Zakres ich działania jest globalny.
Ja jestem pod bardzo dużym wrażeniem ile organizacja zrobiła już dla dzieci. Za swoją działalność organizacja otrzymała w 1965 roku Pokojową Nagrodę Nobla.
Każdy z nas zna niektóre akcje UNICEF – sprzedaż produktów charytatywnych, na Boże Narodzenie możemy znaleźć specjalne kartki z których dochód przeznacza na swoją działalność i wiele wiele innych.

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić akcję fundacji Unilever i Domestos, które podjęły współpracę z UNICEF.

Czy wiecie, że na świecie żyje około 2,5 miliarda ludzi bez dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych – to strasznie dużo biorąc pod uwagę, że to 37% mieszkańców całego świata. ONZ uznało dostęp do takich urządzeń jako jedno z podstawowych praw człowieka.

Trudno jest w to wszystko uwierzyć, ale to prawda. A przecież bez dostępu do toalet ludzie narażeni są na wszelkiego typu choroby. Jedną z nich jest biegunka. Jeśli macie dzieci to wiecie jak bardzo niebezpieczna jest dla organizmu malucha. Każdego roku kosztuje życie ponad miliona dzieci w wieku do lat 5
W wybranych krajach Domestos da konsumentom możliwość wspierania poprawy dostępu do elementarnych urządzeń sanitarnych przeznaczając 5% swoich średnich dochodów ze sprzedaży specjalnie oznaczonych butelek Domestos w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Wietnamie (w okresie 1 czerwca – 31 sierpnia 2012) i w Polsce, Wielkiej Brytanii i Irlandii (od 1 lipca do 30 września 2012) na programy UNICEF CATS w Sudanie Południowym i Wietnamie.
Wy też możecie pomóc i bardzo Was do tego zachęcam:
– kupcie specjalnie oznaczone produkty Domestos
– dodajcie akcję partnerską na portalu społecznościowym np. Facebook 
– ściągnijcie kolorowankę dla Waszego dziecka – ze STRONY
– możecie też wpłacić pieniądze na rzecz UNICEF
– przekażcie wszystkim znajomym, rodzinie by kupowali produkty
Mamy czas do 30 września 2012 by jak najwięcej pieniędzy z tej akcji zostało przekazane na tak szczytny cel

Więcej informacji znajdziecie oglądając poniższy film:

Artykuł sponsorowany przez Domestos

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem