Porządek w wiatrołapie/przedpokoju – sprzątanie – dzień 2

Autor

Kinga Petrus

Po planowaniu listy prezentów przyszedł czas na porządek w przedpokoju/wiatrołapie.
 

Porządek w tej części domu wiąże się również z przygotowaniem garderoby na nadchodzącą porę roku. U niektórych blogerów, na ich profilach Instagramowych, widziałam dzisiaj, że w północnej części Polski pada już śnieg. Jeśli do tej pory nie myśleliście o zimie, to czas najwyższy się do niej przygotować

W przedpokoju/wiatrołapie zazwyczaj posiadamy szafę na kurtki oraz szafkę na buty. Stolik na drobne przedmioty, jak kluczy itp. To miejsce również wymaga sprzątania, a przed Świętami trzeba zrobić kilka dodatkowych rzeczy.
Zadania do wykonania – przygotowanie na zimę:
 • wyciągamy szaliki, czapki i rękawiczki. Należy je wyprać przed nowym sezonem i ułożyć w szufladzie, na półce, która jest na wyciągnięcie ręki.
 • płaszcze i kurtki zanosimy do pralni. Ja jutro odbieram swoje dwa płaszcze i jestem już gotowa na przyjście zimy.

Zadania do wykonania – porządki:

 • jeśli nie macie szafy w zabudowie tylko tak jak ja komodę na buty, to należy ją odsunąć. Założę się, że podczas cotygodniowego sprzątania tego nie robicie. Teraz jest dobry moment na to, by posprzątać wszystkie zakamarki,
 • jeśli macie szafę, to należy wyjąć wszystkie rzeczy, przetrzeć półki na których mógł osadzić się kurz. Przeglądamy wszystkie rzeczy – zbędnych się pozbywamy, potrzebne układamy na niższych półkach, na poziomie wzroku, czyli tak by były łatwo dostępne.
 • postawmy przy drzwiach ociekacz na buty, unikniemy kałuży na środku pomieszczenia. Koszt takiego ociekacza to 9-20 zł. Kupimy go w każdym supermarkecie.
 • nie zapomnijmy o umyciu drzwi wejściowych,
 • przed drzwiami (na zewnątrz) zmień wycieraczkę na nową, jeśli stara nie wygląda najlepiej. Dom od razu wygląda lepiej, jeśli na gości czeka przed drzwiami interesująca wycieraczka.
Jeśli chodzi o wycieraczkę znalazłam w Internecie kilka inspiracji:
Moja ulubiona, pasująca do tematyki bloga 🙂
Posprzątanie wiatrołapu zajęło mi 30 minut. Myślę, że tyle samo zajmie Wam, no może maksymalnie 1h, jeśli macie dużą szafę i wiele rzeczy do przejrzenia.

źródło zdjęć: 1

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

2 Responses

 1. maniek992 pisze:

  super

 2. Majka pisze:

  Wiesz, że ozonowanie skutecznie dezynfekuje nie tylko przedmioty i powierzchnie lecz również znakomicie oczyszcza powietrze i atmosferę? Ja polecam przede wszystkim skorzystać z usług Airozone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem