Czy księżyc ma wpływ na nasze życie

Autor

Kinga Petrus

Nigdy specjalnie nie interesowałam się astrologią, ale kilku moich członków rodziny tak. Moja Babcia zawsze wierzyła w horoskopy i znaczenie znaków zodiaku. Był taki okres w moim życiu, kiedy zgłębiałam temat i nawet zaczęłam w to wierzyć, ale nigdy nie kierowałam się tą wiedzą w swoim życiu.

Od paru miesięcy mam jednak problem ze spaniem gdy jest pełnia. Pokój jest zaciemniony, a mimo wszystko nie mogę długo zasnąć, a jeśli już mi się uda, to i tak budzę się co chwilę. Pytałam dziewczyny na mojej stronie na Facebooku i okazało się, że nie tylko ja tak mam. Temat wpływu księżyca powrócił i postanowiła trochę poczytać na ten temat.

Akurat w grudniu otrzymałam od wydawnictwa znak.com.pl książkę Moon Journal, której premiera miała miejsce 10 stycznia. Autorką książki jest Sandra Sitron znana astrolożka i hipnoterapeutka mieszkająca w Nowym Jorku. Swoją wiedzę od lat wykorzystuje, aby pomóc innym w odnalezieniu własnego rytmu i doprowadzeniu do pozytywnych zmian.

 

Moon Journal

 

Słońce zmienia znak zodiaku co 30 dni i akurat teraz znajduje się w znaku Koziorożca, a to oznacza, że w tym czasie warto zaangażować się w duży projekt i poświęcić się swoim celom. Tak też właśnie zrobiłam i zaczęłam dwa duże projekty: jestem na etapie tworzenia sklepu internetowego i produktów, a także kończę kurs internetowy, który ukaże się już niedługo.

 

Moon Journal

 

Jeśli jesteś Koziorożcem to warto teraz zdefiniować cele na najbliższy rok. Ludzie urodzeni pod tym znakiem są pracowici, praktyczni, uporządkowani, zdyscyplinowani, przezorni i systematyczni. Zgadza się? W mojej rodzinie są dwa Koziorożce i wypisz, wymaluj to jest opis tego jacy są.

Na stronie internetowej moonjournal.pl możecie kalendarz księżycowy, a w nim odszukacie informacje na temat tego, kiedy przypada w danym znaku zodiaku nów, pełnia oraz kiedy księżyc ubywa i przybywa.

 

Moon Journal

 

Pełnia Księżyca była 2 stycznia i niestety źle ją wspominam. Jak czytam w książce, to okazuje się, że 2 stycznia Słońce jest w znaku Koziorożca natomiast Pełnia Księżyca w znaku Raka. Podczas tej pełni należało pomyśleć o małych i dużych oznakach tego, jak rozwija się Twoja kariera.  Może warto w tym czasie poprosić o podwyżkę? Zastanówcie się 🙂

No tak, ale idźmy dalej – 17 stycznia, czyli jutro, Księżyc będzie w Nowiu. Co warto wtedy zrobić? Cały znak Koziorożca nastawiony jest na rozwój i wyznaczanie nowych celi. Warto sobie odpowiedzieć sobie na pytania: Jak chcesz się czuć w pracy? Jakie są Twoje zawodowe i życiowe cele?

JAK ROZUMIEĆ CYKL KSIĘŻYCA

 

Moon Journal

 

Księżyc posiada 8 części własnego cyklu i 4 fazy. Pełnię i Nów każdy zna, ale są jeszcze pierwsza i trzecia kwadra Księżyca.

W książce autorka radzi co robić podczas każdej fazy księżyca, z jakich aktywności korzystać i rytuałów. Np. podczas zbliżającego się Nowiu warto odpocząć i zregenerować się. Warto pomyśleć o swoim rozwoju i spisać swoje plany i marzenia.

 

CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE

20 stycznia słońce wejdzie w znak Wodnika i powiem Wam, że skorzystam z rad, które zawarte są w książce. Będą miały one kontynuację tego, co warto było zrobić w znaku Koziorożca. Wodnik to czas poszerzania kontaktów i przyjaźni, dlatego warto zadbać o te relacje w najbliższym miesiącu.

 

Moon Journal

 

Ważne rytuały w znaku Wodnika: 

  • Rano – nawiąż nowy kontakt zawodowy
  • Wieczorem – stwórz tablicę wizualizacyjną

Książka jest przy okazji dziennikiem, w którym możemy zapisywać swoje wnioski i przemyślenia z danego miesiąca.  Aktualnie przeczytałam co warto zrobić, kiedy Słońce jest w znaku Wodnika, a teraz jestem ciekawa mojego znaku. Jestem Baranem, a według książki w tym okresie ( od 21 marca do 19 kwietnia) powinnam zafundować sobie dawkę ruchu (zamierzam biegać więc to dobry znak :)) Baran to ognisty znak, podobno osoby urodzone pod tym znakiem mają wrodzone zdolności przywódcze, ale są przy tym pogodne, charyzmatyczne i pewne siebie. No chyba nie mogę się z tym nie zgodzić, ale jeśli naprawdę chcecie wiedzieć jaka jestem to zapraszam w środę 17 stycznia na Facebooka lub Instagrama na spotkanie ze mną na żywo 🙂

 

Moon Journal

 

Nie będę zajmowała się astronomią na poważnie, ale myślę że warto czasem poczytać na ten temat, bo dużo rzeczy się sprawdza i nie od dzisiaj znajdziemy wiele osób które zajmują się tym tematem.

Czy otrzymałam odpowiedź na pytanie dlaczego źle śpię gdy jest pełnia? Niestety nie, ale dowiedziałam się, że tego dnia powinnam spędzać ten dzień aktywnie, a wieczorem wziąć relaksacyjną kąpiel przed snem. Powinnam też nasycać się i orzeźwiać jego światłem, bo to sprawi, że obudzi we mnie energię.

 

 

Książkę możecie kupić na stronie wydawnictwa -> Link do książki Moon Journal  i aktualnie jest w promocyjnej cenie.

 

A Wy wierzycie w działanie Księżyca? 

 

 

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

  1. PaniMagdalenaa pisze:

    Koleżanka trzymała się kalendarza księżycowego jeśli chodzi o pielegnacje i powiem szczerze że nawet ja zobaczyłam różnice. Więc może coś w tym jest, 😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem