DIY Choinka ze sznurka

W tym roku postanowiłam zrobić nowe świąteczne ozdoby do domu. Poza tym na blogu już dawno nie było żadnego DIY, a często o nie pytacie.

Kolejna rzecz, która mnie zmotywowała, to Jarmark Świąteczny, w którym bierze udział przedszkole mojej Ani. Przekażę kilka ozdób na ten cel, a część z nich zostawię w domu.

Dzisiaj pokażę Wam jak niewielkim kosztem wykonać bardzo ładną ozdobę, którą po udekorowaniu wygląda jak ze sklepu. Inspirację znalazłam na Pintereście, tylko dekoracje zrobiłam po swojemu. Mowa o choince ze sznurka, której wykonanie nie zajmie Wam zbyt dużo czasu.

Do wykonania choinki ze sznurka potrzebne będą:

 • sznurek
 • klej wikol
 • folię spożywczą
 • nożyczki
 • miseczka
 • woda
 • nożyczki
 • klej na gorąco do przyklejania ozdób
 • stożek ze styropianu

diy choinka ze sznurka

Stożek ze styropianu można kupić na giełdzie kwiatowej lub w sklepach „po 4 zł”. Można też zrobić taki stożek z grubego kartonu.

JAK ZROBIĆ CHOINKĘ ZE SZNURKA

Stożek zawijamy w folię spożywczą, by go nie pobrudzić i wykorzystać ponownie.

Do miski nalewamy odrobinę kleju i tyle samo wody, następnie dokładnie mieszamy.

diy choinka ze sznurka

Mokry od kleju sznurek nawijamy na stożek. Należy pamiętać, by na dole stożka – podstawie choinki – nawinąć więcej sznurka. Dół musi być na tyle stabilny, by utrzymać całą choinkę.

Jeśli w niektórych miejscach sznurek nie jest dostatecznie nasączony klejem, możecie pomóc sobie pędzelkiem i uzupełnić te braki.

Gotową choinkę zostawiamy do wyschnięcia na ok. 12 godzin. Po tym czasie ściągamy folię ze sznurkiem i bardzo powoli, by nie uszkodzić choinki, zrywamy folię.

DEKOROWANIE CHOINKI ZE SZNURKA

Gotową choinkę możecie udekorować w dowolny sposób. Ja użyłam złotej farby i śniegu w sprayu, by choinka była bardziej biała.

Miałam też w domu różne koraliki i naklejki – wykorzystałam je do dekoracji choinek. Tak wygląda efekt końcowy.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was i sami wykonacie ozdoby świąteczne do swoich domów. Pochwalcie się swoimi w komentarzu, na Facebooku lub prześlijcie je do mnie na maila.

Jedna odpowiedź do “DIY Choinka ze sznurka”

 1. Agnieszka pisze:

  Pomysł ciekawy. Mnie osobiście samodzielnie wykonane ozdoby świateczne sprawiają większą radość niż te kupione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.