Jak pakować rzeczy do wysyłki

Autor

Kinga Petrus

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wysyłać przedmioty o nietypowych kształtach i gabarytach? Chciałaś sprzedać stary regał, łóżko albo lodówkę i nie wiedziałaś jak dane przedmioty spakować i w jaki sposób przetransportować?

Napisałam dla Ciebie kilka wskazówek na temat pakowania i wysyłki niektórych przedmiotów.

JAK PRZYGOTOWAĆ DO TRANSPORTU PRODUKTY O DUŻYM GABARYCIE


Czy wiesz jak przewozić np. lodówkę i jak ją zabezpieczyć do transportu?

Do głowy przyszła mi dzisiaj lodówka, bo pamiętam jedną sytuację, która miała miejsce kilka lat temu. Sąsiad chciał pozbyć się lodówki, która była sprawna, ale kupił nową. 20 km ode mnie, byli w potrzebie znajomi, którym marzyła się lodówka na działkę.

Mieliśmy problem z przewozem przedmiotu ze względu na:

– gabaryt

– brak odpowiedniego samochodu – utrudniony transport lodówki

– brak możliwości wysyłki kurierem.

Wtedy jakoś sobie poradziliśmy, ale dzisiaj świetnym rozwiązaniem jest użycie serwisu Furgonetka Giełda. Jest to portal, na którym ogłaszamy się bezpłatnie, że np. chcemy przewieźć lodówkę z punktu A do punktu B. Przewoźnicy odpowiadają na ogłoszenie podając kwotę, a my wybieramy tego kierowcę, który najbardziej nam odpowiada.

Brzmi idealnie? – tak właśnie jest.  Zero kosztów za wystawienie ogłoszenia, dużo tańszy transport i sprawdzeni przewoźnicy. Więcej na temat Giełdy znajdziecie na stronie:” Jak działa Giełda Transportowa.

Przy okazji chciałam Wam napisać w jaki sposób zabezpieczyć większy przedmiot, który chcemy przetransportować. Przykładem będzie lodówka:

Lodówka to taki przedmiot, w którym znajdują się półki szklane i najważniejsze – agregat. Nie można lodówki przechylać pod kątem większym niż 75 stopni i musi być przewożona w pionie.  

Jak dobrze przygotować lodówkę do transportu?

1.       Umyć lodówkę

2.       Wyjąć półki

3.       Zabezpieczyć drzwi taśmą klejącą

4.       Owinąć lodówkę folią bąbelkową

Na zdjęciach zobaczycie jak radzę sobie z przygotowaniem komody do transportu, ale mój sposób przygotowania jest identyczny jak w przypadku np. lodówki.

jak pakować rzeczy do wysyłki


JAK WYSYŁAĆ PRZEDMIOTY SZKLANE, DELIKATNE

Gdy w moim sklepie pojawiły się perfekcyjne kubki, przetestowałam pakowanie delikatnych rzeczy.

kubek perfekcyjnej w domu

Folia bąbelkowa jest idealna do pakowania każdej rzeczy i w przypadku kubków sprawdziła się idealnie. Nawet powiem Wam w tajemnicy, że rzucałam nimi o podłogę, by sprawdzić czy są dobrze spakowane. Skarg nie miałam, wszystkie kubki dotarły całe, a folia bąbelkowa okazała się idealną zabawką dla dzieci.

Poniżej zobaczycie krok po kroku etapy pakowania kubka.

jak pakuję perfekcyjny kubek

Kubek możecie nadal kupić w moim sklepie.

LINK DO PERFEKCYJNEGO SKLEPU


JAK PAKOWAĆ KSIĄŻKI DO WYSYŁKI

Nie mam biblioteczki w domu i nie potrzebuję przechowywać książek, dlatego raz na jakiś czas wyprzedaję stare książki i za zarobione pieniądze kupuję nowe.

Wcześniej wysyłałam książki w kopercie bąbelkowej, ale jedna warstwa folii, według mnie, to za mało.

Na portalach aukcyjnych można zakupić specjalne kartoniki do pakowania książek. Ich cena nie przekracza 1 złotówki, a bardzo dobrze zabezpieczają książkę. Nawet jeśli nie macie folii bąbelkowej, wystarczy tylko kartonik, a książka dotrze do adresata bez najmniejszych zniszczeń.


PODSUMOWANIE


Jeśli akurat jesteś na etapie odgracania swojego mieszkania i pozbywasz się zbędnych rzeczy to mój mini poradnik z pewnością Ci się przyda.

Folia bąbelkowa zabezpieczy każdy przedmiot, który mógłby się zniszczyć podczas transportu. Mowa tutaj o książkach, kubkach czy porcelanie, drobnym sprzęcie rtv itp.

Duża rolka folii bąbelkowej to koszt 30 zł. Poza tym ile dostałam podziękowań za dużą ilość folii, w którą spakowałam moje kubki. Mama wypiła ciepłą kawę, a dzieci miały radość z folii na kilka/kilkanaście minut 🙂

A Ty wysyłałaś kiedyś rzeczy o dużym gabarycie?
W jaki sposób je przewoziłaś?

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem