Jak dobrze wyprasować koszulę

Autor

Kinga Petrus

Mam swoje sposoby na prasowanie koszuli .Zanim przystąpiłam do pisania tego posta, poszukałam w internecie informacji na temat precyzyjnego prasowania koszuli. Dzięki moim doświadczeniom i informacjom zdobytym w internecie powstał ten post.

1. Połową sukcesu, szybkiego i bezproblemowego prasowania koszuli, jest to jak powiesimy ją po praniu na suszarce. Uwierzcie mi, jeśli postaramy się rozciągnąć zagniecenia na mokrej koszuli i dobrze ją powiesimy to będzie mniej wygnieciona i lepiej będzie nam się ją prasowało. Ta rada dotyczy wszystkich ubrań.

2. Najlepiej prasuje się wilgotne koszule. Do prasowania przystępujemy z następującymi przedmiotami/urządzeniami:

Ten mały spryskiwacz kupiłam na dziale ogrodowym za 2,49zł – jest to spryskiwacz dla dzieci. Bardzo fajny poręczny i co najważniejsze zajmuje niewiele miejsca. Pokrowiec na deskę kosztował 9,99zł – mój ostatni nabytek z Biedronki.

Prasowanie koszuli krok po kroku:

1. Powieszoną na wieszaku koszulę spryskujemy wodą.

2. Prasowanie koszuli zaczynamy od kołnierzyka. Przeczytałam w internecie, że kołnierzyki ciemnych koszul należy prasować przez szmatkę, co zapobiega świeceniu materiału. Rada ta z pewnością nie dotyczy koszul dobrej jakości – ze 100% bawełny. Kołnierzyk prasujemy z dwóch stron.  Zaczynamy od strony wewnętrznej, dzięki temu jakiekolwiek zagniecenia będą niewidoczne. Kołnierzyk, jak i mankiety, jest ciągle widoczny, dlatego trzeba go bardzo dokładnie wyprasować.

3. Dalej prasujemy barki i plecy. Do prasowania barków służy węższy koniec deski. Wkładamy w niego rękaw i wygładzamy koszulę.

To samo robimy z drugim barkiem. Następnie prasujemy plecy.

Plecy są tak naprawdę najmniej ważne. Szybko się wygniotą, gdy tylko usiądziemy, jest też wpuszczona w spodnie. Jednak nie bądźmy leniwi i wyprasujmy dokładnie plecy koszuli

4. Prasujemy mankiet, później rękaw. Odpinamy guziki w mankietach. Prasujemy jego wewnętrzną cześć, a później zewnętrzną.

 Zanim zaczniemy prasować kolejny mankiet, prasujemy rękaw koszuli.

Kiedyś było modne prasowanie rękawów w kant, ale dzisiaj już nie wypada. Prasujemy rękawy bez kantów.!! Pomocna w tym jest mała deska do prasowania – rękawnik. Jeśli jej nie mamy to również sobie poradzimy. Jeśli zrobił się nam kant na rękawie to układamy go tak by kant był na środku i delikatnie prasujemy by nie utworzyć nowych.

5. Ostanie elementy koszuli to przody.

Pamiętajmy o dokładnym wyprasowaniu koszuli między guzikami.

jak dobrze wyprasować koszulę

6. Ponownie wyprasujmy kołnierzyk (dwustronnie).

Tak wygląda idealnie wyprasowana koszula.

Skład prezentowanej koszuli to:

jak dobrze wyprasować koszulę

 

45% bawełny i 55% lnu. Powinna być trudna do prasowania ze względu na len. Dzięki starannemu powieszeniu jej na suszarce i spryskaniu jej wodą przed prasowaniem, bez problemu udało i się idealnie ją wyprasować.

Jakie problemy towarzyszą Wam podczas prasowania koszul i nie tylko?

 

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

9 Responses

  1. Gosia pisze:

    polecam odcinać metki z guzikami i wszystkie przechowywać w skoroszycie z przyklejonym obok zdjęciem ubrania 😉 ani nic nie kłuje nas w plecy, a bardzo łatwo odnaleźć brakujący guzik 🙂 i informację o zasadach prania-jeśli zapomnimy 🙂

    1. Słonecznik pisze:

      Bardzo fajny pomysł 🙂 Ja zwykle metki obcinam, zwłaszcza te długaśne 😉

  2. K.B. pisze:

    Super porada, ale myślę ze dla niektórych to może byc zbyt dużo roboty 😉 jednak zgadzam sie z tym, ze metki drażnią, przeszkadzaja, a po ich wycieciu nie wiemy jak prac i pracować koszulę. Trzeba zatem wybrać: zostawic czy obciąć 🙂

  3. Paula0406 pisze:

    Nie lubię prasować koszul 🙂 I nigdy nie wiedziałam jak te barki wyprasować 🙂

  4. Ruslana pisze:

    Inny poradnik wideo na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=O28ljdPicUg.

  5. Stefan Muszka pisze:

    Cześć ja np pracuje w biurze mój strój musi być zawsze nienaganny idealnie wyprasowany, elegancki .Korzystam z usług firmy, która ma swoją stronę internetową. Wyprasują mi wszystko idealnie przyjadą zabiorą przywiozą wyprasowane . Wszystko w jak najlepszym porządku polecam

    1. Nie mam nic przeciwko korzystania z firm, ale mój blog to nie miejsce reklam, a Twój komentarz brzmi jak spam, dlatego usunęłam adres internetowy.

  6. madelain pisze:

    Swoją drogą nadal ze sobą walczę i może w końcu polubię też prasowanie koszul ^^

  7. Julka pisze:

    Nie znoszę prasowania koszul, które jak na złość mój mąż uwielbia nosić :((( Ich prasowanie to trauma. Coraz częściej zastanawiam się, czy nie zainwestować w generator pary.Myślałam o Takim marki Braun – widziałam taki w sklepie i sprzedawca zachwalał. Czy ktoś z was testował?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY