Jak pozbyć się plam po kosmetykach

Jak pozbyć się plam po podkładzie / fluidzie

Najlepiej jest usunąć je za pomocą gorącej wody z detergentem (np. płynem do mycia naczyń). Szybko namocz zaplamione miejsce, a następnie zapierz. Gdy nie schodzi, zastosuj 5% roztwór amoniaku. Możesz też z powodzeniem stosować gotowe odplamiacze.
Idealny sposób na pozbycie się śladów po podkładzie znajdziecie w moim najnowszym wpisie – LINK

Jak pozbyć się śladów po lakierze do paznokci

Czyścić octanem amylu lub acetonem. Nie używać zmywacza do pazkokci, zawiera olej i kiedyś sama go użyłam i zostawiłam ślady.

4 odpowiedzi na “Jak pozbyć się plam po kosmetykach”

 1. mateuszdg.tvtom.pl pisze:

  Super wpis!

 2. cocosanka pisze:

  Fajny artykuł. Zapraszam również do siebie

 3. Anonymous pisze:

  Ja do plam z podkładu i innych kosmetyków kolorowych na drewnianej toaletce używam micelarnego płynu do demakijażu Ziaja. Jest tani, do zmywania twarzy się nie sprawdził, do usuwania "kosmetycznych" odcisków palców z mebli jest niezastąpiony. Przecieram nim tez wszystkie inne poplamione przedmioty na toaletce: puderniczkę, flakony perfum, itp.

 4. Anonymous pisze:

  Kiedyś synek koleżanki wylał prawie cały, czerwony lakier na dywan, wyczyściłam go w dosyć łatwy sposób.Wylałam na plamę zmywacz do paznokci żeby rozpuścić plamę a później użyłam płynu do mycia powierzchni CLER (kwiatowego) z biedronki ;)bezpośrednio na plamę. Później już tylko szczotka i woda i po plamie ani śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mam na imię Kinga.

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie znaczy coś innego. Ważne jest, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.