Roztocza – jak sobie z nimi radzic

Autor

Kinga Petrus

Roztocza kurzu domowego są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Gdy ktoś z naszej rodziny jest alergikiem powinnyśmy szczególnie zwrócić na nie uwagę i zapoznać się z metodami pozbywania się ich z naszego domu.

 

Roztocza to mikroskopijne pajęczaki dla których pożywienie stanowi złuszczony naskórek ludzki i zwierzęcy. Żywią się również grzybami pleśniowymi oraz resztkami organicznymi obecnymi w naszych domach. Najbardziej lubią wylegiwać się w naszej pościeli, bo tam codziennie serwujemy im śniadanie do łóżka w postaci złuszczonego martwego naskórka. Koczują w naszych domach całymi stadami. W jednym gramie kurzu może być ich nawet 80. Samica składa każdego dnia do 4 jaj, z których po miesiącu powstaje dojrzały osobnik. Samce żyją około 100 dni, a samice nawet 150.
Kał roztoczy przykleja się do materiałów chropowatych np. włókien mebli tapicerowanych, dywanów, zasłon i pluszowych zabawek. Największym problemem jest to, że odchody tych pajęczaków są dla niektórych ludzi bardzo alergizujące.
Aby pozbyć się roztoczy z zabawek dzieci, pierz je od czasu do czasu, a jeśli boisz się, że zabawki się zniszczą – włóż je na całą noc do zamrażarki.
Dzisiaj bardzo dużo osób cierpi na alergie. Z badań wynika, że co piąty Polak rodzi się alergikiem. Kiedy masz ciągle katar, zaczerwienione i łzawiące oczy, a objawy nasilają się w nocy i po przebudzeniu to możesz cierpieć na alergię.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem