Przechowywanie w ogrodzie

Autor

Kinga Petrus

Ogród to miejsce, gdzie chętnie spędzamy czas i odpoczywamy. To miejsce nie powinno wyglądać źle, dlatego też warto zaplanować każdą jego przestrzeń, w zależności od przeznaczenia.

Na tarasie powinny znaleźć się meble ogrodowe: stół, krzesła oraz parasol. Warto również kupić leżaki, by móc się opalać i odpoczywać w pozycji leżącej. W ogrodzie jest też strefa, w której znajduje się grill i wszystkie potrzebne do niego przedmioty. Kolejną strefą jest strefa zabawy dla dzieci: huśtawki, trampolina itp. Jeśli mamy duży ogród to zachęcam również do zakupu basenu – radość ogromna dla wszystkich domowników.

Prawdą jest, że jak tylko nadchodzą ciepłe dni, całe życie przenosi się do ogrodu, a wraz z nim większość rzeczy z domu. W ogrodzie potrzebujemy wielu przedmiotów, oprócz tych wymienionych powyżej mogą to być: koce i poduszki na meble ogrodowe, zabawki dla dzieci, którymi bawią się codziennie, ręczniki, czasem są to również naczynia, których używamy na zewnątrz.

Najprostszym rozwiązaniem, które spowoduje, że utrzymamy porządek w ogrodzie są meble z funkcją przechowywania i skrzynie ogrodowe.

W sklepach znajdziemy mnóstwo takich skrzyń, a to jaką powinniśmy wybrać zależy od tego ile mamy miejsca i co chcemy w niej przechowywać.

Czym kierowałam się wybierając skrzynię do naszego ogrodu?

 • lubię meble, których złożenie nie zajmuje wiele czasu,
 • meble które kupuję powinny mieć kilka funkcji,
 • powinny mieć dużą pojemność, by pomieścić wszystkie wybrane przeze mnie przedmioty
 • powinna być łatwa w utrzymaniu,
 • powinna być odporna na warunki atmosferyczne

Skrzynia, którą wybrałam wykonana jest z tworzywa sztucznego, co jest dla mnie dużym plusem. Podobają mi się skrzynie drewniane, ale o drewno trzeba regularnie dbać. Należy je raz na rok malować odpowiednimi produktami, a na to przy dziecku nie mam czasu. Już i tak mamy w domu drewniane blaty i meble ogrodowe, które są piękne, ale minusem jest to, że trzeba je regularnie konserwować.

Jej pojemność to 570 litrów i jest naprawdę duża. To, że jest wykonana z tworzywa sztucznego powoduje, że nie jest ciężka. Sama byłam w stanie przenieść ją złożoną z miejsca na miejsce, jednak dla większego komfortu wolałam poprosić o pomoc męża

Sama złożyłam naszą skrzynię. Elementy tworzące mebel bez pokrywy nie wymagają użycia śrub i innych narzędzi. Wszystko montujemy na zatrzask, a dzięki temu możemy ją łatwo rozmontować i schować na zimę do komórki.

 

przechowywanie w ogrodzie

 

Wszystkie elementy były dokładnie opisane w instrukcji jak i na poszczególnych częściach. Nie miałam żadnego problemu ze złożeniem jej.

 

 

Do czego posłużyła mi skrzynia?

Mam w domu 6 poduszek na krzesła ogrodowe, dwie poduszki na na leżaki. W tym roku jeszcze nie rozłożyliśmy basenu, ale jeśli tylko to zrobimy to włożę do skrzyni ręczniki.

Lubię siedzieć wieczorami na tarasie i obowiązkowo muszę mieć przy sobie koc. Wieczory i noce nie są aktualnie ciepłe, dlatego koc to podstawa. Koce również lądują w skrzyni.

Do tej pory wszystkie te przedmioty trzymałam w domu i nie wyglądało to dobrze, upchane były za łóżkiem. Teraz wszystko pomieściło się do skrzyni i ma swoje miejsce na tarasie.

 

 

Gdyby nie poduszki, to do skrzyni zmieściły by się krzesła. Jednak dla nich miejsce jest przy stole i potrzebny jest dobry pokrowiec, by ochronić je przed deszczem.

 

 

Skrzynię można zabezpieczyć kłódką. To jest ważne, gdyż stoi na zewnątrz i mogą się w niej znajdować cenne rzeczy. U mnie są akurat poduszki i koce, ale można w niej trzymać narzędzia ogrodowe, które mają swoją wartość.

 

 

Skrzynia bardzo dobrze prezentuje się na tarasie i oprócz funkcji przechowywania ma dwie dodatkowe funkcje.

Stolik

Skrzynia jest na tyle wysoka (64 cm), że może posłużyć jako stolik. Jeśli stół na tarasie nie jest wystarczający i mamy więcej gości, to mebel sprawdzi się doskonale.

 skrzynia ogrodowa

perfekcyjnawdomu skrzynia do ogrodu

 

Siedzisko

Skrzynia może również posłużyć jako siedzisko. Wystarczy położyć na nim poduszkę. Znajdą się na niej dwa miejsca siedzące i jedno leżące. Maksymalny udźwig skrzyni to aż 350 kg.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Z zakupem skrzyni bardzo długo zwlekałam, ale wiedziałam, że potrzebuję miejsca, w którym pomieszczę wszystkie ogrodowe przedmioty. Skrzynia  Keter Rockwood może również posłużyć na balkonie. Balkony nie są już tylko miejscem, gdzie wieszamy pranie. Od niedawna są to miejsca, które służą wypoczynkowi i przechowywaniu rzeczy.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Gdy spadł deszcz, skrzynia doskonale ochroniła przed nim poduszki , a gdy przestało padać wystarczyło tylko przetrzeć skrzynię wilgotną szmatką. Wiecie, że dla mnie bardzo ważne jest to, by rzeczy łatwo się czyściło. Lubię porządek, ale nie lubię poświęcać na sprzątanie zbyt dużo czasu 🙂

 

 

Jak się Wam podoba skrzynia ogrodowo/balkonowa?

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

5 Responses

 1. Kuchara pisze:

  Fajna rzecz. A co w zimie? Zostawisz ją na zewnątrz czy rozmontujesz?

  1. Kinga pisze:

   Do końca nie wiem. Jeśli kupię pokrowiec to zostawię, jeśli nie to rozmontuję. Jest to bardzo proste bo wystarczy wykręcić zawiasy, a reszta jest na zatrzask.

   1. Marek pisze:

    hej. Apropo zawiasów. Mam prośbę, zakupiłem taką właśnie skrzynie ale okazało sie ze nie ma zawiasów w komplecie. Mogłą byś podesłać zdjęcie jak one wyglądają. Bardzo bym prosił

 2. Przepraszam nie zauważyłam komentarza. Czy prośba aktualna? Wysłać zdjęcie zwiasów.?

 3. KasiaW pisze:

  Bardzo fajny motyw na schowanie rożnych rzeczy. Ja mam problem na organizację pomieszczenia gospodarczego, w którym trzymam przyrządy ogrodowe, kosiarkę, baseny, trampolinę itd. Mam tam jeden wielki rozgardiasz i nie wiem jak to wszystko uporządkować :/ może masz na to jakiś patent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem