Mój idealny dom, moje wyjątkowe miejsce + Konkurs

MARZENIA

Kiedy byłam na studiach marzyłam, aby kupić swoje mieszkanie i w końcu się usamodzielnić. Kupowałam magazyny wnętrzarskie i wycinałam wszystko to, co przykuwało moją uwagę. Tworzyłam w zeszycie zbiór wnętrz, przedmiotów, które chciałabym mieć we własnym domu.

Dopiero po studiach, gdy zaczęłam już pracować, udało mi się zrealizować marzenie. Było to dokładnie 7 lat temu o tej porze. Podpisałam umowę z bankiem i odebrałam klucze. Mieszkanie nie było duże, ale najważniejsze że moje. Wprowadziłam się dopiero po Świętach, bo wcześniej czekał mnie jeszcze jeszcze remont i zakup wszystkich mebli.

IDEALNY DOM

Przez pierwsze dwa lata mieszkałam sama. Otoczona pięknymi przedmiotami, zdałam sobie sprawę, że czegoś mi mimo wszystko brakuje. Marzyłam o tym, by poznać kogoś, z kim będę dzieliła radość z posiadania tych 4 ścian. Bo one też są ważne, dzięki przedmiotom, którymi się otaczamy jesteśmy szczęśliwi, one również zaspokajają nasze potrzeby. Znacie piramidę potrzeb Maslowa, która porządkuje je od najbardziej podstawowych, do potrzeb wyższego poziomu, które aktywizują się dopiero po zaspokojeniu niższych?

To właśnie mieszkanie, pożywienie, odpoczynek są najniższe w hierarchii i to od nich zaczynamy zaspokajać swoje potrzeby. Każdy nas chce, by w jego domu zawsze lodówka była pełna, a rachunki były zapłacone zawsze na czas. Ale gdy to wszystko już jest, zdajemy sobie sprawę, że idealny dom tworzymy również my sami. Według mnie

idealny dom to taki, który odzwierciedla naszą osobowość. Projektując wnętrza zastanówmy się co nam się podoba. Możemy korzystać z magazynów, inspirować się wnętrzami innych osób, ale w ostateczności musi być taki, by każdy członek rodziny czuł się w nim dobrze i lubił w nim przebywać.

Idealny dom to miejsce w którym jest szacunek. Członkowie rodziny muszą o siebie dbać, rozumieć swoje potrzeby.

Idealny dom to dom z dziećmi, które dają nam ogrom radości. Odkąd na świecie pojawiła się Ania, nasze życie przewróciło się do góry nogami. Każdy dzień przynosi coś nowego, cudownego i niepowtarzalnego.

Idealny dom to dom otwarty, do którego chętnie zapraszamy naszą rodzinę i znajomych. To miejsce w którym nasi najbliżsi czują się dobrze i lubią tu wracać.

Idealny dom to również dom zadbany. Nie musimy codziennie sprzątać, ale warto przestrzegać kilku zasad, by w domu panował ład i porządek. Nie musi być perfekcyjnie, ważne jest to by każdy czuł się dobrze.

 

mój idealny dom

 

PRZYSZŁOŚĆ

Czy mój dom jest idealny? Nie do końca, ale ciągle do tego dążę i staram się, by taki był. Popełniam od czasu do czasu wiele błędów i staram się wyciągać z nich wnioski.

Chciałabym, by kiedyś moja Córka powiedziała: „Mamo, chcę być taka jak Ty”, „Mamo chcę, by mój dom był taki, jaki Ty stworzyłaś dla mnie”. Wtedy będę wiedziała, że udało mi się stworzyć idealny dom dla mojej rodziny.

 

mój idealny dom

 

Startuje konkurs „Twój Idealny Dom”

 

Perfect House zaprasza do podzielenia się wizją swojego idealnego domu w konkursie fotograficznym. Akcja rusza już 26 października. Do wygrania nagrody o łącznej wartości 8000 zł.

O kosmetykach do wnętrz mogliście przeczytać już jakiś czas temu, a dzisiaj wraz z Moniką z kamperki.com zapraszamy Was do udziału w konkursie.

konkurs-phDom z widokiem na morze? Czy raczej nowoczesny loft w minimalistycznym, industrialnym stylu? A może idealny dom to po prostu wspólne wieczory z rodziną i przyjaciółmi? Organizatorzy konkursu zachęcają: pokaż obrazem i słowem swój idealny dom.

W konkursie może wziąć udział każdy, nie tylko pasjonaci pięknych wnętrz i fotografii. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia własnego autorstwa i opatrzeniu go opisem lub historią, które będą nawiązywać do tematyki konkursu. Zgłoszenia może nadsyłać od 26 października do 30 listopada poprzez formularz dostępny na stronie www.perfecthousekosmetyki.pl Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia.

Do wygrania bony na zakupy w IKEA oraz zestawy kosmetyków Perfect House o łącznej wartości 8 tys. zł. Więcej informacji na stronie www.perfecthousekosmetyki.pl.

nagrody

Organizatorem konkursu jest Perfect House – marka pierwszych w Polsce kosmetyków do wnętrz od firmy Barwa. To linia 9 produktów do pielęgnacji wnętrz, które wyróżnia skuteczność, perfumeryjny zapach i oryginalny design opakowań.

Patronem konkursu zostałam m.in. ja z czego się bardzo cieszę 🙂 To duże wyróżnienie dla mnie i mojej pracy.

patronikonkursu

 

Jedna odpowiedź do “Mój idealny dom, moje wyjątkowe miejsce + Konkurs”

 1. Kasia pisze:

  Witaj,
  idealny dom to
  – czyściutki, posprzątany, zadbany
  – ciepły i pachnący
  – kochający mąż i grzeczne dzieci :):)
  – spokój, cisza, relaks
  A tak serio to nie ma definicji idealnego domu, ponieważ każdy ma inną wizję i sposób na życie 🙂
  Dla mnie najważniejsze w domu są dzieci – ich krzyki, śmiechy, łobuzowanie :):) wtedy wiem, że jesteśmy RAZEM 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.