Streszczenie drugiego odcinka drugiego sezonu – Perfekcyjna Pani Domu Małgosia Rozenek

Autor

Kinga Petrus
Plamy z rdzy 

Jeśli ubrudzimy swoje ubranie rdzą to należy położyć na brudne miejsce plasterek cytryny, następnie przykrywamy plasterek gazikiem. Całość prasujemy żelazkiem, rozgrzany sok z cytryny ma wtedy większe działanie. Wypierz ubranie jak zwykle, a rdza powinna się całkowicie doprać.
Jak wyczyścić wazon o nieregularnym kształcie

Większość z Was może znaleźć w swoim domu wazon o nieregularnym kształcie, który nie umyjemy żadną szczotką. Jak go zatem wyczyścić? Wlewamy do wazonu ciepłą wodę, parę kropli płynu do naczyń. Przy pomocy papierowego lejka wsypujemy ryż. Potem należy energicznie wstrząsnąć. Ryż pomoże usunąć osad z wazonu.

Jak pozbyć się sierści psa z dywanów 

Jeśli mamy psy lub koty w domu, to na dywanie znajdziemy pełno ich sierści. Najpierw odkurzamy dywan by zebrać jak najwięcej sierści. Jeśli to nie pomoże, użyjmy silikonowej szczotki. Bardzo przydatne do usuwania włosów/sierści są rolki do zbierania zabrudzeń na ubraniach. Inną metodą jest użycie gumowych rękawic do sprzątania, lekko nawilżone doskonale pomogą nam zebrać sierść.


Sposób na kota

Jeśli mamy w domu kota i chcemy ochronić nasze meble przed zniszczeniem, posmarujmy te miejsca wewnętrzną stroną skórki pomarańczy. Koty bardzo nie lubią tego zapachu.

Kipiące mleko…

Istnieją garnki do gotowania mleka, z którego mleko nam nie wykipi, ani się nie przypali. Jednak gdy zdarzy się nam taka sytuacja, bo nie mamy takiego garnka, i mleko wykipi nam na kuchenkę – posyp szybko to miejsce solą. Ona zapobiegnie przypalaniu się mleka, a później będzie nam łatwiej wyczyścić kuchnię.

Pluszaki
Pluszaki naszych dzieci to idealne siedlisko dla roztoczy. Żeby się ich pozbyć, włóż zabawkę do worka foliowego i na noc włóż do zamrażalnika.

źródło zdjęć: TVN.PL

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

2 Responses

  1. Malko pisze:

    Świetny blog:) Uwielbiam różnego rodzaju przydatne porady:)Obserwuję, pozdrawiam i zapraszam do siebie,Malko

  2. Anonymous pisze:

    Lubię porady ułatwiające mi utrzymanie porządku.Bardzo się cieszę,że Pani wygrała i prowadzi ten program.Odpowiada mi taka forma prowadzenia tego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem