perfekcyjna w domu poleca #3

Autor

Kinga Petrus

Wracam do mojego ulubionego cyklu, w którym mogę Ci polecić kilka rzeczy, które w ostatnim czasie mnie zainteresowały. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie w tym zestawieniu. Jeśli masz ochotę zostaw komentarz pod postem, ja z pewnością na niego odpowiem.

#netflix

Na początku roku pojawił się na Netflixie nowy mini serial zatytułowany “Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment. Serial przedstawia eksperyment: bliźnięta jednojajowe uczestniczą w naukowym, żywieniowym eksperymencie. Przez 8 tygodni jedno z nich musi przestrzegać diety roślinnej, a drugie jeść wszystko. Chodzi o zbadanie wpływu pewnych pokarmów na organizm ludzki.

Pierwsze 4 tygodnie, to organizatorzy przygotowują im posiłki, potem muszą gotować sobie sami. Wynik eksperymentu jest zaskakujący i dowiadujemy się o nim w czwartym odcinku.

W między czasie kilku ekspertów wypowiada się na temat szkodliwości wielu produktów. Znajdziesz tam odpowiedź na pytanie czy mięso jest zdrowe i czy powinniśmy je jeść. Uważam, że jest to pozycja, którą warto zobaczyć w wolnej chwili.

LINK DO SERIALU

#produkt

Cały tydzień mówię o swoim gwiazdkowym prezencie jakim jest Segregator Finansowy, który otrzymałam od siostry. Zgłębiłam temat i postanowiłam wrócić do oszczędzania małych kwot, a potem dojdę do większych sum.

segregator budżetowy

O segregatorze budżetowym przeczytasz w moim ostatnim wpisie – LINK. Zerknij, poczytaj sobie trochę i może zdecydujesz się zacząć odkładać małe sumy. Znalazłam segregatory w fajnych cenach, by nie przepłacać i zacząć oszczędzać.

#aplikacja

Czy znasz aplikację TooGoodToGo? Twórcy aplikacji marzyli o świecie bez marnowania żywności. Każdego dnia niesprzedane jedzenie z Twoich ulubionych restauracji, sklepów spożywczych, kawiarni i sklepów idzie do wyrzucenia – i to tylko dlatego, że nie sprzedało się na czas. Dzięki aplikacji Too Good To Go możesz to zmienić, rezerwując Paczki Niespodzianki pełne pyszności po okazyjnych cenach.

aplikacja good to go

Wejdź na stronę TooGoodToGo i pobierz aplikację na swój telefon. Następnie ustaw swoją lokalizację i wyszukaj sklepy, w których chcesz kupić produkty.

Osobiście skorzystałam z aplikacji kilka razy, a mam ją stosunkowo krótko. W piekarni, w sobotę, otrzymałam oprócz chleba ciasta i drożdżówki. W innej cukierni w paczce były ciasta. W sumie póki co zaoszczędziłam 94 zł, ale i tak moim zdaniem to dużo.

aplikacja good to go

W akcję zaangażowało się dużo miejsc – hotele, kawiarnie mniejsze lub większe, a nawet stacje benzynowe. Możesz też znaleźć paczki niespodzianki w sklepach Biedronka, Auchan itp.

A co najważniejsze, aplikacja działa też za granicą i możesz ją wykorzystać podczas wakacji. Może w tym roku spróbuję i dam Ci znać jak działa poza granicami naszego kraju.

#książka

W liceum byłam ogromną fanką Przyjaciół i bardzo bym chciałam mieć zestaw DVD, gdzie są wszystkie serie. Wiem, że można zobaczyć odcinki na HBO, ale taka kolekcja z wyciętymi scenami i innymi dodatkami zawsze mi się marzyła.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że zmarł jedne z aktorów, który grał Chandlera. Dwa lata temu wydał swoją biografię, w której pisał o uzależnieniu i walce z nim. Myślę, że jest to ciekawa lektura i daje dużo do myślenia. Matthew jest w tej książce szczery aż do bólu, opowiada o wszystkich sytuacjach, które go spotkały. Wiemy w których sezonach przyjaciół pił, a w których ćpał – co wpływało na jego wygląd i zachowanie.

Ważne w książce jest też to, że walczył z nałogiem i pomagał innym wyjść z uzależnienia. Jeśli lubisz aktora to sięgnij po książkę, jest naprawdę fajnie napisana i chociaż należy do kategorii “smutnych książek”, to uważam że warto.

To tyle na dzisiaj, za tydzień wracam z kolejnymi poleceniami. Czy znalazłaś coś ciekawego dzisiaj?

Pozdrawiam

Kinga

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem