Niezbędny sprzęt, gdy mieszkasz w domu

Autor

Kinga Petrus

Dbanie o dom wymaga większego nakładu naszej pracy. Oprócz porządków wewnątrz, trzeba też zadbać o wszystko to co znajduje się poza nim.

Jest kilka niezbędnych sprzętów, które powinien mieć każdy mieszkaniec własnego domu. Gdy chcemy zadbać o trawę potrzebna jest nam kosiarka. Jeśli trzeba umyć kostkę, elewację domu, komplet mebli ogrodowych, czy nawet rower, to będzie nam potrzebna myjka ciśnieniowa.

Jakiś czas temu otrzymałam do testu myjkę wysokociśnieniową Bosch AQT 42-13. Jest to wysokiej klasy sprzęt, który moim powinien mieć każdy, kto ma dom i kawałek ogródka wokół niego. Jestem też zdania, że lepiej kupić trochę lepszy sprzęt, znanej firmy, który posłuży nam na lata, niż tani, który zepsuje się za rok, dwa. Wtedy z pewnością zdecydujemy się na zakup lepszego produktu, tylko po co płacić dwa razy?

 

Bosch AQT 42-13

 

Myjka Bosch nie jest dużych rozmiarów. Rączkę za którą prowadzi się myjkę można złożyć, dzięki czemu sprzęt jest kompaktowy. Myjka jest ciężka, ale dzięki temu stabilna. Ma duże kółka, dlatego nawet taka drobna kobieta jak ja, nie ma problemu z przemieszczaniem się z nią z miejsca na miejsce.

Myjka ma bardzo dobre parametry techniczne, o których napiszę później, ale najbardziej podoba mi się w niej to, że jest niewielkich rozmiarów i można w niej pomieścić wszystkie akcesoria. Koniec z trzymaniem ich w osobnym pudełku, co zazwyczaj prowadziło do zgubienia niektórych z nich. Myjka Bosch AQT 42-13 pomieści wszystkie dysze, lance, posiada miejsce na kabel zasilający oraz  specjalne miejsce na wąż wysokociśnieniowy.

 

Bosch AQT 42-13

Bosch AQT 42-13

 

Pracę myjką  zaczynamy od podłączenia węża wysokociśnieniowego do myjki oraz do pistoletu spryskującego.

 

Myjka Bosch

Bosch AQT 42-13

 

Następnie wąż ogrodowy podłączamy do myjki przy pomocy filtra metalowego, który znajduje się w zestawie.

 

Bosch AQT 42-13

Bosch AQT 42-13

 

Zaczęliśmy od mycia elewacji i murka betonowego. Podłączyliśmy lancę do pistoletu, a następnie wybraliśmy dyszę o płaskim strumieniu.

W zestawie znajduje się jeszcze m.in. dysza Roto-Power oraz dysza wysokociśnieniowa do środka czyszczącego, potocznie zwana pianownicą.

 

Myjka Bosch

Myjka Bosch

Bosch Myjka

Myjka Bosch

Myjka Bosch

 

Cieszę się, że myjka Bosch posiada w zestawie myjkę do tarasów deluxe. Zazwyczaj trzeba ją dokupić osobno, a tutaj od razu mamy gotowy zestaw.

Kostka na naszym tarasie, po zimie, nie wygląda dobrze. Są na niej ptasie odchody, różne plamy, piach itp. Myjka poradziła sobie z nimi doskonale.

 

myjka bosch

myjka bosch

 

Moja rada dla Was: zanim zaczniecie myć kostkę przed Waszym domem, porządnie zamiećcie piasek i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu wszystko co znajduje się dookoła nie będzie brudne, w tym my sami 🙂

 

Myjka Bosch

 

Poniżej zobaczycie kilka zdjęć przedstawiających mycie elewacji. Na początek staraliśmy się umyć elewację samą wodą, ale warto kupić profesjonalny środek do mycia, przeznaczony do myjek ciśnieniowych.

 

 

Samochodem jeżdżę ostatnio bardzo rzadko. Często jestem w domu lub chodzę na spacery z wózkiem do miejsc niezbyt daleko oddalonych od domu.

Mój samochód nie był myty ze względu na to, że wiedziałam o zbliżającym się teście myjki Bosch. Staram się nie doprowadzać auta do takiego stanu, jak widzicie poniżej, wszystko było robione na potrzeby testu 🙂

 

OLYMPUS DIGITAL

 

Do mycia auta myjka wysokociśnienowa Bosch AQT 42-13 nadaje się doskonale. Zawiera w swoim zestawie dyszę wysokociśnieniowaą do środka czyszczącego. Pianownica ma pojemność 550 ml.

 

 

Do czyszczenia auta najlepiej nadaje się dysza o płaskim strumieniu oraz dysza 90°, dzięki której dotrzemy do trudno dostępnym miejsc, m.in. podwozia. W zestawie nie ma natomiast szczotki myjącej, ale można ją dokupić za niewielkie pieniądze. Przyda się, gdy mamy stary, zaschnięty brud, który trzeba dobrze wyszorować.

 

niezbędny sprzęt gdy mieszkasz w domu

 

Kolejna porada tyczy się mycia samochodu w upalne dni. Nie powinno się myć samochodu w miejscu nasłonecznionym, oraz wtedy gdy karoseria jest silnie nagrzana. Po pierwsze woda połączona z detergentem i brudem po odparowaniu zostawi na lakierze zacieki. Po drugie gwałtowne ochłodzenie zimną wodą może doprowadzić do silnych naprężeń metalu i szyb. To może spowodować zniszczenie lakieru, a nawet pęknięcie szyby, nawet jakiś czas po zakończeniu mycia.

A teraz przeczytajcie kilka ważnych informacji dotyczących myjki Bosch AQT 42-13

Główne właściwości produktu

 • Wydajne i wygodne czyszczenie. Wydajny silnik 1900 W oraz specjalnie skonstruowane dysze przyczyniają się do szybkich i imponujących wyników czyszczenia
 • Dzięki obszernemu osprzętowi dodatkowemu przystosowanemu do różnorodnych zastosowań użytkownik osiąga maksymalne wyniki
 • Specjalna pompa umożliwia pobieranie wody przez myjkę zarówno z sieci wodociągowej, jak również z zewnętrznych źródeł

Najważniejsze dane techniczne

                                                                 Moc silnika 1.900 W
                                                                 Maks. ciśnienie 130 bar
                                                                 Maks. natężenie przepływu 420 l/h
                                                                 Maks. temperatura dopływu 40 °C

 

Ważną funkcją, której nie pokazałam, bo nie mam zbiornika na wodę jest możliwość samozasysania wody. Polega o na tym, że specjalna pompa umożliwia pobieranie wody przez myjkę zarówno z sieci wodociągowej, jak również z zewnętrznych źródeł np. zbiornika retencyjnego. Taki zbiornik zbiera deszczówkę, która jest ponownie wykorzystana np. do podlania gruntu lub do umycia kostki lub samochodu myjką wysokociśnieniową.

Zobaczcie poniższy film, który pokazuje krok po kroku jak używać myjki wysokociśnienowej Bosch AQT 42-13

 

 

Jaka jest cena myjki?

Jeśli dobrze poszukamy w Internecie to znajdziemy ją już za 750 – 800 zł. Poniżej znajduje się najtańsza oferta.


Myjka Bosch AQT 42-13 zostanie w naszym domu na dłużej. Zrezygnowaliśmy z używania dotychczasowej i przekazaliśmy ją rodzinie. Myjka Bosch ma lepsze parametry, posiada myjkę do tarasów i kostki.

Dodatkowo myjka posiada 2 lata gwarancji, jednak patrząc na opinie sprzętów tej marki, wiem, że nie prędko się zepsuje i będziemy się nią cieszyć bardzo długo.

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

6 Responses

 1. Czyścioch pisze:

  Dzięki, bardzo wyczerpująca recenzja. Chyba wypróbujemy go do mycia u siebie.

 2. mamaklub pisze:

  Fakny ten sprzęcik. Ci, co wyprowadzają się z bloku do domu, przekonują się ile pracy wokół niego trzeba ciągle wykonywać. praca po pracy to nic przyjemnego 😛

 3. OlaK pisze:

  Muszę w końcu zainwestować w takie sprzęty.

 4. Olimpia pisze:

  Jaka gwarancja obejmuje tę myjkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem