Jak usunąć plamy z podkładu i innych kosmetyków

Autor

Kinga Petrus

Zdarzyło Wam się pobrudzić bluzkę fluidem podczas zakładania? A może kupiliście białą bluzkę w sklepie, a po przyjściu do domu okazało się, że wewnątrz brudna jest od czerwonej szminki i podkładu?

Plamy po kosmetykach są bardzo trudne do usunięcia. Podkład do twarzy jest tłusty, ślad po tuszu do rzęs zostaje po wypraniu ubrania w pralce.

jak pozbyć się plam po kosmetykach

Czym zatem usunąć plamy po kosmetykach?

Puder sypki i cienie do powiek

Powyższe kosmetyki łatwo usunąć wrzucając po prostu brudne ubranie do pralki. Sprawdziłam na własnej bluzce bawełnianej, którą celowo ubrudziłam i po plamach nie ma śladu.

Lakier do paznokci

Plamy na meblach drewnianych i innych przedmiotach, których używamy na co dzień, usuniemy zmywaczem do paznokci. Jeśli jednak chodzi o plamy na ubraniach lub pokryciach materiałowych sof to tutaj już robi się trudniej. Jednak jest na to sposób, wystarczy użyć acetonu, ale nie zmywacza do paznokci. Dlaczego? Przeważnie zmywacze do paznokci zawierają olejki, które pozostawią tłuste plamy.

Podkład w płynie

Wydawałoby się, że jest to najtrudniejszy do usunięcia kosmetyk, który zostawi plamę na naszym ubraniu . W internecie można znaleźć wiele porad jak usunąć plamę z pudru w płynie. U mnie się nie sprawdziły. Zawsze uważałam i robię to w zasadzie cały czas, by zakładając bluzkę nie ubrudzić jej. Znalazłam jednak sposób na te plamy. Żadne odplamiacze, mydełka sobie z nimi nie radzą. Plamy po fluidzie są tłuste i głęboko wnikają w strukturę materiału.

Najlepszym “odplamiaczem” jest najzwyklejszy płyn do demakijażu.

jak pozbyć się plam po kosmetykach

Jak widzicie na zdjęciu powyżej plama z fluidu jest całkiem duża, dodatkowo zanim zaczęłam się jej pozbywać to minęły dwa dni.  Z taką plamą nie jest łatwo. Polałam ją płynem do demakijażu i odczekałam godzinę, następnie wrzuciłam do pralki. Plama nie zeszła całkowicie, ale widziałam, że zeszła jej pierwsza warstwa. Dopiero gdy polałam ją ponownie płynem do demakijażu zaczęłam zauważać, że pozbywam się fluidu i znika z ubrania. Wrzuciłam bluzkę ponownie do pralki, ale znowu plama była widoczna. Tym razem pomogła mi moja córka 🙂

jak usunąć plamy z podkładu i innych kosmetyków

Trzeci raz użyłam płynu do demakijażu i dopiero wtedy pozbyłam się plamy. Wszystko dlatego tak długo trwało ponieważ plama była duża.

Jeśli jednak Wasza bluzka pobrudzi się od pudru, to plama nie będzie duża i w łatwy sposób pozbędziecie się jej przy użyciu płynu do demakijażu.

Tusz do rzęs

Podobnie jak pudru w płynie, tak samo tuszu do rzęs pozbywamy się przy pomocy płynu do demakijażu. Łatwiej jest się pozbyć tuszu niż innych kosmetyków, znika zaraz po potarciu materiału płatkiem z płynem do demakijażu.

A Wy w jaki sposób pozbywacie plam po kosmetykach? Może macie inne metody, które są skuteczne? 

ps. jeśli teraz zobaczycie przecenioną bluzkę w sklepie, która ma brudny od fluidu kołnierz to bierzcie ją bez zastanowienia, bo już wiecie jak pozbyć się zabrudzenia 🙂

zdjęcie: 2

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

5 Responses

 1. Wszystko zależy jakiej jakości był kosmetyk im lepszy tym gorszy do usunięcia. Ja z moim fluidem z AA nie mam problemu – schodzi po zwykłym praniu (często brudzę kołnierze koszul od wewnątrz.

 2. iw.mal pisze:

  A co z żółtymi plamami po antyperspirantach? 🙁

 3. Paulina Nowak pisze:

  Plamy po podkładzie na białych bluzkach są moja zmorą! Pomocny artykuł. Również pisałam o tym na swoim blogu
  xxxx

 4. D pisze:

  Co jeśli po płynie do demakijażu zostały tłuste plamy? Mimo ze była prana

  1. admin pisze:

   musisz sprawdzić skład płynu do demakijażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem