DIY Choinka ze sznurka

W tym roku postanowiłam zrobić nowe świąteczne ozdoby do domu. Poza tym na blogu już dawno nie było żadnego DIY, a często o nie pytacie.

Kolejna rzecz, która mnie zmotywowała, to Jarmark Świąteczny, w którym bierze udział przedszkole mojej Ani. Przekażę kilka ozdób na ten cel, a część z nich zostawię w domu.

Dzisiaj pokażę Wam jak niewielkim kosztem wykonać bardzo ładną ozdobę, którą po udekorowaniu wygląda jak ze sklepu. Inspirację znalazłam na Pintereście, tylko dekoracje zrobiłam po swojemu. Mowa o choince ze sznurka, której wykonanie nie zajmie Wam zbyt dużo czasu.

Do wykonania choinki ze sznurka potrzebne będą:

 • sznurek
 • klej wikol
 • folię spożywczą
 • nożyczki
 • miseczka
 • woda
 • nożyczki
 • klej na gorąco do przyklejania ozdób
 • stożek ze styropianu

diy choinka ze sznurka

Stożek ze styropianu można kupić na giełdzie kwiatowej lub w sklepach „po 4 zł”. Można też zrobić taki stożek z grubego kartonu.

JAK ZROBIĆ CHOINKĘ ZE SZNURKA

Stożek zawijamy w folię spożywczą, by go nie pobrudzić i wykorzystać ponownie.

Do miski nalewamy odrobinę kleju i tyle samo wody, następnie dokładnie mieszamy.

diy choinka ze sznurka

Mokry od kleju sznurek nawijamy na stożek. Należy pamiętać, by na dole stożka – podstawie choinki – nawinąć więcej sznurka. Dół musi być na tyle stabilny, by utrzymać całą choinkę.

Jeśli w niektórych miejscach sznurek nie jest dostatecznie nasączony klejem, możecie pomóc sobie pędzelkiem i uzupełnić te braki.

Gotową choinkę zostawiamy do wyschnięcia na ok. 12 godzin. Po tym czasie ściągamy folię ze sznurkiem i bardzo powoli, by nie uszkodzić choinki, zrywamy folię.

DEKOROWANIE CHOINKI ZE SZNURKA

Gotową choinkę możecie udekorować w dowolny sposób. Ja użyłam złotej farby i śniegu w sprayu, by choinka była bardziej biała.

Miałam też w domu różne koraliki i naklejki – wykorzystałam je do dekoracji choinek. Tak wygląda efekt końcowy.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was i sami wykonacie ozdoby świąteczne do swoich domów. Pochwalcie się swoimi w komentarzu, na Facebooku lub prześlijcie je do mnie na maila.

Jedna odpowiedź do “DIY Choinka ze sznurka”

 1. Agnieszka pisze:

  Pomysł ciekawy. Mnie osobiście samodzielnie wykonane ozdoby świateczne sprawiają większą radość niż te kupione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.