Jak naprawić zniszczony przez pranie napis na t-shircie

Mam tę koszulkę od zeszłego roku. Kupiłam ją w sklepie Mango, który bardzo lubię i większość ubrań, które posiadam jest dobrej jakości. Miałam nadzieję, że napis na tej koszulce jest bardziej trwały. Okazało się jednak, że po dwóch praniach napis wygląda tak:

 

tshirtsharpiemarker_5

 

tshirtsharpiemarker_3

 

Przestałam w niej chodzić, gdyż było mi wstyd, ale nie potrafiłam jej wyrzucić. Chyba szukałam metody na to, by ją „uratować” 🙂

Niedawno na Pintereście natknęłam się na markery Sharpie. Możecie o nich przeczytać na stronie dystrybutora-> KLIKSą to markery do malowania ubrań, tkanin, które nie zmywają się podczas prania.

 

tshirtsharpiemarker_7

 

I właśnie tego markera Sharpie użyłam do naprawy mojej koszulki. Kupiłam go na portalu aukcyjnym, cena z przesyłką wyniosła mnie niecałe 6 zł.

 

tshirtsharpiemarker_15

 

Od czego zacząć? Na początek użyłam golarki do ubrań, aby pozbyć się zbędnych zmechaceń.

 

tshirtsharpiemarker_6

 

 

Następnie zabrałam się do kolorowania napisu. Byłam bardzo ciekawa efektu. Szczerze mówiąc nigdy nie korzystałam z markerów, którymi można pisac po tkaninie.

Zanim zaczęłam pracę, pod koszulkę włożyłam gazetę, aby zapobiec przedostania się tuszu na jej tył. Pierwsze efekty oceńcie sami:

 

tshirtsharpiemarker_8

tshirtsharpiemarker_9

 

Byłam zachwycona efektem i kontynuowałam dalszą pracę.

 

tshirtsharpiemarker_10

tshirtsharpiemarker_11

tshirtsharpiemarker_12

tshirtsharpiemarker_13

tshirtsharpiemarker_14

 

Po skończonej pracy trzeba było dopracować fragmenty napisu. Zobaczyć, gdzie brzegi były niedokładnie pokryte tuszem. Były też miejsca, które były słabiej pokolorowane (zobaczycie to na zdjęciach). Efekt mnie zadowolił i podsunął inne pomysły na wykorzystanie markerów. Już niedługo pokażę Wam na blogu.

Ktoś powie – po co to robić? Przecież można kupić nową koszulkę. Cena koszulek nie jest wysoka.

Dla mnie to nie problem kupić nową koszulkę. Ale w tym projekcie nie o to chodzi. Chcę Wam pokazać jak można odnowić ulubioną część garderoby. Dodatkowo mam nadzieję, że zainspiruję Was do stworzenia własnych projektów z markerami. Dodam też, że dostępne są też w innych kolorach.

Jak Wam się podoba efekt końcowy?

 

tshirtsharpiemarker_5-tile

 

Zobaczcie krótkie filmiki:

 

 

 

Wpis powstał w ramach współpracy z serwisem:

atakto

10 odpowiedzi na “Jak naprawić zniszczony przez pranie napis na t-shircie”

  1. Efekt końcowy bardzo dobry, ja bym użyła farb do ubrań i cienkiego pędzelka ale Ty wybrałaś o wiele łatwiejszy sposób 🙂

  2. Efekt końcowy bardzo dobry, ja bym użyła farb do ubrań i cienkiego pędzelka ale Ty wybrałaś o wiele łatwiejszy sposób 🙂

  3. Agnieszka Szczurek pisze:

    Genialne ! 🙂

  4. Agnieszka Ufnal pisze:

    Genialne ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.