5 Oskarowych scen sprzątania

Już w ten weekend dowiemy się, które filmy zostaną wyróżnione Nagrodą Akademii Filmowej, znaną bardziej jako Oscar, i tym samym zapiszą się w historii kina i rozrywki.

Zazwyczaj najbardziej zapamiętywane w filmach są sceny pocałunków, pościgów lub porachunków gangsterskich, jednak wiele z nich w dużej mierze prezentuje z pozoru nieciekawe codzienne czynności, które przedstawione są w wyjątkowy sposób. Poniżej przedstawię Wam 5 scen sprzątania w oscarowych ( nie tylko tegorocznych) filmach.1. WALL-E  – ta scena to dowód na to, że sprzątając możemy zaleźć wiele interesujących przedmiotów, o których zapomnieliśmy lub byliśmy przekonani, że zostały stracone na zawsze – robocikowi udało się nawet odzyskać Ziemię dla ludzkości. Film nagrodzono Oscarem za najlepszy długometrażowy film animowany w 2009.

 


2. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków – to dowód na to, że nawet najbardziej pracowitym dbającym o czystość czasem potrzebna jest pomoc…Film otrzymał Oscara w 1939 roku.3. Pani Doubtfire –  historia ojca, który przebiera się za kobietą, by pracować  jako gosposia w domu byłej żony, aby spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Oto Robin Willimas w niezapomnianej scenie sprzątania! Film wyróżniony Oscarem za najlepszą charakteryzację w 1994 roku.  
 
 
4. Zaczarowana – ta piosenka w wykonaniu Amy Adams otrzymała nominację do Oscara w 2008 roku i jest świetnym przykładem na to, jak śpiewanie ułatwia domowe obowiązki. W tym roku Amy ma szansę na nagrodę dla najlepszej aktorki za udział w filmie „American Hustle”.
 
 
5. American Hustle – film ma szansę zdobyć Oscara aż w 10 kategoriach. Jennifer Lawrence świetnie pokazuje, że czasami włączając muzykę do sprzątania możemy dać się ponieść…

Z filmów nominowanych w tym roku, widziałam tylko dwa: Grawitację i Wilka z Wall Street. Chciałabym, aby Leonardo DiCaprio w końcu dostał Oscara – uważam, że mu się należy.
A Wam, który, z nominowanych do Oscara, film podoba się najbardziej?
* post powstał dzięki Mapa Spontex Polska, nadesłany przez Brandscope.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.