Jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

Pokój Ani bardzo się Wam spodobał. Dzisiaj pokażę Wam jak zrobiłam baletnice, które wiszą w pokoju Ani.

Najpierw musiałam znaleźć odpowiednią grafikę baletnicy. Inspiracji szukałam na stronie pinterest.com, a link do grafik znajdziecie TUTAJ.

 

 

Upewnijcie się, że zdjęcie, które wybierzecie jest darmowe, bo większość powyższych grafik jest do kupienia w sklepie i linki do nich znajdują się na portalu pinterest.com.

 

DRUKOWANIE ODPOWIEDNIEJ WIELKOŚCI GRAFIKI

 

Jeśli niewiele masz wspólnego z programami graficznymi, to pokażę Ci najłatwiejszy sposób na to, by dopasować grafikę do wymaganego rozmiaru.

Po ściągnięciu grafiki na komputer otworzyłam Worda, wkleiłam grafikę i dopasowałam ją do całej strony. Zależało mi by, baletnica miała rozmiar A4, bo jest to maksymalny rozmiar jaki drukuje moja drukarka.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Baletnicę wydrukowałam na czarnej kartce bloku technicznego i wycięłam. Mam w domu ploter Brother Scanncut i to on wykonał za mnie tę robotę, ale możecie użyć nożyczek i ręcznie wyciąć grafikę.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Niestety miałam różne odcienie czarnego papieru i aby zrównoważyć kolor użyłam czarnej farby w sprayu, która została mi z poprzednich projektów DIY.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

JAK WYKONAĆ SPÓDNICZKĘ TIULOWĄ BALETNICY

 

Spódniczkę dla baletnicy wykonałam z tiulu, tego samego z którego kiedyś wykonałam Pompony z tiulu. Wystarczyła igła z nitką i zrobiłam w kilkanaście minut jedną spódniczkę. Przykleiłam ją klejem na gorąco. Nie potrzebujecie umiejętności krawieckich, by zrobić takie spódniczki.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Zrobiłam 3 warstwy sukienki, by lepiej się prezentowała. Efekt mnie zachwycił i jestem zadowolona z tego, co zrobiłam.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Baletnice oraz inne ozdoby przykleiłam do  ściany plastrami montażowymi TESA i rzepami Command które w każdym momencie można bez problemu odkleić od ściany.

Przygotowanie dekoracji do pokoju Ani naprawdę nie zajęło mi zbyt dużo czasu. Miałam satysfakcję z tego, że zrobiłam sama, a Ania do dnia dzisiejszego mówi, że to ja zrobiłam dla niej takie ładne ozdoby i pomalowałam jej pokój.

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Mam nadzieje, że podobają się Wam moje dekoracje i spróbujecie wykonać podobne dla swoich dzieci. To tylko inspiracja – nie każda dziewczynka lubi baletnice 🙂

 

jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki

 

Wykonujecie samodzielne dekoracje do pokoi Waszych dzieci? Pochwalcie się zdjęciami w komentarzu lub wyślijcie je do mnie na maila 🙂

2 odpowiedzi na “Jak zrobić baletnicę do pokoju dziewczynki”

  1. Przepiękne! Ja jeszcze nie mam dzieci i na razie nie planuję, więc niestety nie mam się czym pochwalić, ale w przyszłości na pewno podeślę coś na maila! Haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.