Być egoistką w pozytywnym znaczeniu? – czy tak się da i co to znaczy?

Autor

Kinga Petrus

Każda z nas chce być perfekcyjna panią  domu, matką , żoną, pracownicą, szefową itp. Wcielając się w te role każdego dnia, pomagamy innym, poświęcamy się dla innych, często zapominając o sobie.
Czy też tak macie, że brakuje Wam czasu na własne przyjemności? Czy chciałybyście nauczyć się bycia egoistką w pozytywnym tego słowa znaczeniu i bez wyrzutów sumienia (że kogoś przez to zaniedbujemy) cieszyć się życiem?

Według Dagmary Skalskiej, z Projektu Egoistki, pozytywny egoizm to taka postawa, w której świadomie stawiamy siebie w centrum swojego świata i to wcale nie oznacza, że odcinamy się od innych i popadamy w narcystyczne samouwielbienie. Chodzi o to, by poświęcać sobie co najmniej taką samą uwagę, jak naszym najbliższym. O traktowanie siebie jak swojej najlepszej przyjaciółki. O wymaganie od siebie tyle samo, co od niej. 

Po przeczytaniu informacji na stronie Projektu, po wysłuchaniu wywiadów z twórcami projektu, mogę śmiało powiedzieć, że idea pozytywnego egoizmu to nic innego jak promowanie nowego stylu życia. Życia, w którym Pozytywna Egoistka  to pełna energii, atrakcyjna i silna kobieta.

Czytając ten tekst możecie zadać sobie pytanie: Co z moimi bliskimi? Czy oni na tym nie stracą, gdy ja stanę się Pozytywną Egoistką?

Tomasz Skalski odpowiada: Zdecydowanie zyskają. W swoim otoczeniu będą mieli kogoś z autentyczną mocą, zdecydowanego i pewnego siebie. Kogoś, kto nie ocenia i nie porównuje. Oczywiście stracą Ci, którzy korzystają na naszej słabości…

Brzmi ciekawie? Więcej na temat idei możecie przeczytać na stronie POZYTYWNEJ EGOISTKI. Znajdziecie tam filmy, wywiady z twórcami oraz informacje na temat najbliższych spotkań.

KONKURS

Chciałabym Was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na spotkanie w Katowicach, na którym organizatorzy będą zachęcać Was do odważnego „zajrzenia w głąb siebie”, rozpoznania swoich potrzeb, wartości i pragnień. Jednym słowem do stania się znawczynią siebie, czyli Pozytywną Egoistką.

Po warsztatach organizatorzy zapraszają na porady dermokonsultantek, dietetyków, stylistki, brafiterki. A także do udziału w krótkim wykładzie „mała wielka pielęgnacja według tołpa®” – to nasz tegoroczny Partner Strategiczny. Przygotowaliśmy również prezenty dla Uczestników – kosmetyki, pyszne soczki pomidorowe (z naszą autorską etykietą!), a także podstawki pod kubki z drewna pochodzącego z ekologicznych upraw.Aby wygrać zaproszenia wystarczy napisać kilka słów na temat: Co chciałabyś zmienić w swoim życiu?

Odpowiedzi należy przesłać na adres: perfekcyjnapanidomu[at]gmail.com,
w temacie napiszcie “Pozytywna Egoistka”, w treści maila oprócz odpowiedzi proszę napiszcie z jakiego miasta jesteście.

Biorąc udział w konkursie akceptujecie Regulamin

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

One Response

  1. Anonymous pisze:

    Dlaczego takie spotkania odbywają się tylko Katowice Warszawa itd.moze czas zmienić miejcse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem