RoboJet X-One – Czy warto kupić odkurzacz mopujący

Prowadzę blog o tematyce dbania o dom i dzięki temu miałam już okazję testować wiele odkurzaczy, w tym trzy roboty sprzątające. Każdy z nich był lepszy od poprzedniego – miał dodatkowe funkcje i lepiej radził sobie ze sprzątaniem.

Moim marzeniem, już od dawna, był odkurzacz, który dodatkowo mopuje podłogę. Utrzymanie podłogi w czystości to oprócz odkurzania również mycie. Przymierzałam się do zakupu odkurzacza mopującego, robiłam porównania, oglądałam filmy i czytałam testy. Zależało mi na urządzeniu do 2 tyś zł i znalazłam jeden z testów, który przybliżył mi urządzenia dostępne na rynku – zajrzyj, może Ci się przyda – KLIK

Miałam to szczęście, że w między czasie zaproponowano mi test odkurzacza RoboJet X-One z funkcją mopowania podłogi.

odkurzacz robojet x-one

Jeśli śledzisz mnie w social mediach, to wiesz, że wrzucam mnóstwo filmów i pokazuje sprzęt bardzo często. Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie moich testów. Zapraszam do lektury.

JAK DZIAŁA ODKURZACZ ROBOJET X-ONE

Ideą robotów sprzątających jest to, że mają same odkurzać lub mopować. Powinny bez naszej pomocy przemieszczać się po mieszkaniu lub domu, a my w tym czasie możemy się np. zrelaksować. Tylko jak to jest możliwe, jak one działają?

RoboJet X-One posiada technologię Laser360° PRO, dzięki której obraz zamieniany jest na tysiące punktów obrazujących otoczenie robota. Wszystkie punkty przetworzone są przez potężny 8 rdzeniowy procesor robota i tworzą idealnie odwzorowaną mapę powierzchni dostępną w aplikacji mobilnej.

Jest to pierwszy odkurzacz, który znam, który potrafi zapisać dwie lub więcej mapy powierzchni. Idealnie sprawdzi się do domu jednorodzinnego piętrowego. Gdy chcemy sprzątać na parterze wybieramy odpowiednią, zapisaną wcześniej, mapę i tak samo robimy, gdy wybieramy piętro. Możemy ustawić sobie mapę – łazienka i robot umyje i odkurzy tylko to pomieszczenie.

Dzięki inteligentnym czujnikom odkurzacz posiada idealną orientację w przestrzeni, skutecznie omija przeszkody, a dzięki czujnikom odległości robot usunie dokładnie zanieczyszczenia w bezpośrednim kontakcie z meblami i ścianami.

To co go wyróżnia na tle innych odkurzaczy, które testowałam to wystające szczotki boczne. Dzięki nim odkurzacz wybiera brud bardzo dokładnie przy ścianach i meblach. Zauważyłam, że szczotki wchodzą nawet pod listwy przypodłogowe (u mnie jest tam malutka szczelina) i stamtąd również wyciągają brud.

CZY NAPRAWDĘ ODKURZACZ SPRZĄTA SAM?

Pewnie czytając ten wpis zadajesz sobie pytanie: czy przydałby mi się taki odkurzacz? Odpowiem Ci, że przydałby Ci się do tego, byś mogła / mógł sobie odpocząć, mieć więcej czasu dla bliskich, a przy okazji Twój dom będzie lśnił czystością.

Tylko czy tak naprawdę odkurzacz sprząta sam? Nauczona doświadczeniem wiem, że tego typu sprzęty ułatwiają nam życie, ale w 100% nie są w stanie wyeliminować naszej pomocy.

ABY ODKURZACZ MÓGŁ SPRZĄTAĆ MUSISZ POSPRZĄTAĆ SWÓJ DOM

Brzmi dziwnie, ale dokładnie tak jest. Odkurzacz nie posprząta Twojego domu dokładnie jeśli na podłodze będą leżały zabawki, ubrania lub siatki z zakupami. Oczywiście siatki ominie i zostawi nieposprzątane miejsce. Ubrania mogą wkręcić się w szczotki i robot przestanie sprzątać, a zabawki poprzesuwa w inne miejsca, bo są lekkie.

A jak chcesz, by dzieci sprzątały swoje zabawki to powiedz im, że włączasz odkurzacz, a to co zostanie na podłodze zostanie przez niego wciągnięte. Sprawdzone, działa na 5 letnim dziecku 😉

ROBOT SPRZĄTAJĄCY MOTYWUJE DO UTRZYMANIA PORZĄDKU W DOMU!

Wiedząc, że zaplanowałam sprzątanie codziennie o godzinie 10, zabawki muszą być posprzątane, a na podłodze nie może nic zostać, co mogłoby wstrzymać pracę urządzenia. Muszę ogarnąć przestrzeń, która ma zostać posprzątana.

O godzinie 10 wychodzę z synem na spacer, a odkurzacz ma czas, by zrobić porządek na parterze naszego domu. Zanim jednak wyjdę rozstawiam krzesła przy stole w taki sposób, by RoboJet miał miejsce i mógł dokładniej posprzątać.

Jeśli to możliwe stawiam krzesła na stole i zostawiam jak najmniej rzeczy na podłodze. Układam je np. na sofie. Im więcej wolnej przestrzeni zostawimy urządzeniu tym lepiej.

GDY ODKURZACZ NAPOTKA PROBLEM, NIE ROZWIĄŻE GO SAM

Problem pojawia się np. wtedy, gdy w szczotki wkręci się nitka, skarpetka itp. Odkurzacz przestaje pracować, słyszymy jak robot mówi do nas co się stało, ale dopóki nie wyeliminujemy problemu, jego praca zostanie wstrzymana. Gdy zaplanujemy pracę urządzenia podczas pobytu w pracy lub spaceru z dzieckiem musimy się liczyć z tym, że w przypadku pojawienia się przeszkody sama się nie usunie.

Dlatego powierzchnia domu musi być przygotowana, by po powrocie do domu można było zastać porządek.

Pamiętajmy, że sprzęty tego typu bardzo ułatwiają nam życie, ale mają małe wady. Celowo piszę małe, bo ilość plusów przewyższa wady, ale o tym napiszę na końcu.

CZY ROBOJET X-ONE SPRZĄTA DOKŁADNIE

Tak jak pisałam na początku testowałam kilka odkurzaczy i widzę, że z roku na rok technologia idzie do przodu i tego typu urządzenia działają coraz lepiej.

RoboJet X-One dzięki bocznym szczotkom jest w stanie bardzo dokładnie wyczyścić podłogę. Szczotkami wyciągnie brud z zakamarków, a następnie wciągnie je do pojemnika.

Odkurzacz ma 9,5 cm wysokości i w moim domu jest w stanie wjechać pod każdy mebel. Mam pewność, że mój dom jest odkurzony prawie w 100%.

Oczywiście jeśli obok szafki lub między szafkami, meblami jest mało miejsca i odkurzacz nie jest w stanie wjechać, to trzeba będzie posprzątać w zakamarkach samemu. Mowa tutaj o przestrzeni większej niż 33 cm, bo taka jest powierzchnia robocza odkurzacza, inaczej mówiąc średnica RoboJeta.

CZY ODKURZACZ MYJE CZY ROZMAZUJE

Mopowanie podłogi jest bardzo przydatną funkcją, jednak w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać jak to naprawdę działa.

Wiem, że mycie podłogi tradycyjnym mopem nie zawsze jest skuteczne. Trzeba często zmieniać wodę, po to by mop był czysty i nie zostawiał smug. Częściej rozmazujemy podłogę niż tak naprawdę myjemy.

A jak to jest w przypadku RoboJet X-One?

Jeśli chcemy mieć czystą podłogę, to musimy myć ją regularnie – najlepiej codziennie lub co dwa dni. Jeśli będziemy mopować podłogę często, to nie będzie na niej smug, a brud nie będzie rozmazywany.

Niestety jeśli nie myliśmy podłogi klika dni i są na niej duże zabrudzenia, to gdy użyjemy RoboJet X-One nie będzie ona idealnie czysta. Duża ilość kurzu i brudy przyklei się do mopa i będzie rozmazywany po podłodze.

Jeśli chodzi o samą funkcję mopowania, to odkurzacz posiada osobny pojemnik na wodę o pojemności 360 ml.

Pojemnik na wodę posiada nakładę mopującą z mikrofiby i dodatkowy pojemnik na kurz o pojemności 300 ml. Jeśli podczas mycia podłogi odkurzacz napotka na zabrudzenie, to odkurzy podłogę.

360 ml wody spokojnie starczy do wyczyszczenia mieszkania lub parteru domu. Warto tutaj podkreślić, że czyszczenie trwa dłużej od zwykłego odkurzania. Parter mojego domu jest mopowany prze ok. 1,5h.

Jeśli chcemy można dodać do wody odrobinę płynu do mycia podłóg ale takiego, który się nie pieni. Niestety przekonałam się, że pieniący płyn zostawi smugi i pianę na całej podłodze.

CZY NADAJE SIĘ DO WSZYSTKICH PODŁÓG I DYWANÓW?

Robot potrafi pokonać przeszkody o wysokości nie większej niż 1,8 cm dlatego jest w stanie wjechać na dywan z długim włosiem i dokładnie go posprzątać.

Posiadam dywan tylko w sypialni i RoboJet X-One radzi sobie z nim doskonale, chociaż nie należy do dywanów z długim włosiem.

Często w Waszych wiadomościach do mnie pojawiają się pytania o mycie paneli. Nie mogą być narażone na dłuższe działanie wody i w związku z tym chcę Wam powiedzieć, że spokojnie możecie myć panele RoboJet X-One.

Odkurzacz posiada kilka trybów sprzątania w tym mopowanie delikatne, codzienne i intensywne. Wybierając tryb delikatny mamy pewność, że nie zniszczymy naszych paneli. Poza tym robot nie ma pojemnika grawitacyjnego, a elektryczny, czyli dozuje wodę dzięki pompce. W odkurzaczach, które mają pojemniki grawitacyjne woda leje się przez dziurę.

ZWIERZĘ W DOMU – CZY ROBOJET PORADZI SOBIE Z SIERŚCIĄ

Mam psa jednak nie przebywa na stałe w naszym domu, ale przeprowadziłam test pokazujący, że RoboJet X-One doskonale radzi sobie z sierścią i włosami.

Aby odkurzacz sprzątał z większą mocą wystarczy wybrać jeden z trybów – Turbo i bez problemu pozbędziemy się zabrudzeń i kurzu.

POZOSTAŁE ZALETY – CO GO WYRÓŻNIA

 • jest bardzo cichy – ma tylko 55db głośności. Dla porównania Roomba I7 ma 61 db głośności
 • jest tani – na końcu wpisu znajdziecie specjalny kod rabatowy i cena będzie jeszcze niższa 🙂
 • w pudełku oprócz odkurzacza znajdziemy zapasowe elementy o wartości ok. 100 zł (szotki, filtr hepa i mikrofibrę)
 • odkurzacz wydaje komunikaty głosowe, które początkowo traktowałam jak wadę. Jest to pomocne szczególnie wtedy, gdy jesteśmy w domu. Oczywiście komunikaty głosowe można wyłączyć korzystając z aplikacji.

WADY? – MOŻE COŚ SIĘ ZNAJDZIE

 • odkurzacz nie komunikuje, gdy nie ma w nim wody. Raz zapomniałam dodać wodę, bo chyba zadzwonił telefon i wybiło mnie to z rytmu przygotowania odkurzacza do sprzątania. Oczywiście nie traktuje tego jak dużą wadę, bo gdy wymieniam pojemnik na kurz na ten na wodę, to pierwsze co idę go napełnić.
 • na rynku są modele, które wyposażone są w dodatkowy pojemnik i po skończonym sprzątaniu automatycznie opróżniają ten znajdujący się w odkurzaczu. RoboJet X-One posiada pojemnik na brud o pojemności 600 ml i naprawdę potrzeba kilku dni, by go zapełnić. Poza tym, nawet jeśli RoboJet X-One posiadałby ten dodatkowy naścienny pojemnik to i tak trzeba by go w końcu opróżnić. Według mnie jest zbędny i nie traktuje tego jak wady.

CENA

Dostałam informację od producenta, że odkurzacze nie są chwilowo dostępne w magazynie, natomiast będą wysyłane do klientów po 25 listopada. Ich standardowa cena to 1990 zł, ale…

od dzisiaj odkurzacz RoboJet X-One kupisz w cenie promocyjnej za 1890 zł. To jednak nie wszystko….

Ja mam dzisiaj dla Ciebie KOD RABATOWY, który jeszcze bardziej obniży cenę i to aż o dodatkowe 10%, czyli kupisz go za 1701 zł

KOD DLA CIEBIE TO: PWD20

LINK DO SKLEPU

W porównaniu z innymi odkurzaczami to naprawdę niewiele za tak dobry sprzęt, który odkurza i mopuje.

Poza tym odkurzacz wyprzedaje się bardzo szybko. Nie dziwię się, bo zostawia konkurencję daleko w tyle.

Kod działa tylko przez kilka dni czyli do niedzieli 13.12.2020 do godziny 23:59, a ilość odkurzaczy jest ograniczona.

A jeśli ciągle się wahasz, to od dzisiaj możesz kupić RoboJet X-One na raty 0%. Odkurzacz może być już Twój za 170,01 zł miesięcznie 🙂

Zapraszam Was na mój Instagram, gdzie przez cały czas trwania promocji będę publikowała filmy i odpowiadała na Wasze pytania.

2 odpowiedzi na “RoboJet X-One – Czy warto kupić odkurzacz mopujący”

 1. Dorota pisze:

  Pani Aniu R., płaci się za myśl techniczną. Ja sama od wielu miesięcy korzystam z robotą sprzątającego firmy Roborock i jestem zachwycona. Odkurzam 2 razy w tygodniu, nigdy i nie korzystałam z funkcji mopowania ale chyba spróbuję. Te roboty dobrze się sprawdzają w pomieszczeniach z małą ilością rzeczy. U mnie przygotowanie powierzchni trwa kilka minut.

 2. Ania R. pisze:

  Faktyczna wartość techniczna i poprzez nią użytkowa czegoś takiego to może 200 góra 300 zł. Oczywiście naiwni mogą kupować, ale to tego nie zmieni. Samochodzik na baterię z doklejonymi pędzelkami szkolnymi nie może kosztować tyle ile dla tysięcy ludzi w tym kraju wynosi miesięczna pensja :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.