Malowanie jajek z dziećmi

Autor

Kinga Petrus

Zbliżają się Święta,  szykujemy ozdoby Wielkanocne i wiosenne. Sadzimy rzeżuchę, na stole, w wazonie,  stoją żonkile i krokusy. Warto zastanowić się nad przygotowaniem koszyka Wielkanocnego i jajek, które do niego włożymy.

 

malowanie_jajek_9

 

Malowanie pisanek jest nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych, może być doskonałą okazją do spędzenia czasu z naszymi dziećmi. Dla nich to fajna zabawa, podczas której pokażą swój plastyczny talent, a dla nas radość, gdy widzimy jak szczęśliwe są nasze dzieci.

W weekend zaprosiliśmy do nas znajomych, którzy mają swoje małe pociechy. Jako, że sama póki co ich nie posiadam, zorganizowałam atrakcję dla dzieci znajomych.

Przygotowałam białe i kolorowe jajka ugotowane na twardo:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Były też jajka ze styropianu:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dla młodszych dzieci, które nie radziły sobie z trzymaniem jajka, przygotowałam wydrukowane na kartce pisanki, które należało pokolorować.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jajka możemy malować farbkami, naklejać na nie kawałki kolorowego papieru. Możemy zanużać pisanki w kleju i obtaczać je w koralikach lub w brokacie. Ile osób tyle pomysłów, ważne by była dobra zabawa i  szczęsliwe dzieci.

Przygotowane prze ze mnie jajka dzieci miały malować mazakami i kredkami. Flamastry przeznaczone są dla dzieci, mają zmywalny tusz, który możemy wyprać z ubrań. Mazaki posiadają również trwałą końcówkę, która nie wciska się do środka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Czy z każdym dzieckiem możemy malować jajka? Okazuje się, na poniższym przykładzie, że z każdym. Czy ma rok, czy trzy lata, a nawet pięć, zabawa jest zawsze, tylko umiejętności dziecka są inne. Czasem potrzebna jest pomoc rodziców.

Pierwsza mała gwiazda o imieniu Ula, która miesiąc temu skończyła roczek potrzebowała pomocy rodziców.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kredki w rączce trzymała doskonale, ale jest za mała na to, by pokolorować obrazek. Ciekawiło ją wszystko dookoła, poznawała nowe dzieci. Myślę, że mimo wszystko bawiła się doskonale, a za rok lub dwa pokaże wszystkim jak udekorować pisankę.

 

malowanie jajek wielkanocnych z dziećmi

 

Mój chrześniak Kamil kończy w tym roku 3 lata. Mały spryciarz chwycił ugotowane na twardo jajko. Stwierdził, że pisanka na kartce to dla niego zbyt proste zadanie 🙂 Grube flamastry marki Paper Mate, były idealne dla jego małych rączek.

 

malowanie jajek wielkanocnych z dziećmi

 

Maja w tym roku kończy 6 lat i idzie do szkoły. Na tym etapie radziła sobie zarówno z kolorowanką jak i pisankami. Jej jajka były idealne i podobały się wszystkim.

 

malowanie_jajek_6

 

malowanie jajek wielkanocnych z dziećmi

 

Dzień był udany, a dzieci szczęśliwe. Uważam, że warto poświęcić jedno popołudnie i spędzić je na przygotowaniu świątecznych pisanek. Zaangażujcie do tego całą rodzinę, niech maluje również mama i tata. Możecie zaprosić również dziadków albo zróbcie tak jak zrobiłam to ja – zaproście koleżanki i kolegów Waszych pociech.

Jak Wy przygotowujecie Świąteczne pisanki? Czy robicie to razem z dziećmi?

 

Wpis powstał w ramach współpracy z serwisem:

 

Atakto.pl - wyposażenie biuro
 

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

  1. Karolina pisze:

    Super !! Ja też chcę z dziećmi malować w Wielką Sobotę, potem w planach było szukanie jajek w ogródku, ale chyba pogoda nam na to w tym roku nie pozwoli…

  2. Karolina pisze:

    Super !! Ja też chcę z dziećmi malować w Wielką Sobotę, potem w planach było szukanie jajek w ogródku, ale chyba pogoda nam na to w tym roku nie pozwoli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem