Wykorzystanie farby tablicowej

Autor

Kinga Petrus

Już dawno chciałam wykorzystać farbę tablicową w swoim domu. Powodów dla których tego wcześniej nie zrobiłam jest dużo: a to nie było okazji, puszki w sklepach miały zbyt dużą pojemność i były bardzo drogie, a to nie miałam czasu i wiele innych.

W tym roku powiedziałam sobie, że nie odpuszczę i wykonałam kilka rzeczy, które pewnie są Wam już dobrze znane, gdyż Internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów.

 

IMG_20141225_115635

 

Dopiero zaczynam swoje doświadczenie z farbą tablicową, dlatego też projektów mojego wykonania nie ma póki co zbyt dużo. Kilka z nich wykorzystałam podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

W Internecie znajdziemy wiele przepisów na farbę tablicową, jeden z nich znalazłam u Karoliny -> KLIK, jednak ja swoją zakupiłam na portalu aukcyjnym. Od jakiego czasu nie musimy kupować opakowań np. 1-2 litrowych. Teraz mamy możliwość kupienia opakowania  0,3 l i na dodatek w różnych kolorach. (nie reklamuję sprzedawcy). Farba tablicowa nie musi mieć czarnego koloru.

 

farba_tablicowa

 źródło : 1

Jak postępować z farbą tablicową? Przedmiot powinien być umyty i dobrze odtłuszczony. Przygotujmy miejsce, w którym będziemy malować nasze przedmioty. Ja wykorzystałam do tego celu karton, dzięki temu miałam pewność, że niczego wokół nie ubrudzę.

farba_tablicowa_stanowisko_pracy

 

Przedmioty malujemy pędzelkiem lub wałkiem z krótkim włosiem. Przedmioty należy malować minimum dwukrotnie. Pierwsze malowanie nie musi być dokładne, tworzymy tak zwany grunt dla drugiego malowania. Jeśli jednak drugie malowanie nieskutecznie pokryło przedmiot pomalujmy go jeszcze raz zachowując odstęp około 6 godzin, pomiędzy każdym malowaniem.

 

farba_tablicowa_pierwsze_malowanie

 

farba_tablicowa_drugie_malowanie

 

Oto moje własne wykorzystanie farby tablicowej:

 

farba_tablicowa_bombka_1-tile

 

Pomalowałam bombkę na czarno i powiesiłam ją na gałązce, by wyschła. Następnie użyłam ją przy pakowaniu prezentów. Moja mama była zachwycona pomysłem.

 

farba_Tablicowa_cheese_3

 

farba_Tablicowa_cheese_2

 

farba_Tablicowa_cheese

 

Deska do serów to jeden z popularniejszych motywów wykorzystania farby tablicowej. Ja również z niego skorzystałam. Deska, którą użyłam jest mała, ale na początek wystarczy. Ser na takiej desce wygląda bardzo efektownie.

 

farba_Tablicowa_kieliszki

kieliszki_farba_tablicowa

 

Kieliszki, które wykorzystałam podczas tegorocznych Świąt, pokazywały gościom gdzie znajduje się ich miejsce przy stole.

 

nakretka_farba_tablicowa

 

nakretka_farba_tablicowa_1

 

Jeśli nie mamy przeźroczystych pojemników, tylko używamy słoików, wtedy farba tablicowa znajdzie idealne zastosowanie do zaznaczenia zawartości na nakrętkach. Mnie się to bardzo podoba, a Wam?

 

zurawina_farba_Tablicowa

 

wykorzystanie farby tablicowej

 

Ostatnie zastosowanie to oznakowanie butelek z przetworami. Bardzo efektownie prezentują się takie butelki ustawione na półce z przetworami. Etykiety z farby tablicowej są bardzo wygodne. Gdy do tej samej butelki za miesiąc wlejemy inna zawartość, nie trzeba będzie naklejać nowej etykiety, wystarczy starą wytrzeć i nanieść na nią nowy napis.

Jak podobają się moje projekty z wykorzystaniem farby tablicowej? Używacie jej w swoich domach?

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

4 Responses

  1. 13ka pisze:

    Używam farby tablicowej, ale sera z deski pomalowanej taką farbą to bym najgorszemu wrogowi nie podała do zjedzenia ;/. Jak dla mnie skucha. Pomysł z kieliszkami fajny, znakowanie butelek mnie ujęło pozdrawiam 13ka

  2. 13ka pisze:

    Używam farby tablicowej, ale sera z deski pomalowanej taką farbą to bym najgorszemu wrogowi nie podała do zjedzenia ;/. Jak dla mnie skucha. Pomysł z kieliszkami fajny, znakowanie butelek mnie ujęło pozdrawiam 13ka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem