Jak i kiedy czyścić stół – metoda II

Autor

Kinga Petrus

Stół jest bardzo ważnym meblem w każdym domu. Spędzamy przy nim dużo czasu, począwszy od rana, gdy jemy śniadanie, później spożywając obiad i pod koniec dnia kolację.

Stół powinien być czysty, dlatego też czyścimy go zawsze po spożywanym posiłku.

Rok temu pisałam jak czyścić stół drewniany – możecie przeczytać o tym TUTAJ . Dzisiaj zobrazuję Wam jak to robię i jakich środków używam.

Czyszczę stół po każdym posiłku, ale raz w tygodniu robię to bardzo dokładnie, zdejmując ze stołu wszelkiego rodzaju ozdoby, wazony, miski na owoce itp i stosując odpowiednie środki konserwujące. Wygląda to tak:

Gdy zdejmę wszystko ze stołu, strzepuję z podkładek okruszki jedzenia:

Do sprzątania w kuchni (i nie tylko)używam ręczników papierowych lub ściereczek w rolce:

Po lewej stronie znajdują się ręczniki papierowe, które kupimy już za 2zł. W środku to ściereczki z Biedronki – 50szt kosztuje 7zł i można ich używać wielokrotnie. Te różowe kupiłam w Aldi także za 7zł i można je wykorzystywać wielokrotnie, nawet prać w pralce.

Zbieram okruszki ze stołu wilgotną szmatką.

Do stołu można używać oliwki lub gotowych środków. Ja używam mleczka takiego jak widzicie poniżej. Nie jest to reklama więc zakryłam nazwę firmy. Jeśli chcecie wiedzieć jaka to firma to pytajcie w komentarzach.

Stół, po użyciu mleczka, należy wypolerować. Mleczko nie zostawia smug i bardzo ładnie pachnie.

Potem można już tylko położyć obrus i pięknie udekorować stół. Poniżej tylko początek moich dekoracji, bo spieszyłam się na przyjście gości i nie zrobiłam więcej zdjęć.

Dzisiaj mój stół wygląda tak:

Niedługo napiszę o moich jesiennych dekoracjach i może pokaże Wam, jak prosto przygotować kilka z nich samemu.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

6 Responses

 1. Angelina pisze:

  Piękne dekoracje 🙂

 2. Alena pisze:

  Tak po każdym posiłku to nie wycieram- bo jak mam nabrudzić talerzem z zupą np. Ze stołu drewnianego w jadalni rzadko korzystam (nie chcę się nosić talerzy:D) w kuchni mam prosty w pielęgnacji- ścieram mokrą ściereczką z mikrofibry, używam też środka frosch z sodą.Poprzedni post nie chce się otwierać, gdy daję- read more otwiera się nowe okno z komunikatem, że szukana strona nie istnieje.

  1. Kinga B. pisze:

   Ja napisałam, że tak sprzątam raz w tygodniu bo mam pełno rzeczy na stole 🙂 Te różowe ściereczki są z mikrofibry i są bardzo fajne, białe są bawełniane i również dobrze się spisują. Link już poprawiłam, dziekuję za zwrócenie uwagi 🙂

 3. Anonymous pisze:

  Firma Gold Drop 🙂

 4. Anonymous pisze:

  Moe denerwują cię te liście w codziennym użytkowaniu stołu ? 🙂

  1. Kinga B. pisze:

   Nie rozumiem pytania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem