Myj dokładnie kubki do picia

Autor

Kinga Petrus

Jakiś czas temu, w serwisie MamaDu.pl przeczytałam wpis o Pleśni w starym bidonie. Zainspirowana tekstem, chciałabym przybliżyć Wam ten temat i przestrzec, by podobna sytuacja nie miała miejsca w Waszym domu.

Moja córka aktualnie ma 3 miesiące i nie używamy butelek, kubków niekapków, bidonów również, dlatego też zwlekałam z tematem. W zeszły weekend odwiedziła mnie przyjaciółka i zostawiła kubek córki. Nadarzyła się okazja do tego, by napisać ten post. Przyjrzałam się kubkowi dokładnie. Poniżej przeczytacie co odkryłam.

 

 

Wieczko kubka składa się dodatkowo z gumek, które można zdemontować. Sok lub inny napój zbiera się w gumkach oraz pod nimi i należy te miejsca często myć.

 

 

Umycie gumek nie stanowi problemu, nie mają trudno dostępnych miejsc. Jeśli chodzi o wieczko, to sprawa wygląda trochę inaczej. Wokół otworu, którym pije dziecko znajdują się trudno dostępne miejsca. Próbowałam dostać się tam małą szczotką, ale nie doczyściłam tych miejsc dokładnie. Następnie użyłam wykałaczki i wydłubałam resztki zaschniętego soku.

Nie wiem dokładnie czy kubek przeznaczony jest do  mycia w zmywarce i czy sprzęt poradziłby sobie z doczyszczeniem wieczka, ale ręcznie miałam z tym problem.

 

myj dokładnie kubki dzieci

 

Jeśli nie będziemy czyścić dokładnie kubków i bidonów naszych dzieci to w tych miejscach, gdzie gromadzi się jedzenie będzie się tworzyła pleśń.

Niemowlaki i bardzo małe dzieci mają jeszcze na tyle nierozwinięte płuca, że spory pleśni mogą się w nich łatwo zagnieździć, powodując chroniczne problemy oddechowe, które czasem prowadzą nawet do śmierci. Przykładem jest zakażenie pleśnią wody w Cleveland (USA), które na przełomie lat 1993/94 zabiło 8 niemowląt. [źródło]

 

myj dokładnie kubki dzieci

 

Wybierajcie takie kubki, których mycie będzie łatwe. Kierujcie się swoją intuicją, czytajcie opinie o produktach w Internecie.

A czy Wy myjecie dokładnie kubki Waszych dzieci?

Zwróćcie na to uwagę, zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze 🙂

Udostępnij wpis

Czytaj dalej

Przeczytaj inne wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 Responses

  1. Natalia Krzyżostaniak pisze:

    Też się kiedyś przeraziłam tym co można znaleźć w dziecięcych kubkach, dlatego jak najszybciej się dało przeniosłam się na zwykłe kubki i dawałam jednorazowe słomki jak było potrzeba a w bidonach (jak najprostszych do czyszczenia) piją tylko wodę.

    1. Kinga pisze:

      Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie 🙂 Też jestem za tym, by więcej dawać dzieciom wody niż soków szczególnie ze sklepów, bo najlepsze są świeżo wyciskane w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kinga Petrus

Nikt nie jest perfekcyjny. Dla każdego to pojęcie może znaczyć coś innego. Dla mnie ważne jest to, by stworzyć taki dom, w którym każdy z członków naszej rodziny będzie czuł się dobrze.

Popularne kategorie
DIY
Warto przeczytać
Porozmawiajmy
Jak mogę Ci pomóc?
Witaj,

jak mogę Ci pomóc?

Masz problem z TM6? - najpierw skontaktuj się ze swoim przedstawicielem