DIY: Świąteczna świeczka z laskami cynamonu

Autor

Kinga Petrus

Bardzo lubię Święta i czekam na nie z utęsknieniem. W tym roku będę nietypowe, wyjątkowe, bo właśnie w tym okresie przyjdzie na świat moja córka. Jest rok 2015, kiedy piszę ten wpis 🙂

Pomimo braku już sił spowodowanego ciążą, staram się dekorować dom, tak by czuć było klimat zbliżających się Świąt.

Tym razem przygotowałam świeczki z laskami cynamonu. Pod wpływem ciepła wydobywa się ich zapach, a to właśnie m.in. cynamon kojarzy nam się ze Świętami.

Zrobienie świeczek jest bardzo proste. Wszystkie potrzebne produkty kupimy w sklepie. Laski cynamonu dostępne są w sklepie cały rok, ale najczęściej można je kupić właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Do ich przygotowania potrzebujemy:

 • laski cynamonu,
 • białe świeczki,
 • klej na ciepło,
 • sznurek opcjonalnie do przewiązania świeczki

 

 

Laski cynamonu przyklejamy gorącym klejem do świeczki. Należy uważać, bo klej jest gorący. Pamiętajcie, by nie pozwalać małym dzieciom korzystać z gorącego kleju. Musi być zawsze osobna dorosła obok, a najlepiej jeśli to ona wykona tę czynność.

Całość, po ostygnięciu kleju, przewiązujemy sznurkiem i gotowe. Możemy również użyć kolorowej wstążki. Przygotowanie jednej świeczki zajęło mi 5 minut :). Prawda, że proste?

 

 

Za każdym razem, gdy palę świeczki z laskami cynamonu, po całym domu roznosi się przepiękny zapach. Czuć zbliżające się Święta. To tylko jeden z elementów dekoracyjnych w moim domu i jeden z wielu przygotowanych własnoręcznie.

Takie przedmioty cieszą jeszcze bardziej, gdy mamy świadomość, że są przygotowane przez nas samych lub z udziałem najbliższych. Pamiętajcie, że może to być dobry moment, by spędzić kreatywnie czas np. z Waszymi dziećmi. Mam nadzieję, że w przyszłości Ania będzie ze mną przygotowywała ozdoby świąteczne, a pomysłów mam mnóstwo 🙂

 

świąteczna świeczka z laskami cynamonu

 

A Wy przygotowaliście jakieś ozdoby Świąteczne w tym roku, czy kupujecie gotowe? 🙂

Możecie pochwalić się wklejając zdjęcie w komentarzu będzie mi bardzo miło, a przy okazji może niektóre Wasze pomysły mnie zainspirują do wykonania innych ozdób do domu.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

 1. Ewa Mat pisze:

  Bardzo fajny pomysl na świeczkę świąteczną 🙂

   1. Ewa Mat pisze:

    🙂

 2. Ewa Mat pisze:

  Bardzo fajny pomysl na świeczkę świąteczną 🙂

  1. Kinga pisze:

   Dziękuję 🙂

 3. Gaja pisze:

  Ale świetny pomysł z tym zapachem, akurat w Lidlu pełno cynamonu w laskach 🙂 To naprawdę bedą wyjątkowe święta, powodzenia życzę!

  1. Dziękuję Ci bardzo 🙂 Będą wyjątkowe i to bardzo. Już nie możemy doczekać się na małą 🙂
   A laski cynamonu też kupiłam w Lidlu 🙂

 4. Gaja pisze:

  Ale świetny pomysł z tym zapachem, akurat w Lidlu pełno cynamonu w laskach 🙂 To naprawdę bedą wyjątkowe święta, powodzenia życzę!

  1. Kinga pisze:

   Dziękuję Ci bardzo 🙂 Będą wyjątkowe i to bardzo. Już nie możemy doczekać się na małą 🙂
   A laski cynamonu też kupiłam w Lidlu 🙂

 5. Ewa Mat pisze:

  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem