Mogę zaryzykować stwierdzeniem, że każdy z nas ma w domu ręczniki papierowe. Ułatwiają nam prace domowe oraz przydają się w najbardziej niespodziewanym momencie, do szybkiego posprzątania.
Prawda jest taka, że najczęściej używamy ich w kuchni, ale ja pokażę Wam też inne jego zastosowania.
KUCHNIA
1. Mycie tostera
Mycie tostera przy pomocy ręczników papierowych, to moja metoda na walkę z przypalonymi resztkami, które zostały podczas robienia tostów. Nie włożymy całego tostera do zmywarki ani do zlewu, nie umyjemy go pod bieżącą wodą, gdyż doprowadzone są do niego kable. Z pomocą posłużą nam ręczniki papierowe.
Do czyszczenia urządzeń, które mają kontakt z żywnością, powinniśmy używać takich ręczników, które mają atest Państwowego Zakładu Higieny. Wszystkie ręczniki Foxy posiadają taki atest, dlatego też możemy ich bez problemu używać w kuchni.
Używamy dwóch listków ręczników papierowych, które układamy wewnątrz tostera. Papier spryskujemy wodą. Następnie toster zamykamy i zostawiamy na godzinę lub dwie. Po tym czasie, przecieramy brud listkami ręcznika papierowego i gotowe.
2. Filtr do kawy
Zdarza się, że zabraknie nam w domu filtrów do kawy. Nie musimy od razu jechać do sklepu po tę jedną rzecz. Wystarczy, że w domu mamy ręczniki papierowe. Jeden listek doskonale wchłonie wilgoć i pomoże przygotować nam nasz ulubiony napój.
3. Czyszczenie uchwytu filtra pod ciśnieniem
Parę dni temu zamieniliśmy nasz przelewowy ekspres do kawy na ciśnieniowy. Kawa jest smaczniejsza, ale minus jest taki, że mamy więcej problemu z czyszczeniem go.
Należy pamiętać, aby fusy kawy wyrzucać do kosza, nie do toalety i nie spłukiwać ich pod bieżącą wodą do zlewu. Zaschnięte fusy kawy, tworzą twardy kamień i zapychają nasze rury. Do pozbycia się kawy użyjmy ręczników papierowych, następnie umyjmy uchwyt pod bieżącą wodą.
4. Nie niszcz garnków ani talerzy
Jeśli kładziemy talerz na talerzu to istnieje ryzyko, że się porysują. To samo tyczy się garnków i patelni. Aby temu zapobiec przełóż je ręcznikami papierowymi.
Zwróćcie uwagę na nadruk na ręcznikach papierowych Foxy. Ładny, zielony, może być dodatkową dekoracją w kuchni.
5. Redukcja tłuszczu z potraw
Ręczniki kuchenne doskonale redukują tłuszcz ze smażonych potraw. Po smażeniu ryb albo kotletów na głębokim oleju, połóżmy je na chwilę na ręczniku papierowym – wchłonie nadmiar tłuszczu, a potrawa będzie zdrowsza.
Idealnie nadadzą się do tego ręczniki Foxy Cartapaglia. Cartapaglia po włosku znaczy słoma, to jedyny na rynku ręcznik w takim kolorze. Jest wyjątkowo chłonna i wytrzymała. Dwie rolki odpowiadają 3 rolkom standardowego ręcznika, który kupujemy w sklepie.
6. Mrożenie chleba
Często zdarza się, że mrożę chleb. Bywa tak przed weekendem, kiedy zużywam więcej chleba. Jednak dzielę go na części i mrożę, by dłużej zachował swoją świeżość. Zanim wkładam go do zamrażalnika, wyciągam z folii i owijam w papierowy ręcznik. Po rozmrożeniu ręcznik papierowy wchłonie wilgoć, a chleb będzie świeży.
7. Świeżość warzyw
Ta metoda była mi znana, ale nigdy z niej nie korzystałam, aż do zeszłego roku, kiedy to przekonałam się o jej działaniu. Owijam warzywa w ręcznik papierowy i umieszczam w szufladzie w dolnej części lodówki. Dzięki temu zachowują dłużej swoją świeżość, a wilgoć jest wchłaniana przez ręcznik.
8. Schładzanie napojów
Zdarzyło Wam się mieć niezapowiedzianych gości? A może kupiliście napoje i zapomnieliście włożyć je do lodówki, a następnego dnia na termometrze było 30 stopni? Schładzanie napojów trwa długo, ale nie musi tyle trwać, jeśli użyjemy ręczników papierowych. Wystarczy jeden listek, w który owijamy butelkę. Spryskujemy wodą i wkładamy na 510 minut do zamrażalnika. Ta metoda przyspiesza schładzanie naszego napoju. Po 10 minutach butelka była zmrożona, a napój zimy. Świetna metoda, spróbujcie!
9. Czyszczenie mikrofalówki
Jeśli talerz w mikrofalówce jest przypalony lub są na nim zaschnięte resztki jedzenia to jest na to sposób. Wystarczy położyć na talerzu ręcznik papierowy i spryskać go wodą. Można dodać kilka kropli cytryny. Włączamy mikrofalówkę na minutę. Woda zmiękczy brud, a para dodatkowo nawilży ścianki mikrofalówki. Jak widzicie na zdjęciu jedzenie w niej przygotowywane pryskało na ścianki. Taka metoda pozwoli Wam poradzić sobie z brudem. Po minucie wystarczy tylko przetrzeć talerz i ściany mikrofalówki i znowu będzie czysta.
10. Walka z kurzem
Jeśli macie w kuchni wiszące szafki to połóżcie na nich ręczniki papierowe. Wchłoną unoszący się tłuszcz i kurz. Po jakimś czasie wystarczy wymienić ręczniki na nowe i przetrzeć szafki wilgotnymi ręcznikami.
11. Kosz na śmieci
Zdarza się, że worek ze śmieciami przedziurawi się i na dno wylewają się resztki jedzenia. By usprawnić sobie mycie kosza, połóżmy na jego dnie jeden lub dwa listki ręczników papierowych. Wchłoną brud i łatwiej będzie nam domyć kosz.
12. Tłuszcz z patelni
Pamiętaj, że zanim włożysz patelnię do zmywarki lub zaczniesz ją myć, usuń z niej tłuszcz. Dużą jego ilość zlewam do woreczka śniadaniowego, a resztę ścieram ręcznikami papierowymi. Tłuszcz zatyka nasze rury, dlatego nie powinien się do nich dostawać.
13. Dekoracja kuchenna
Kto powiedział, że ręcznik papierowy nie może być dekoracją? Idealnie nadaje się do tego rolka Cartapaglia, która jest w kolorze słomy. Dodatkowo posiada nadruk, który idealnie komponuje się z wnętrzem kuchni.
ŁAZIENKA
14. Suszenie włosów
Ręczniki papierowe są bardzo chłonne. Można użyć ich do suszenia włosów, wchłoną nadmiar wody zanim użyjesz suszarki do włosów. Niektórzy mówią, że delikatniejsza tekstura ręcznika papierowego nie niszczy włosów tak bardzo jak tradycyjny ręcznik kąpielowy.
15. Dbanie o prysznic
Trzymaj ręczniki papierowe blisko prysznica, najlepiej w szafce pod umywalką. Po każdej kąpieli użyj ściągaczki wody, a następnie przetrzyj kabinę ręcznikiem papierowym do sucha. Dzięki temu kabina będzie zawsze czysta i unikniemy osadzania się mydła i kamienia, które później trudno usunąć.
Foxy Mega to idealny format pozwalający na rzadszą wymianę rolki i oszczędzający miejsce w domu, ponieważ 1 rolka Mega to 2 rolki ręcznika standardowego.
16. Domowy odświeżacz powietrza i dekoracja
Jeśli do sprzątania łazienki używasz ręcznika papierowego i trzymasz go w widocznym miejscu, użyj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego na rolkę ręcznika papierowego. Stworzysz naturalny odświeżacz powietrza, a ręcznik nie straci swoich właściwości. Ręczniki papierowe Foxy mogą być też formą dekoracji ze względu na nadruk, kolor całego ręcznika. Jeśli ktoś lubi czystą biel to proponuję śnieżnobiałe ręczniki Foxy Asso
17. Kamień z kranu
Jeśli nie myjemy naszych baterii łazienkowych i kuchennych regularnie, to po jakimś czasie osadzi się na nich kamień. By łatwo sobie z nim poradzić możemy użyć ręczników, które namoczymy octem. Przyłóż ręcznik do miejsca z kamieniem, zostaw na kilka godzin, a najlepiej na całą noc, a następnie umyj.
18. Codzienna pielęgnacja
Jeśli mamy problemy z cerą możemy użyć ręczników papierowych do codziennej pielęgnacji. Po każdym umyciu twarzy ręcznik wyrzucamy do kosza. Jest to o wiele bardziej higieniczne od zwykłego ręcznika, którego nie zmieniamy codziennie.
SALON
19. Zalana książka lub gazeta
Zdarza nam się, przez chwilę nieuwagi, wylać coś na gazetę lub książkę. Aby szybciej ją wysuszyć użyj ręczników papierowych. Są chłonne i poradzą sobie z wilgocią. Przełóż zalane kartki papieru ręcznikami, zmieniaj je co jakiś czas, a książka lub gazeta będą znowu do użytku.
20. Plama z wosku
Jeśli zdarzy Ci się plama z wosku na dywanie, ale nie tylko, użyj do jej usunięcia ręcznika papierowego i żelazka. Połóż ręcznik papierowy na plamie, przeprasuj ręcznikiem. Wosk zamieni się w ciecz i zostanie całkowicie wchłonięty przez ręcznik.
21. Przechowywanie świec
Długie świece przechowujmy zawinięte w ręczniki papierowe. Tak zwinięte włóż je do papierowej rolki, która zostanie po zużytych ręcznikach.
22. Mycie kominka
Do mycia kominka używam tylko ręczników papierowych i popiołu z jego dnia. Ręczniki Foxy są grube i doskonale radzą sobie z tarciem o szybę. Nie rwą się tak jak zwykłe ręczniki, które kupimy w sklepie.
23. Pakowanie ozdób świątecznych
Do Świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale dzisiaj przechodząc koło kartonu z ozdobami przypomniało mi się, że używam ich do pakowania bombek i innych kruchych ozdób. Wystarczy zawinąć każdą rzecz w listek ręcznika papierowego, a zapobiegniemy ich porysowaniu i zniszczeniu.
Ręczniki papierowe wykorzystujemy do sprzątania – mycia okien, luster, kabiny prysznicowej oraz toalety. O tym nie trzeba nikomu mówić. Na sam koniec zostawiłam Wam moje ulubione wykorzystanie ręczników papierowych, również związane ze sprzątaniem i… niespodzianka na samym końcu – zupełnie nowe zastosowanie.
24. Mokre chusteczki do sprzątania
Pamiętacie mój post sprzed paru miesięcy? Cieszył się dużym powodzeniem i miałam od Was wiele zapytań na temat ręczników, które wykorzystuję. Dzisiaj mogę Wam zdradzić, że ręczniki, których używam do wykonania Mokrych chusteczek do sprzątania, to Foxy. Są grube i idealnie nadają się do umieszczenia ich w pudełku.
Do ich wykonania potrzebujemy:
– ręczniki papierowe Foxy,
– szklankę wody,
– ocet, płyn do mycia naczyń, pudełko po chusteczkach dla dzieci
Ręczniki składamy i wkładamy do pudełka. Resztę składników ze sobą mieszamy i wlewamy do pojemnika. Przechylamy go z boku na bok, by płyn równolegle się rozlał.
Chusteczki do sprzątania są gotowe 🙂 Teraz wystarczy wyciągnąć jedną i przetrzeć np. toaletę. Następnie wyrzucić do kosza. Pamiętajcie zużyte ręczniki papierowe wyrzucamy do kosza, a nie do toalety!
Jestem w ciąży i za parę miesięcy przyjdzie na świat nasza córeczka. Ostatnie zastosowanie jest bardzo podobne do poprzedniego, z tym, że wykorzystamy je do pielęgnacji naszego malucha. Stworzymy 25. chusteczki do pielęgnacji skóry małego dziecka.
Chusteczki, które kupujemy w sklepie mogą mieć niekorzystny wpływ na skórę małego dziecka. Mogą ją podrażniać, często zawierają alkohol, który nie powinien być składnikiem produktu, który używamy przy dzieciach.
Do ich wykonania potrzebujemy:
– ręczniki Foxy,
– pudełko po chusteczkach dla dzieci,
– łyżkę oleju kokosowego, ma właściwości antybakteryjne,
– 1 łyżkę płynu do kąpieli dziecka,
– 0,5 litra wody,
Tak jak poprzednio papier wkładamy do pudełka, składniki mieszamy i wlewamy do chusteczek. Tak gotowe chusteczki można spokojnie użyć do delikatnej skóry maluszka.
Znalazłam 25 zastosowań ręczników papierowych. Może Wy wskażecie inne, równie ciekawe?
0 Responses
przy sprzątaniu to podstawa oczywiście. U mnie zawsze jedna rolka w kuchni, jedna w garażu i jeszcze jedna w łazience.
przy sprzątaniu to podstawa oczywiście. U mnie zawsze jedna rolka w kuchni, jedna w garażu i jeszcze jedna w łazience.
Dla mnie obowiązkowo ręczniki papierowe muszą znaleźć się w samochodzie. Przydają się, jak trzeba sprawdzić poziom różnych płynów samochodowych – zamiast brudzić sobie ręce/bluzkę/spodnie lepiej pobrudzić papier :).
Dla mnie obowiązkowo ręczniki papierowe muszą znaleźć się w samochodzie. Przydają się, jak trzeba sprawdzić poziom różnych płynów samochodowych – zamiast brudzić sobie ręce/bluzkę/spodnie lepiej pobrudzić papier :).
nie zdawałam sobie sprawy z tak wielu zastosowań ręcznika papierowego! koniecznie muszę wypróbować.
Bardzo się cieszę 🙂 Pewnie to nie wszystkie zastosowania i jeszcze coś by się znalazło 🙂
nie zdawałam sobie sprawy z tak wielu zastosowań ręcznika papierowego! koniecznie muszę wypróbować.
Bardzo się cieszę 🙂 Pewnie to nie wszystkie zastosowania i jeszcze coś by się znalazło 🙂
Świetne zastosowania, z tym, że w wielu przypadkach można wykorzystać tańszych wielorazowych ścierek :). Jeśli chodzi o dziecko – niezastąpione – zlew i woda. A do osuszania pielucha tetrowa.
Świetne zastosowania, z tym, że w wielu przypadkach można wykorzystać tańszych wielorazowych ścierek :). Jeśli chodzi o dziecko – niezastąpione – zlew i woda. A do osuszania pielucha tetrowa.
Czy ma Pani sposób na składanie ręcznika w pudełku przy tworzeniu chusteczek nawilzajacych dla dzieci,tak aby łatwo było je z niego wyjmowac?
Witaj Kasiu, tu znajdziesz instrukcję 🙂 :
https://perfekcyjnawdomu.pl/diy-mokre-chusteczki-sprzatania/